Отворени избирачките места, право на глас имаат 1 824 864 граѓани, се гласа од 7 до 19, сите ќе се проверуваат со фингерпринт
Отворени избирачките места, право на глас имаат 1 824 864 граѓани, се гласа од 7 до 19, сите ќе се проверуваат со фингерпринт
ДИК: Досега гласале 10.653 лица кои се болни или во затвор кои по правило гласаат 1 ден пред денот на гласање
ДИК: Досега гласале 10.653 лица кои се болни или во затвор кои по правило гласаат 1 ден пред денот на гласање
ШТО СЕ СЛУЧУВА СО ВМРО ДПМНЕ: УАПСЕН КАНДИДАТОТ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА ДЕЛЧЕВО, НУДЕЛ ПО 50е ЗА ГЛАС!
ШТО СЕ СЛУЧУВА СО ВМРО ДПМНЕ: УАПСЕН КАНДИДАТОТ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА ДЕЛЧЕВО, НУДЕЛ ПО 50е ЗА ГЛАС!
И ЗА ОВИЕ СЕ ШПЕКУЛИРА ДЕКА СЕ ВМРОВЦИ: Кривична пријава против две лица од Кочани за "повреда на слободата на определување на гласачите"
И ЗА ОВИЕ СЕ ШПЕКУЛИРА ДЕКА СЕ ВМРОВЦИ: Кривична пријава против две лица од Кочани за "повреда на слободата на определување на гласачите"
(ВИДЕО) ШОКАНТНО: МИЦКОВСКИ ФАТЕН КАКО КРШИ ИЗБОРЕН МОЛК, ОВА Е КРИВИЧНО ДЕЛО ЗА ШТО КАЗНАТА Е 3 ГОДИНИ ЗАТВОР!
(ВИДЕО) ШОКАНТНО: МИЦКОВСКИ ФАТЕН КАКО КРШИ ИЗБОРЕН МОЛК, ОВА Е КРИВИЧНО ДЕЛО ЗА ШТО КАЗНАТА Е 3 ГОДИНИ ЗАТВОР!
ВНИМАВАЈТЕ - Отворен е лажен профил во име на Елизабета Пендаровска, се крадат податоци од граѓаните, се земаат и информации за кредитни картички
ВНИМАВАЈТЕ - Отворен е лажен профил во име на Елизабета Пендаровска, се крадат податоци од граѓаните, се земаат и информации за кредитни картички
БРАВО - Гласањето на болните, немоќните, лицата со Ковид-19 и затворениците за локалните избори тече без проблем
БРАВО - Гласањето на болните, немоќните, лицата со Ковид-19 и затворениците за локалните избори тече без проблем
(ВИДЕО) ШЕФОТ НА ДИК - Даштевски : Максимално сме подготвени за локалните избори
(ВИДЕО) ШЕФОТ НА ДИК - Даштевски : Максимално сме подготвени за локалните избори

ГО ОТКРИВМЕ АЛБАНСКОТО МОРЕ – Рекорден број на македонски туристи во Албанија

Седуммесечниот период се покажа како позитивен за туризмот што се чини дека закрепнува во Албанија, по шокот што го доби пред една година. Според податоците на ИНСТАТ, до крајот на јули, над 2,8 милиони странски посетители влегле во земјата, приближувајќи се до нивото од 2019 година.

Најголемиот прилив е забележан во јули со над 1,1 милион посетители, скоро 3 пати поголем отколку во јули минатата година, кога мерките против „Ковид“ принудија ограничувања на движењето.

Посетителите од Косово достигнаа над 1,3 милиони на крајот на јули, надминувајќи ги бројките од 2019 година. Покрај тоа, граѓаните од Северна Македонија, кои забележаа значителен пораст од 336,5 илјади посетители, исто така, имаа влијание врз спасот на сезоната, додека летово се вратија и Полјаците, со што над 56 илјади дојдоа во земјата за 7-месечен период.

Според ИНСТАТ, за 7 месеци годинава, бројот на албански државјани што заминуваат во странство достигна 2,1 милиони, што е за 34 отсто повеќе од пред една година.

loading...

AnimeBee: Miss Monochrome The Animation 3 anime episode 13 online free at https://animebee.to anime sites

GoGoAnime Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Website https://twistmoe.net: Watch Nine: Kanketsu-hen twistmoe Episode Full watch animes

Watch Stratos 4 Advance Episode 6

Wikidot: http://www.wikidot.com/user:info/kissanimemx

Danluat thuvienphapluat: https://danluat.thuvienphapluat.vn/thanh-vien/animefreakws