КОВАЧЕВСКИ: Растот на просечната плата продолжува, имаме зголемување за 5,6% во однос на истиот месец 2020 година, тоа се 1.542 денари повеќе споредбено со лани.
КОВАЧЕВСКИ: Растот на просечната плата продолжува, имаме зголемување за 5,6% во однос на истиот месец 2020 година, тоа се 1.542 денари повеќе споредбено со лани.
КАКВА БУДАЛА, ОХРИДСКИОТ ГРАДОНАЧАЛНИК СЕ ГУШКАЛ СО ЦЕЛ ГРАД ИАКО ЗНАЕЛ ДЕКА Е ПОЗИТИВЕН НА КОВИД?!?!
КАКВА БУДАЛА, ОХРИДСКИОТ ГРАДОНАЧАЛНИК СЕ ГУШКАЛ СО ЦЕЛ ГРАД ИАКО ЗНАЕЛ ДЕКА Е ПОЗИТИВЕН НА КОВИД?!?!
ДАНЕЛА ИЗЛЕЗЕ НАЈГОЛЕМА ЕЛЕМЕНТАРНА НЕПОГОДА ЗА СКОПЈЕ ПОСЛЕ ПИКОЛОМИНИ И ЗЕМЈОТРЕСОТ
ДАНЕЛА ИЗЛЕЗЕ НАЈГОЛЕМА ЕЛЕМЕНТАРНА НЕПОГОДА ЗА СКОПЈЕ ПОСЛЕ ПИКОЛОМИНИ И ЗЕМЈОТРЕСОТ
На мое задоволство, денеска имав телефонски разговор со Претседателката на Европската Комисија, Урсула фон дер Лајен
На мое задоволство, денеска имав телефонски разговор со Претседателката на Европската Комисија, Урсула фон дер Лајен
ШОКАНТНО, МИЦКОВСКИ Е ПСИХО - ВМРО ДПМНЕ ЈА ВМЕШУВА МАКЕДОНСКАТА ВЛАДА ВО ЗАГОВОРОТ ЗА УБИСТВО НА АЛЕКСАНДАР ВУЧИЌ?!?!
ШОКАНТНО, МИЦКОВСКИ Е ПСИХО - ВМРО ДПМНЕ ЈА ВМЕШУВА МАКЕДОНСКАТА ВЛАДА ВО ЗАГОВОРОТ ЗА УБИСТВО НА АЛЕКСАНДАР ВУЧИЌ?!?!
СОЧУВСТВО ДО СЕМЕЈСТВОТО НА ПОЧИНАТАТА ДЕВОЈКА ОД РАДОВИШ, ВЕДНАШ ДА МУ СЕ ДАДЕ ПСИХИЈАТАР НА ПОМОШ ВО ЗАТВОРОТ НА МЛАДОТО МОМЧЕ ПО МОЖНОСТ И ДА СЕ ПРАТИ ДОМА ДА МУ ПОМОГНЕ СЕМЕЈСТВОТО ДА НЕ ИЗГУБИМЕ УШТЕ ЕДЕН МЛАД ЖИВОТ
СОЧУВСТВО ДО СЕМЕЈСТВОТО НА ПОЧИНАТАТА ДЕВОЈКА ОД РАДОВИШ, ВЕДНАШ ДА МУ СЕ ДАДЕ ПСИХИЈАТАР НА ПОМОШ ВО ЗАТВОРОТ НА МЛАДОТО МОМЧЕ ПО МОЖНОСТ И ДА СЕ ПРАТИ ДОМА ДА МУ ПОМОГНЕ СЕМЕЈСТВОТО ДА НЕ ИЗГУБИМЕ УШТЕ ЕДЕН МЛАД ЖИВОТ
Адвокатот на возачот тврди: Од стрес се укочил, пола саат не можел да мрдне, полицијата го извадила, не возел повеќе од 45-50 километри на час
Адвокатот на возачот тврди: Од стрес се укочил, пола саат не можел да мрдне, полицијата го извадила, не возел повеќе од 45-50 километри на час
ДА ПРЕСТАНЕ ХАЈКАТА ПРОТИВ ОВА МОМЧЕ, НЕСРЕЌИ СЕ СЛУЧУВААТ ЗА ЖАЛ, СЕКОМУ МОЖЕ ОВА ДА МУ СЕ СЛУЧИ: 30 дена притвор за возачот кој ја усмрти 24 годишната девојка од Радовиш
ДА ПРЕСТАНЕ ХАЈКАТА ПРОТИВ ОВА МОМЧЕ, НЕСРЕЌИ СЕ СЛУЧУВААТ ЗА ЖАЛ, СЕКОМУ МОЖЕ ОВА ДА МУ СЕ СЛУЧИ: 30 дена притвор за возачот кој ја усмрти 24 годишната девојка од Радовиш

ГОРАН СДК: Заев е среќен човек. Му се погоди да владее со лидер на опозиција како Мицкоски

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вели дека е неприфатливо Македонија која е сиромашна да прими повеќе авганистански бегалци од богатите земји. Не правиме муабет за сиромашни и богати. Правиме муабет за луѓе и нелуѓе.

И не знам зошто Мицкоски воопшто влегува во тој муабет, освен ако не сака да задржи континуитет на својата политика цело време да биде антипротивен. Па, ако Заев речеше дека нема да примаме бегалци, тој веројатни ќе бараше да примаме. Мицкоски ги повикува богатите да примат повеќе бегалци од нас, по само една недела откако тој носеше вода во Малешевијата додека истите тие богати ги гасеа нашите пожари.

Го отвара муабетот за солидарност во зависност од богатството во Скопје, кој со гордост го носи името „град на солидарноста“ по помошта што од цел свет пристигнуваше по земјотресот во 1963 година. Им попува на богатите што 30 години истурија милијарди евра и долари да ни ја чистат земјата, да ни го средуваат школството, судството, да ни градат водоводи и канализации, да ни купуваат амбулантни коли и противпожарни камиони, да ни ги реновираат црквите и џамиите и да ни ги реставрираат археолошките наоѓалишта.

Донациите на богатите ги учеа и политичките партии на демократија. Колку странски пари од богатите се вложени во обуките за ВМРО-ДПМНЕ да стане модерна конзервативна партија? Го отвара Мицкоски муабетот за солидарност во земја која го негува споменот на децата бегалци од граѓанската војна во Грција во 1948. А бегалците по загушената револуција во Унгарија 1956? А бегалците од Босна и Херцеговина во 1992?

А бегалците од Косово 1999? Крајно, богатата Америка побарала од сиромашната Македонија да ѝ помогне, привремено да вдоми бегалци од Авганистан кои работеле за американската администрација и сојузниците. И ќе плати за тоа. А што ѝ вика на Америка лидерот на опозицијата? Носете си ги вашите Авганистанци кај богатите. Па, Заев е среќен човек. Му се погоди да владее со лидер на опозиција како Мицкоски.

Целата колумна на Горан Михајловски на сдк мк

loading...

watch anime free. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

4Anime That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 (Dub)

watch animes 4Anime Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation

4Anime Hunter x Hunter (2011)

4Anime DARLING in the FRANXX (Dub) Episode 15

How a Realist Hero Rebuilt the Kingdom