Највисокото раководство на СДСМ вечерва ќе го разгледува францускиот предлог, Богоев пред седницата на раководството на СДСМ: Сега е клучно ВМРО-ДПМНЕ да се вразуми и да се обединиме како држава
Највисокото раководство на СДСМ вечерва ќе го разгледува францускиот предлог, Богоев пред седницата на раководството на СДСМ: Сега е клучно ВМРО-ДПМНЕ да се вразуми и да се обединиме како држава
Ковачевски: Нашите забелешки дека историските прашања и протоколот не може да бидат дел од преговарачката рамка се содржани во новиот предлог
Ковачевски: Нашите забелешки дека историските прашања и протоколот не може да бидат дел од преговарачката рамка се содржани во новиот предлог
(ВИДЕО) ЕФТОВ: НЕ СМЕЕМЕ ДА ИЗБРЗАМЕ И ДА ГО ОДБИЕМЕ ФРАНЦУСКИОТ ПРЕДЛОГ, ТОА ЌЕ БИДЕ КАРДИНАЛНА ИСТОРИСКА ГРЕШКА
(ВИДЕО) ЕФТОВ: НЕ СМЕЕМЕ ДА ИЗБРЗАМЕ И ДА ГО ОДБИЕМЕ ФРАНЦУСКИОТ ПРЕДЛОГ, ТОА ЌЕ БИДЕ КАРДИНАЛНА ИСТОРИСКА ГРЕШКА
(ВИДЕО) Денеска општина Кавадарци им ги доделени решенијата на 16 невработени лица се ангажирани за извршување на општо корисна работа
(ВИДЕО) Денеска општина Кавадарци им ги доделени решенијата на 16 невработени лица се ангажирани за извршување на општо корисна работа
Денеска во својот кабинет градоначалникот Митко Јанчев оствари средба со претседателот на Занаетчиската комора на Македонија, Агрон Фазлији
Денеска во својот кабинет градоначалникот Митко Јанчев оствари средба со претседателот на Занаетчиската комора на Македонија, Агрон Фазлији
Модифицираниот француски предлог од утре на увид пред јавноста
Модифицираниот француски предлог од утре на увид пред јавноста
Ковачевски: Имаме план и стратегија која очигледно дава резултати
Ковачевски: Имаме план и стратегија која очигледно дава резултати
БРАВО: Бесплатен паркинг на затворените паркиралишта на ЈП „Градски паркинг“ Скопје при дарување крв
БРАВО: Бесплатен паркинг на затворените паркиралишта на ЈП „Градски паркинг“ Скопје при дарување крв

ГОШАРЕВСКИ: Заедно со нашиот премиер Зоран Заев, денеска се сретнавме со нашите Преспанчани во реконструираниот градски пазар, кој претставува еден од многуте капитални проекти кои се реализираа во Општина Ресен

Пред четири години ЗАЕДНО успеавме да се сплотиме и да започнеме да го чекориме патот кој носи сигурност, демократија, нови проекти и инфраструктурни решенија.
Четири години потоа, не смееме да отстапиме од тој пат и да се враќаме назад кон мрачното и несигурно минато кога наместо да се градат патишта, улици, школи, се садеа скапи палми и се переа пари.

На 31 октомври треба сплотено да излеземе да го заокружиме бројот 12, да расчистиме со структурите на ДПМНЕ и да обезбедиме светла иднина за нас, но и за нашите идни генерации.
Ние континуирано ја имаме поддршката од Владата на премиерот Заев, имаме реални проекти, имаме идеја и имаме визија за да го направиме најдоброто за општина Ресен и Преспа.

Покрај инфраструктурата, во прв план за нас е биде економскиот напредок, привлекувањето на странски инвестиции отварањето на граничниот премин Маркова Нога и проектите од Еу за Преспа, кои во голема мера ќе значат економско зајакнување на нашиот регион.

loading...

go88 âu mỹ go88 nạp tiền go88 bui ba quan

tải sunwin sunwin otp miễn phí tải game sunwin