Герасимовски: Паркинг за велосипеди до секоја нова градба во Општина Центар
Герасимовски: Паркинг за велосипеди до секоја нова градба во Општина Центар
Герасимовски: Лицата со оштетен слух добиваат бесплатно паркирање на сите паркинзи на ПОЦ
Герасимовски: Лицата со оштетен слух добиваат бесплатно паркирање на сите паркинзи на ПОЦ
ЗАСЛУЖЕНО, БУЧКОВСКИ ИМА ГОЛЕМО МЕЃУНАРОДНО ИСКУСТВО И РЕЈТИНГ - Владата му го продолжи мандатот на Владо Бучковски
ЗАСЛУЖЕНО, БУЧКОВСКИ ИМА ГОЛЕМО МЕЃУНАРОДНО ИСКУСТВО И РЕЈТИНГ - Владата му го продолжи мандатот на Владо Бучковски
Заев- Таравари лаже. јавно да се извини или на суд
Заев- Таравари лаже. јавно да се извини или на суд
Со толеранција против насилство: Кампања против сите форми на омраза и насилство на Мисијата на ОБСЕ во Скопје и Агенцијата за млади и спорт
Со толеранција против насилство: Кампања против сите форми на омраза и насилство на Мисијата на ОБСЕ во Скопје и Агенцијата за млади и спорт
Претседателскиот центар за политичко образование го идентификува популизмот како една од најголемите закани за демократското политичко уредување
Претседателскиот центар за политичко образование го идентификува популизмот како една од најголемите закани за демократското политичко уредување
ПОСТОЈАН РАЗВОЈ: ЗГОЛЕМЕН ОПСЕГ ЗА OPEL CORSA-e и MOKKA-e
ПОСТОЈАН РАЗВОЈ: ЗГОЛЕМЕН ОПСЕГ ЗА OPEL CORSA-e и MOKKA-e
ТЕЛЕФОНСКИ РАЗГОВОР МЕЃУ РАДЕВ И ЗАЕВ Дијалогот на високо ниво и решавање на спорните прашања
ТЕЛЕФОНСКИ РАЗГОВОР МЕЃУ РАДЕВ И ЗАЕВ Дијалогот на високо ниво и решавање на спорните прашања

ГОЛЕМА ПОБЕДА ЗА МАКЕДОНИЈА – Бугарија изненадена: Европскиот парламент бара нејзини министри да престанат со провокативни изјави кон С Македонија

„Скандалозни корекции во однос на Бугарија во Годишниот извештај за напредокот на Северна Македонија“, е насловот со кој редакцијата на бугарската информативна агенција „Бгнес“ ја објавува информацијата за најавените амандмани на редовниот извештај кои ќе се најдат на дневен ред во Европскиот парламент на 24 и 25 март.

Како што јавува „Бгнес’“, во последен момент парламентарните групи на Социјалистите и на Зелените предложиле корекции на Извештајот за С Македонија. Според репортерот на „Бгнес“, амандманите се со исклучително неизбалансирана, еднострана и неправедна содржина кон Бугарија.

Со предложените корекции се обвинуваат членови на бугарската влада за провокативни изјави во однос на историски прашања кои ја засегаат Северна Македонија и во таа насока се повикуваат бугарските власти да се воздржат од такво однесување за време на предизборната кампања во Бугарија, пишува „Бгнес“.

„Текстот како да е напишан по порачка на властите во Скопје. Во него дури се потенцира ‘зрелиот и балансиран одговор на бугарските провокации од страна на македонската влада’,

потенцира „Бгнес“.

Оттаму најавуваат дека ќе побараат за ова да се изјасни и известителот за С Македонија во ЕП, Илхан Кјучук, како и другите претставници на политичките партии од Бугарија во Европскиот парламент.

Иако се само од консултативен карактер, извештаите на ЕП за напредокот на земјите кандидатки се јасен израз на расположението на политичките сили во Европарламентот, заклучува „Бгнес“

loading...

Website https://animeheaven.pro: Watch Magical Girl Lyrical Nanoha: The Movie 1st animeheaven Episode Full dubbed anime

AnimeKisa: I''s (Dub) anime episode 2 online free at https://animekisa.in animekisatv

AnimeFreak Watch anime online, English anime online HD

Website https://animebee.to: Watch Loveless animebee Episode 12 anime sites

Patreon: https://www.patreon.com/gogoanimelol

Telegra: https://telegra.ph/KissAnime-Watch-Anime-Online-06-09