СДСМ: Губитникот Мицкоски е изгубен во лагата. Вчера неговите пратеници во Собранието не ја гласаа Националната стратегија за спречување на корупцијата а вечерва отишол на телевизиско гостување да глуми загриженост за корупцијата во земјава. Оди и лаже, тоа е Мицкоски!
СДСМ: Губитникот Мицкоски е изгубен во лагата. Вчера неговите пратеници во Собранието не ја гласаа Националната стратегија за спречување на корупцијата а вечерва отишол на телевизиско гостување да глуми загриженост за корупцијата во земјава. Оди и лаже, тоа е Мицкоски!
(ВИДЕО) ХАХА, ЕКИПАТА НА 360 ОТКРИ УШТЕ ЕДНА МЕДИСКА ИЗМАМА НА КУРТОНИТЕ И НА ВМРО ДПМНЕ!
(ВИДЕО) ХАХА, ЕКИПАТА НА 360 ОТКРИ УШТЕ ЕДНА МЕДИСКА ИЗМАМА НА КУРТОНИТЕ И НА ВМРО ДПМНЕ!
СПРЕЧЕНА КАТАСТРОФА ВО ПРИЛЕП, ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НАЈАВИ ПОМОШ ЗА СЕМЕЈСТВОТО ЧИЈА КУЌА ИЗГОРЕ
СПРЕЧЕНА КАТАСТРОФА ВО ПРИЛЕП, ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НАЈАВИ ПОМОШ ЗА СЕМЕЈСТВОТО ЧИЈА КУЌА ИЗГОРЕ
ИМА ЛИ БЕ ЕДЕН НОРМАЛЕН ОКОЛУ ВМРО ДПМНЕ: ЉУПЧЕ ЗЛАТЕВ ПОВИКА НА ФИЗИЧКА ЛИКВИДАЦИЈА НА МИНИСТРИТЕ И ПРЕМИЕРОТ?!?!
ИМА ЛИ БЕ ЕДЕН НОРМАЛЕН ОКОЛУ ВМРО ДПМНЕ: ЉУПЧЕ ЗЛАТЕВ ПОВИКА НА ФИЗИЧКА ЛИКВИДАЦИЈА НА МИНИСТРИТЕ И ПРЕМИЕРОТ?!?!
ОРДАНОВСКИ СЕ ЧУДИ: Може ли некој да објасни зошто опозицијата во Собранието го одигра вака ова со изгласувањето на петтиот пакет? Збунети се, неспособни или се само злобни?!
ОРДАНОВСКИ СЕ ЧУДИ: Може ли некој да објасни зошто опозицијата во Собранието го одигра вака ова со изгласувањето на петтиот пакет? Збунети се, неспособни или се само злобни?!
МИЦКОВСКИ, НЕ ЗНАЕВ ДЕКА ЌЕ ПАДНЕШ ТОЛКУ НИСКО И ДЕКА СИ ТОЛКУ ЗЛОБЕН, НЕ СИ СПОСОБЕН ЛЕГАЛНО И КАКО ШТО Е РЕД ТУКУ ПРЕКУ БОЛНИ ПРАТЕНИЦИ САКАШ ДА ДОЈДЕШ НА ВЛАСТ!
МИЦКОВСКИ, НЕ ЗНАЕВ ДЕКА ЌЕ ПАДНЕШ ТОЛКУ НИСКО И ДЕКА СИ ТОЛКУ ЗЛОБЕН, НЕ СИ СПОСОБЕН ЛЕГАЛНО И КАКО ШТО Е РЕД ТУКУ ПРЕКУ БОЛНИ ПРАТЕНИЦИ САКАШ ДА ДОЈДЕШ НА ВЛАСТ!
ОНА ШТО МИЦКОВСКИ ГО ПРАВИ ВО СОБРАНИЕ Е РАМНО НА ДРЖАВЕН УДАР И ПОКАЖУВА ДЕКА ВО ОСНОВА МИЦКОВСКИ Е ЕДНО ДИКТАТОРЧЕ МАСКИРАНО ВО ДАСКАЛЧЕ
ОНА ШТО МИЦКОВСКИ ГО ПРАВИ ВО СОБРАНИЕ Е РАМНО НА ДРЖАВЕН УДАР И ПОКАЖУВА ДЕКА ВО ОСНОВА МИЦКОВСКИ Е ЕДНО ДИКТАТОРЧЕ МАСКИРАНО ВО ДАСКАЛЧЕ
УСПЕШНАТА АКЦИЈА ПРОДОЛЖУВА - Од денеска аплицирајте за субвенции за велосипеди и електрични тротинети од Град Скопје
УСПЕШНАТА АКЦИЈА ПРОДОЛЖУВА - Од денеска аплицирајте за субвенции за велосипеди и електрични тротинети од Град Скопје

ГО КОЛНЕТЕ И ПЦУЕТЕ ЗАЕВ, САКАТЕ ДА БИДЕ ГОЛЕМ ПОПУЛИСТ КАКО ГРУЈО, ДА ГИ ПЦУЕ БУГАРИТЕ, АМА САКАТЕ И ЧЛЕНСТВО ВО ЕУ И ПЛАТИ ОД 1000е, И ЌЕ ГИ ИМАТЕ, НО ЗАЕВ Е ГОЛЕМ ЧОВЕК, НА СИТЕ ЌЕ ВИ ПРОСТИ, И ЌЕ БИДЕМЕ ЧЛЕНКА НА ЕУ И НА НАТО И ЌЕ БИДЕМЕ МАКЕДОНЦИ

Заев е маченик, се жртвува за доброто на земјата, народот, граѓаните, идните генерации.

Сигурен сум дека денешните клетви, повици за убиство, пцовки го болат повеќе од тепањето на 27-ми април.

Тогаш го тепаше мафијата и режимот, сега нож во грб му става дел од народот, баш тој за кој тој се жртвува.

Многумина бараат од него да биде голем херој како Груевски, да ги отера Бугарите во мајчината, но сакаат и плати од 1000е и членство во ЕУ… Ако ги послушаше Заев за првото, потоа никад немаше да влеземе во ЕУ, сите да се отселаеа од земјава, Заев да владеше херојски неколку декади, народот да јадеше корења…

Но Заев е државник и визионер. Затоа тој се жртвуваше себеси, но за да се оствари она второто, членството во ЕУ, платире од 1000е, лагодниот и убав живот за сите.

И Заев на сите ќе ви прости, баш затоа што е голем државник а тоа може да биде голем човек со голема душа. Тој знае дека сите што врескаат, толку им сече, толку знаат, прости се, не се они криви.

Работата на големиот државник е да ги трпи пцовките, клетвите и критиките, него да му биде нелагодно а на народот да му биде арно.

Ќе бидеме и членка на ЕУ и ќе бидеме Македонци, можно е, затоа што имаме голем лидер, затоа е можно!

loading...

AnimeFreak hunter x hunter animefreak: The Misfit of Demon King Academy (https://animefreak.ws/m/oobL) Episode 13

AnimeDao animedao food wars: Watch Death Note Episode 11