ДИК: Досега гласале 10.653 лица кои се болни или во затвор кои по правило гласаат 1 ден пред денот на гласање
ДИК: Досега гласале 10.653 лица кои се болни или во затвор кои по правило гласаат 1 ден пред денот на гласање
ШТО СЕ СЛУЧУВА СО ВМРО ДПМНЕ: УАПСЕН КАНДИДАТОТ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА ДЕЛЧЕВО, НУДЕЛ ПО 50е ЗА ГЛАС!
ШТО СЕ СЛУЧУВА СО ВМРО ДПМНЕ: УАПСЕН КАНДИДАТОТ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА ДЕЛЧЕВО, НУДЕЛ ПО 50е ЗА ГЛАС!
И ЗА ОВИЕ СЕ ШПЕКУЛИРА ДЕКА СЕ ВМРОВЦИ: Кривична пријава против две лица од Кочани за "повреда на слободата на определување на гласачите"
И ЗА ОВИЕ СЕ ШПЕКУЛИРА ДЕКА СЕ ВМРОВЦИ: Кривична пријава против две лица од Кочани за "повреда на слободата на определување на гласачите"
(ВИДЕО) ШОКАНТНО: МИЦКОВСКИ ФАТЕН КАКО КРШИ ИЗБОРЕН МОЛК, ОВА Е КРИВИЧНО ДЕЛО ЗА ШТО КАЗНАТА Е 3 ГОДИНИ ЗАТВОР!
(ВИДЕО) ШОКАНТНО: МИЦКОВСКИ ФАТЕН КАКО КРШИ ИЗБОРЕН МОЛК, ОВА Е КРИВИЧНО ДЕЛО ЗА ШТО КАЗНАТА Е 3 ГОДИНИ ЗАТВОР!
ВНИМАВАЈТЕ - Отворен е лажен профил во име на Елизабета Пендаровска, се крадат податоци од граѓаните, се земаат и информации за кредитни картички
ВНИМАВАЈТЕ - Отворен е лажен профил во име на Елизабета Пендаровска, се крадат податоци од граѓаните, се земаат и информации за кредитни картички
БРАВО - Гласањето на болните, немоќните, лицата со Ковид-19 и затворениците за локалните избори тече без проблем
БРАВО - Гласањето на болните, немоќните, лицата со Ковид-19 и затворениците за локалните избори тече без проблем
(ВИДЕО) ШЕФОТ НА ДИК - Даштевски : Максимално сме подготвени за локалните избори
(ВИДЕО) ШЕФОТ НА ДИК - Даштевски : Максимално сме подготвени за локалните избори
ОВАА ВЛАСТ НЕМА МИЛОСТ КОН НИКОГО, ЗАКОНИТЕ ВАЖАТ ЗА СИТЕ: Осумдневен притвор заради закани кон кандидатот на ВМРО за градоначалник во Прилеп
ОВАА ВЛАСТ НЕМА МИЛОСТ КОН НИКОГО, ЗАКОНИТЕ ВАЖАТ ЗА СИТЕ: Осумдневен притвор заради закани кон кандидатот на ВМРО за градоначалник во Прилеп

ГОРИ РЕЧИСИ ЦЕЛА ДРЖАВА: Голем пожар во Кокино, зафатени уште три села, евакуирани и дел од жителите

Во голем пожар денеска изгореа околу 600 хектари квалитетна борова, дабова и букова шума стара 50 години во кумановските села Кокино, Маотино, Степанце и Арбанашко, кои се дел од Општина Старо Нагоричане. Пожарот зафати и 3 куќи, а евакуирани се и дел од жителите.

Од Регионалниот центар за управување со кризи ни рекоа дека во два наврата гаснел и хеликоптер, но не успеал да го стави под контрола оти дува силен ветер и оганот се шири кон соседните села. Од Центарот велат дека ова е досега најголем пожар во Козјачкиот Регион. Денеска гаснеле екипи од Старо Нагоричане, а помош има и од Куманово, Крива Паланка и Ранковце.

Голем пожар има и во неколку села во Општина Куманово, каде гори сува трева, шума и неколку куќи. Според кумановската пожарна, денеска имало интервенции во 8 пожари во Кумановско-Липковскиот Регион.

loading...

Anime Twist - Watch anime online, English anime onlineAnime Twist - HD anime for free | TwistMoe

Animepahe Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Watch Blade Runner: Black Out 2022 (Dub) Episode Full

AnimeHeaven: Monthly Girls' Nozaki-kun (Dub) anime episode 12 online free at https://animeheaven.pro animeheavenru

Community windy: https://community.windy.com/user/animeflixnl

Tldrlegal: https://tldrlegal.com/users/gogoanimelol