(ФОТО) Изгаснат пожар на Водно, Град Скопје апелира на внимателност
(ФОТО) Изгаснат пожар на Водно, Град Скопје апелира на внимателност
СДСМ ОБЈАВИ УШТЕ 5 КАНДИДАТИ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИЦИ
СДСМ ОБЈАВИ УШТЕ 5 КАНДИДАТИ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИЦИ
Мицковски доживеал мала сообраќајна незгода пред Прилеп, не е повреден и се чувствува добро
Мицковски доживеал мала сообраќајна незгода пред Прилеп, не е повреден и се чувствува добро
ОБСЕ-ОДИХР: Еден отсто за независни листи е во согласност со добрите меѓународни практики
ОБСЕ-ОДИХР: Еден отсто за независни листи е во согласност со добрите меѓународни практики
Царовска: Со вработување на 500 образовни асистенти се грижиме и создаваме образование за секое дете
Царовска: Со вработување на 500 образовни асистенти се грижиме и создаваме образование за секое дете
Груби: Оваа коалиција рушеше табуа и во 2002 година
Груби: Оваа коалиција рушеше табуа и во 2002 година
(ВИДЕО) ГРАДОТ СКОПЈЕ ЈА ПОЧНА ТРЕТАТА ФАЗА ОД РЕКОНСТРУКЦИЈАТА НА ИНДИРА ГАНДИ ВО ШУТО ОРИЗАРИ
(ВИДЕО) ГРАДОТ СКОПЈЕ ЈА ПОЧНА ТРЕТАТА ФАЗА ОД РЕКОНСТРУКЦИЈАТА НА ИНДИРА ГАНДИ ВО ШУТО ОРИЗАРИ
БРАВО МВР - Одземени 14 возила од „диви“ тркачи од Тетово и од странство
БРАВО МВР - Одземени 14 возила од „диви“ тркачи од Тетово и од странство

ГОШАРЕСКИ ЈА ПРЕЧЕКА МИНИСТЕРКАТА ЗА КУЛТУРА ВО РЕСЕН: Започната е заштитата на архитектурата на црквата св.Ѓорѓи во Курбиново, поднесено е барањето за нејзино прогласување за културно добро во опаснос

На мое огромно задоволство, денес во посета на општина Ресен беше министерката за култура, Ирена Стефоска.
Ја посетивме црквата ,,Св Ѓорѓи во Курбиново”, каде што бевме запознати со текот на конзерваторските работи.
Го посетивме и второто училиште по македонски јазик во село Љубојно, а средбата ја заокруживме со посета на споменикот на Преспанското советување во Отешево.
👉Започната е заштитата на архитектурата на црквата св.Ѓорѓи во Курбиново, поднесено е барањето за нејзино прогласување за културно добро во опасност.
👉Училиштето во Љубојно е дел од заштитената споменична целина. Министерството за култура се зазема за конзервација и реставрација на објектот, за реализација на владината идеја за Центар за македонскиот јазик.
👉Споменикот на Преспанскиот состанок на Јордан Грабуловски со заложба на Општина Ресен во скоро време ќе го добие достојниот изглед на историските настани во Отешево од 1943 година.

loading...

GoGoAnime overlord gogoanime: Naruto Episode 220

AniWatch aniwatch.me: Log Horizon: Destruction of the Round Table (https://aniwatch.pro/m/jq0l) Episode 12