ВО ЃОРЧЕ СЕ РАБОТИ ТУРБО: НОВ КРУЖЕН ТЕК ВО ВОЛКОВО, НОВИ УЛИЦИ ВО ДЕКСИОН И ДАМЕ ГРУЕВ, СЕ ЧИСТАТ КАНАЛИ...
ВО ЃОРЧЕ СЕ РАБОТИ ТУРБО: НОВ КРУЖЕН ТЕК ВО ВОЛКОВО, НОВИ УЛИЦИ ВО ДЕКСИОН И ДАМЕ ГРУЕВ, СЕ ЧИСТАТ КАНАЛИ...
ПОКАНА ЗА УЧЕСТВО ВО НАЈДОБРИОТ ЛЕТЕН ДЕТСКИ КАМП ОДИМЕ НА МОРЕ – ОДИМЕ НА КОУЗОН КАМП И ВО 2021
ПОКАНА ЗА УЧЕСТВО ВО НАЈДОБРИОТ ЛЕТЕН ДЕТСКИ КАМП ОДИМЕ НА МОРЕ – ОДИМЕ НА КОУЗОН КАМП И ВО 2021
ФОТО НА ДЕНОТ - СДСМ НИКОГАШ НЕ БИЛ ВОЛКУ МОЌЕН: ВЛАСТА ОД ЛОКАЛНО ПА ДО ЦЕНТРАЛНО НИВО ВО ЕДНА ФОТКА
ФОТО НА ДЕНОТ - СДСМ НИКОГАШ НЕ БИЛ ВОЛКУ МОЌЕН: ВЛАСТА ОД ЛОКАЛНО ПА ДО ЦЕНТРАЛНО НИВО ВО ЕДНА ФОТКА
ШУЌУР, КОНЕЧНО И ХИСТЕРИЧНИОТ САШО ТАСЕВСКИ ДА КАЖЕ НЕШТО ПАМЕТНО: ИЗРАЕЛ Е КРИВ, ГИ ДРЖАТ ПАЛЕСТИНЦИТЕ КАКО ГУЛАБИ ЗА ОТСТРЕЛ!
ШУЌУР, КОНЕЧНО И ХИСТЕРИЧНИОТ САШО ТАСЕВСКИ ДА КАЖЕ НЕШТО ПАМЕТНО: ИЗРАЕЛ Е КРИВ, ГИ ДРЖАТ ПАЛЕСТИНЦИТЕ КАКО ГУЛАБИ ЗА ОТСТРЕЛ!
ЕВЕ ЗОШТО ПЛАЧАТ ПО ТИТОВО ВРЕМЕ, ОСВЕН ШТО ТОГАШ БИЛЕ МЛАДИ СЕКАКО: Кога работникот беше господин...
ЕВЕ ЗОШТО ПЛАЧАТ ПО ТИТОВО ВРЕМЕ, ОСВЕН ШТО ТОГАШ БИЛЕ МЛАДИ СЕКАКО: Кога работникот беше господин...
(ВИДЕО) ДВЕ БАБИ ВМРОВКИ ОД ВЕЛЕС ИМ ГО ЗЕМАА ЛЕБОТ НА ФЧЕРАШНИ И ЗЕВЗЕКМАНИЈА: ДЕЦАТА НЕ СМЕАТ ДА УЧАТ ЗА КОМПЈУТЕРИ, ТОА Е ГОЛЕМО ЗЛО!
(ВИДЕО) ДВЕ БАБИ ВМРОВКИ ОД ВЕЛЕС ИМ ГО ЗЕМАА ЛЕБОТ НА ФЧЕРАШНИ И ЗЕВЗЕКМАНИЈА: ДЕЦАТА НЕ СМЕАТ ДА УЧАТ ЗА КОМПЈУТЕРИ, ТОА Е ГОЛЕМО ЗЛО!
(ВИДЕО) ТРАЈАНОВ: Не сум против легализацијата на градбите на сиромашните, се плашам дека законот ќе го искористат богаташи и криминалци
(ВИДЕО) ТРАЈАНОВ: Не сум против легализацијата на градбите на сиромашните, се плашам дека законот ќе го искористат богаташи и криминалци
Ако решиме да рушиме 50 000 куќи, ќе ни требаат 50 милиона евра само за рушење плус уште 500 милиона евра за пак да им ги изградиме куќите според план затоа што не мислите дека треба да оставиме 100 000 народ на улица без покрив на главата?!
Ако решиме да рушиме 50 000 куќи, ќе ни требаат 50 милиона евра само за рушење плус уште 500 милиона евра за пак да им ги изградиме куќите според план затоа што не мислите дека треба да оставиме 100 000 народ на улица без покрив на главата?!

ГОРАН СДК: САМО НАИВНИТЕ МОЖАТ ДА МУ СЕ СМЕАТ НА ЗАЕВ ШТО СЕ ЈАВУВАЛ ВО МИ6 ЗА ВАКЦИНИТЕ, НО АКО ГИ ОТВОРИТЕ ОЧИТЕ ЌЕ ВИДИТЕ ДЕКА НАБАВКАТА НА ВАКЦИНИТЕ Е ПРАКТИЧНО ХАОТИЧНА БИТКА ЗА ТОА КОЈ НАЈДОБРО ЌЕ СЕ СНАЈДЕ!

Е сега, колку биле способни, или неспособни допрва ќе цениме. Ова е војна. Светска војна е. Одиш на работа, се враќаш дома и се плашиш дека најблискиот ќе те убие. Во војна се губат животи, се осиромашува, се губат работни места, пропагандата те излудува, разни профитери те измамуваат… И сите купуваат оружје.

Брзаат кој прв ќе го развие, кое ќе биде помоќно, кој прв ќе го набави. Сега оружјето се вакцините. Земјите што ги имаат вакцините си го мерат оружјето. Европската унија ја губи битката од САД и Велика Британија, Русија не седи со скрстени раце, Кина те уценува со кои фирми смееш да работиш, Бајден ти вика ќе ви дадеме вакцини кога ќе завршиме со нашите… Сѐ се измести. Секој се снаоѓа како знае и умее.

Како замислувате јавен повик за набавка во војна? Ве молиме, најевтиното и најквалитетното оружје да ни го доставите во најбрз можен рок. Па после ќе чекаме да заврши жалбената постапка и ќе склучиме договор.

Во војна секој се снаоѓа како знае и умее да спаси глава. И не е смешно оти Заев пробал да набави вакцини и преку дипломатија и преку тајни служби. Израел ѝ плати на Русија 1,2 милиони долари да испрати вакцини во Сирија за да се трампа со една затвореничка. Кој го договори тоа? Фејсбук заедницата?

loading...

KissAnime food wars kissanime: A Silent Voice (https://kissanimeonline.com/m/8Qzj) Episode Full

AnimeTV web anime tv: Black Clover: The All Magic Knights Thanksgiving Festa Episode Full