АЛО ДАНЕЛА, СКОПЈЕ НЕ Е РАСАДНИК ПА ДА ГО ЗАПОСТАВИШ И УНИШТИШ ДОДЕКА ГО МУЗЕШ!
АЛО ДАНЕЛА, СКОПЈЕ НЕ Е РАСАДНИК ПА ДА ГО ЗАПОСТАВИШ И УНИШТИШ ДОДЕКА ГО МУЗЕШ!
Герасимовски: Паркинг за велосипеди до секоја нова градба во Општина Центар
Герасимовски: Паркинг за велосипеди до секоја нова градба во Општина Центар
Герасимовски: Лицата со оштетен слух добиваат бесплатно паркирање на сите паркинзи на ПОЦ
Герасимовски: Лицата со оштетен слух добиваат бесплатно паркирање на сите паркинзи на ПОЦ
ЗАСЛУЖЕНО, БУЧКОВСКИ ИМА ГОЛЕМО МЕЃУНАРОДНО ИСКУСТВО И РЕЈТИНГ - Владата му го продолжи мандатот на Владо Бучковски
ЗАСЛУЖЕНО, БУЧКОВСКИ ИМА ГОЛЕМО МЕЃУНАРОДНО ИСКУСТВО И РЕЈТИНГ - Владата му го продолжи мандатот на Владо Бучковски
Заев- Таравари лаже. јавно да се извини или на суд
Заев- Таравари лаже. јавно да се извини или на суд
Со толеранција против насилство: Кампања против сите форми на омраза и насилство на Мисијата на ОБСЕ во Скопје и Агенцијата за млади и спорт
Со толеранција против насилство: Кампања против сите форми на омраза и насилство на Мисијата на ОБСЕ во Скопје и Агенцијата за млади и спорт
Претседателскиот центар за политичко образование го идентификува популизмот како една од најголемите закани за демократското политичко уредување
Претседателскиот центар за политичко образование го идентификува популизмот како една од најголемите закани за демократското политичко уредување
ПОСТОЈАН РАЗВОЈ: ЗГОЛЕМЕН ОПСЕГ ЗА OPEL CORSA-e и MOKKA-e
ПОСТОЈАН РАЗВОЈ: ЗГОЛЕМЕН ОПСЕГ ЗА OPEL CORSA-e и MOKKA-e

ГОРАН СУГАРЕСКИ : ПРИЛЕП ГО ИМА НАЈУБАВИОТ И НАЈКВАЛИТЕТЕН МЕРМЕР ВО СВЕТОТ, ЌЕ СЕ ЗАЛАГАМ ЗА ПЛАСИРАЊЕ НА НАЈДОБРОТО ОД ПРИЛЕП ДА ПОТТИКНАМ СТРАТЕГИЈА ЗА ЛОКАЛЕН ЕКОНОМСКИ РАЗВОЈ

Прилеп го има најубавиот и најквалитетниот бел мермер во светот. Суровина која ги краси најпретставителните објекти од културно и општествено значење во многу земји.

Компанијата „Макком“ е единствената со домашен капитал, која со сопствен транспорт ги пласира производите на странскиот пазар. Карактеристично е што од отпадниот мермер произведуваат декоративен камен во различна димензија, исклучиво наменет за извоз.

Овој позитивен пример за локална компанија која го пласира најдоброто од Прилеп, е повеќе од доволен поттик да ја развиваме стратегијата за локален економски развој, со која ќе го помогнеме растот на на локалните стопански капацитети.

#НајдобротоЗаПрилеп #Заокружи12
Фејсбук статус на кандидатот за градоначалник на Општина Прилеп, Горан Сугарески.

loading...

AniWatch: Heart no Kuni no Alice: Wonderful Wonder World anime episode Full online free at https://aniwatch.pro aniwatch.me

Watch Kikou Kai Galient OVA Episode 3

GoGoAnime: Space Pirate Captain Harlock: Riddle of the Arcadia Episode anime episode Full online free at https://gogoanime.be your name gogoanime

4Anime: Haitai Nanafa anime episode 13 online free at https://4anime.biz god of highschool 4anime

Gfycat: https://gfycat.com/@gogoanimelol

Plimbi: https://www.plimbi.com/author/41425/animefreakws