(ФОТО) Изгаснат пожар на Водно, Град Скопје апелира на внимателност
(ФОТО) Изгаснат пожар на Водно, Град Скопје апелира на внимателност
СДСМ ОБЈАВИ УШТЕ 5 КАНДИДАТИ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИЦИ
СДСМ ОБЈАВИ УШТЕ 5 КАНДИДАТИ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИЦИ
Мицковски доживеал мала сообраќајна незгода пред Прилеп, не е повреден и се чувствува добро
Мицковски доживеал мала сообраќајна незгода пред Прилеп, не е повреден и се чувствува добро
ОБСЕ-ОДИХР: Еден отсто за независни листи е во согласност со добрите меѓународни практики
ОБСЕ-ОДИХР: Еден отсто за независни листи е во согласност со добрите меѓународни практики
Царовска: Со вработување на 500 образовни асистенти се грижиме и создаваме образование за секое дете
Царовска: Со вработување на 500 образовни асистенти се грижиме и создаваме образование за секое дете
Груби: Оваа коалиција рушеше табуа и во 2002 година
Груби: Оваа коалиција рушеше табуа и во 2002 година
(ВИДЕО) ГРАДОТ СКОПЈЕ ЈА ПОЧНА ТРЕТАТА ФАЗА ОД РЕКОНСТРУКЦИЈАТА НА ИНДИРА ГАНДИ ВО ШУТО ОРИЗАРИ
(ВИДЕО) ГРАДОТ СКОПЈЕ ЈА ПОЧНА ТРЕТАТА ФАЗА ОД РЕКОНСТРУКЦИЈАТА НА ИНДИРА ГАНДИ ВО ШУТО ОРИЗАРИ
БРАВО МВР - Одземени 14 возила од „диви“ тркачи од Тетово и од странство
БРАВО МВР - Одземени 14 возила од „диви“ тркачи од Тетово и од странство

ГОРАН СДК: Утре, ако Заев реши да се повлече од политиката, Мицкоски нема да има што да зборува, оти не видовме дека има што да понуди?!

Баш ме интересира што ли зборуваат претставниците на опозициската ВМРО-ДПМНЕ во американската амбасада кога никој не ги гледа? И таму ли им викаат дека Преспанскиот договор е против македонските национални интереси? И таму ли зборуваат за Северџани, за Нордистани, за Тирански платформи, фрлаат клетви за предавници, ќе го уриваат Преспанскиот договор преку Уставен суд, ќе го ставаат в затвор Никола Димитров, цртаат шеми да покажат дека договорот бил асиметричен, дека кога ќе дојдат на власт ќе го ревидираат и ќе го вратат вековното име… Башка, што туку се повикуваат на волјата на граѓаните. Ја видовме волјата само на тие што излегоа на референдумот.

Христијан Мицкоски немаше храброст да повика на бојкот, туку се криеше зад анонимни твитер профили. Не знаат ни колку сме на број, оти не дозволија ни попис да се спроведе. Од друга страна, пак, што понуди Мицкоски за четири години освен плачење, блокирање на Собранието, блокирање на раскрсници, навреди за „северџани“ и прес-конференции за „мафијата на власт“? Додуша, имаше и еден сериозен напад на Собранието и неколку протести да се ослободат напаѓачите.

Од нормална европска партија што се продава како конзервативна десница очекуваш да ти го окупира вниманието со даночна политика, со дебати за безбедност и за одбрана, а не да ти вее знамиња со сонцето од Кутлеш. Сакам опозицијата да ми понуди решенија, а не блокади. Мицкоски цело време вика: „Не сакам, не сакам…“, а кога ќе го прашаш „Кажи што сакаш“, ти одговара: „Тебе ли да ти кажувам, северџану еден“. Утре, ако Заев реши да се повлече од политиката, Мицкоски нема да има што да зборува, оти не видовме дека има што да понуди. Да сакаше тој да стане вистински лидер на ВМРО-ДПМНЕ, за четири години ќе станеше. Да не можеш да си ја реставрираш партијата за четири години, значи дека тоа воопшто не ти е важно.

Важно ти е да ти се врати лидерот од Будимпешта што ти избега и те остави збунет да блокираш улици на дождот. Башка, вистински лидер не се крие зад волјата на граѓаните. Вистински лидер им кажува на граѓаните што би било подобро за нив. Гледа подалеку од границите на изборните единици. На крајот на краиштата, сосема е легитимно како политичка партија да ставиш во програмата дека ќе го ревидираш Договорот од Преспа и ќе го вратиш старото уставно име Република Македонија.

А не да се криеш зад празни флоскули дека „ја почитуваш волјата на граѓаните“. Како да не. Ја почитуваат волјата на оној од Будимпешта. 3Затоа, просто ми е неверојатно како СДСМ успеа да стравува дека ќе ги изгуби изборите. Колку треба да си неталентиран за владеење за да дојдеш до дереџе ова ВМРО-ДПМНЕ да те победи? Со ништо. Со викање „Уа“.

ПОВЕЌЕ НА ПОРТАЛОТ СДК.МК

loading...

https://animefreak.ws animefreak dororo. Watch Maken-ki! Secret Training Episode 6

WCOStream Watch anime online, English anime online HD. Watch X: An Omen (Dub) Episode Full

https://animeheaven.pro anime websites. Debutante Detective Corps (https://animeheaven.pro/m/4Wd4) Episode Full

KissAnime Plurk: https://www.plurk.com/KissAnimemx