ПРЕМИЕРОТ КОВАЧЕВСКИ: БАРАЊАТА НА МАЛИТЕ ПАРТИИ СЕ ВГРАДЕНИ ВО ПРОГРАМАТА НА ВЛАДАТА, СДСМ ЈА ПОДРЖУВА ИДЕЈАТА ЗА ЕДНА ИЗБОРНА ЕДИНИЦА
ПРЕМИЕРОТ КОВАЧЕВСКИ: БАРАЊАТА НА МАЛИТЕ ПАРТИИ СЕ ВГРАДЕНИ ВО ПРОГРАМАТА НА ВЛАДАТА, СДСМ ЈА ПОДРЖУВА ИДЕЈАТА ЗА ЕДНА ИЗБОРНА ЕДИНИЦА
ИТАЛИЈАНСКИ ЕКСПЕРТИ ГИ ОБУЧУВААТ ИДНИТЕ ПРИМАТЕЛИ НА ИТНИ ПОВИЦИ НА БРОЈОТ 112
ИТАЛИЈАНСКИ ЕКСПЕРТИ ГИ ОБУЧУВААТ ИДНИТЕ ПРИМАТЕЛИ НА ИТНИ ПОВИЦИ НА БРОЈОТ 112
Од четвртата седница на Владата: ЕСМ ќе управува со БЕГ заради континуирано обезбедување топлинска енергија; Обезбедени финансии за континуитет на работењето на ТЕЦ Неготино; Формирани се работните групи за продлабочување на соработката со Бугарија
Од четвртата седница на Владата: ЕСМ ќе управува со БЕГ заради континуирано обезбедување топлинска енергија; Обезбедени финансии за континуитет на работењето на ТЕЦ Неготино; Формирани се работните групи за продлабочување на соработката со Бугарија
ШОКАНТНО - НОВИОТ ДИРЕКТОР ХРИСТОВСКИ ЛОВИ ВЕШТЕРКИ ВО „ГРАДСКИ ПАРКИНГ“
ШОКАНТНО - НОВИОТ ДИРЕКТОР ХРИСТОВСКИ ЛОВИ ВЕШТЕРКИ ВО „ГРАДСКИ ПАРКИНГ“
КОВАЧЕВСКИ: ВО ИЗВРШЕН ОДБОР НА СДСМ СУМ ОД 1998-МА, ИМАМ ОДЛИЧНИ ОДНОСИ СО БРАНКО, СО РАДМИЛА, СО БУЧКОВСКИ И СО ЗАЕВ, СО СИТЕ СЕ СЛУШАМ РЕДОВНО
КОВАЧЕВСКИ: ВО ИЗВРШЕН ОДБОР НА СДСМ СУМ ОД 1998-МА, ИМАМ ОДЛИЧНИ ОДНОСИ СО БРАНКО, СО РАДМИЛА, СО БУЧКОВСКИ И СО ЗАЕВ, СО СИТЕ СЕ СЛУШАМ РЕДОВНО
(ВИДЕО) КОВАЧЕВСКИ: ПЛАНИРАМ НАРЕДНИТЕ 12 ГОДИНИ ДА БИДАМ ПРЕМИЕР, ЗОШТО ДА НЕ, МОЖЕБИ ЌЕ УСПЕЕМЕ ДА ГИ ЗАДОВОЛИМЕ ОЧЕКУВАЊАТА НА ЈАВНОСТА
(ВИДЕО) КОВАЧЕВСКИ: ПЛАНИРАМ НАРЕДНИТЕ 12 ГОДИНИ ДА БИДАМ ПРЕМИЕР, ЗОШТО ДА НЕ, МОЖЕБИ ЌЕ УСПЕЕМЕ ДА ГИ ЗАДОВОЛИМЕ ОЧЕКУВАЊАТА НА ЈАВНОСТА
Георгиевски до ВМРО-ДПМНЕ: Оставив 3 милиони евра во општинската каса и нула долгови
Георгиевски до ВМРО-ДПМНЕ: Оставив 3 милиони евра во општинската каса и нула долгови
(ВИДЕО) КОВАЧЕВСКИ: ЌЕ ОСТАНЕМЕ ДА ЖИВЕЕМЕ ВО КАРПОШ СО ФАМИЛИЈАТА, НЕМА ДА СЕ СЕЛИМЕ ВО ПРЕМИЕРСКАТА ВИЛА НА ВОДНО
(ВИДЕО) КОВАЧЕВСКИ: ЌЕ ОСТАНЕМЕ ДА ЖИВЕЕМЕ ВО КАРПОШ СО ФАМИЛИЈАТА, НЕМА ДА СЕ СЕЛИМЕ ВО ПРЕМИЕРСКАТА ВИЛА НА ВОДНО

ГЕВГЕЛИЈА И КАВАДАРЦИ РЕКОРДЕРИ СО НАД 50%: Триесет и два проценти од полнолетното население во земјата е имунизирано со една доза вакцина

Министерството за здравство соопшти дека вакцинацијата се одвива непречено во сите градови низ државата. Се вакцинира населението над 16 годишна возраст и без закажан термин. Според информациите од Министерството, 32 отсто од полнолетното население на територијата на целата држава е веќе имунизирано со барем една доза на вакцина.

-Заинтересираноста за вакцинација помеѓу граѓаните и натаму расте. Вакцини има доволно, повикуваме на што поголемо вклучување во процесот на имунизација на населението со што заеднички се стремиме кон спречување на проширување на новиот сој на вирусот, потенцираат од Министерството за здравство.

Најголем опфат со прва вакцина има во Гевгелија 51 процент и Кавадарци 50.3 отсто, каде половина од населението е веќе вакцинирано. Во Охрид 48.1 отсто од охридските жители се вакцинирале со прва доза, а по нив во 47.9 проценти од населението кое живее во Неготино и околните места. Граѓаните на Битола и Ресен се вакцинирани со барем една доза во процент од 46.3 отсто и 46.7 проценти. Понатаму, процентите на опфатеност со барем една доза на вакцина опаѓаат во Берово 44.1 отсто, Пехчево 43 проценти, Штип 43.1 отсто и Валандово 40.5 отсто, наведуваат од Министерството.

Помеѓу 30-40 отсто има опфат со вакцинација со барем една доза во градовите Демир Хисар, Велес, Свети Николе, Кочани, Делчево, Крива Паланка, Прилеп, Крушево, Скопје и Пробиштип. Помеѓу 20-30 проценти има опфат со вакцинација со барем една доза во градовите Кичево, Виница, Куманово, Кратово, Дебар, Струга, Македонски Брод, Струмица, Тетово и Радовиш, а 19.9 отсто опфат во Гостивар.

loading...

https://animefreak1.com/. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

AnimeFreak Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba (Dub)

AnimeFreak Higehiro: After Being Rejected, I Shaved and Took in a High School Runaway

Naruto

dubbed anime Welcome to Demon School! Iruma-kun Season 2

animefreaks official website That Time I Got Reincarnated as a Slime (Dub)