СРАМНА ДНО КОЛУМНА НА БРАНКО ГЕРОВСКИ СО КОЈА ГИ НАВРЕДИ ГРАЃАНИТЕ КОИ НЕ СЕ ОД СКОПЈЕ: СДСМ БИЛО СЕЛСКО И ПРОСТАЧКО ЗАТОА ШТО БИЛО ВОДЕНО ОД ЛУЃЕ КОИ НЕ СЕ ОД СКОПЈЕ?!?!
СРАМНА ДНО КОЛУМНА НА БРАНКО ГЕРОВСКИ СО КОЈА ГИ НАВРЕДИ ГРАЃАНИТЕ КОИ НЕ СЕ ОД СКОПЈЕ: СДСМ БИЛО СЕЛСКО И ПРОСТАЧКО ЗАТОА ШТО БИЛО ВОДЕНО ОД ЛУЃЕ КОИ НЕ СЕ ОД СКОПЈЕ?!?!
(ВИДЕО) ШОКАНТНО: АКТИВИСТ НА ВМРО-ДПМНЕ ПОПРЕЧУВАЛ ПРЕС КОНФЕРЕНЦИЈА ПРЕД САЛА РАСАДНИК, ИНТЕРВЕНИРАЛА И ПОЛИЦИЈАТА
(ВИДЕО) ШОКАНТНО: АКТИВИСТ НА ВМРО-ДПМНЕ ПОПРЕЧУВАЛ ПРЕС КОНФЕРЕНЦИЈА ПРЕД САЛА РАСАДНИК, ИНТЕРВЕНИРАЛА И ПОЛИЦИЈАТА
(АУДИО СНИМКИ) Баџанакот на Мицкоски затечен во штабот на ВМРО-ДПМНЕ, доктор бутал членови преку ред ама СДСМ секако е подобар избор
(АУДИО СНИМКИ) Баџанакот на Мицкоски затечен во штабот на ВМРО-ДПМНЕ, доктор бутал членови преку ред ама СДСМ секако е подобар избор
Тачи: Беса ќе се спои со СДСМ, Алтернатива со ДУИ, а Алијанса со ДПА
Тачи: Беса ќе се спои со СДСМ, Алтернатива со ДУИ, а Алијанса со ДПА
ВАКВА ПЛАЧКА И ЛИГУШ САКА ДА ГО ВОДИ СКОПЈЕ?!?! Арсовска не прифаќа дебати со Шилегов: Ме деградира и ги негира моите квалитети
ВАКВА ПЛАЧКА И ЛИГУШ САКА ДА ГО ВОДИ СКОПЈЕ?!?! Арсовска не прифаќа дебати со Шилегов: Ме деградира и ги негира моите квалитети
Заев: Aрсовска е државјанка на Бугарија, неетички е тоа да не им го каже на граѓаните
Заев: Aрсовска е државјанка на Бугарија, неетички е тоа да не им го каже на граѓаните
Полицајци од Прилеп бараат извинување од Ковачки и најавија тужба: Тоа се клевети за настани кои никогаш не се случиле
Полицајци од Прилеп бараат извинување од Ковачки и најавија тужба: Тоа се клевети за настани кои никогаш не се случиле
ДЕНКО МАЛЕСКИ: Луѓето како да забораваат дека ние, „Бебето од катран“ сме член на НАТО, тоа беше научна фантастика во 90-тите
ДЕНКО МАЛЕСКИ: Луѓето како да забораваат дека ние, „Бебето од катран“ сме член на НАТО, тоа беше научна фантастика во 90-тите

ГОСПОДЕ МИЛИ БОЖЕ – Д-р Гочевска: Ниту еден од патниците од автобусот кој се врати од Грција не бил вакциниран

Од патниците кои пред неколку дена се вратија со автобус по летувањето во Грција, досега 20 има во изолација од кои четири се позитивни, а останатите се контакти. Изолацијата е направена според протоколот во зависност од контактите кои ги имале. Тоа се млади луѓе кои биле на летување во Грција. Ова денеска го изјави доктор Марија Гочевска од Центарот за јавно здравје Скопје.

Таа посочи дека освен шоферот и двајцата водичи ниту еден од патниците кои се во изолација не бил вакциниран.

– Лицата кои се вакцинирани со две дози и поминале 14 дена од последната доза на вакцината не подлежат на изолација, но тоа не значи дека тие не треба да посветат внимание на евентуална појава на симптоми – рече Гочевска.

Гочевска додаде дека треба да се почитуваат мерките во затворен простор во смисла на носење маска, да се избегнува групирање, контакти без носење лична заштитна опрема и да се зголеми опфатот со вакцинацијата, затоа што тоа е единствениот начин за заштита од заболувањето.

– Опуштањето не треба да биде 100 отсто, бидејќи вакцинација не дава стопроцентна гаранција дека некој нема да заболи – вели Гочевска.

Директорката на Државниот санитарен и здравствен инспекторат (ДСЗИ), Иринка Сотирова Бухова за МИА претходно изјави дека доколку се процени дека и другите патници кои биле во автобусот се со среден или висок ризик и тие ќе добијат решенија за изолација.

– Во автобусот кој од Грција пристигнал во државава на 20 јули имало 27 патници – рече Сотирова Бухова.

loading...

AnimeDao - Watch English Subbed Anime Online | AnimeDao Official

AnimeHeaven: Sugar: A Little Snow Fairy Summer Special anime episode 2 online free at https://animeheaven.pro attack on titan anime heaven

Watch Happy Seven: The TV Manga - Chibi Chara Moshimo Gekijou Episode 1

AnimeTV: Kuma no Gakkou: Patissier Jackie to Ohisama no Sweets anime episode Full online free at https://animetv.cc animetv ge

En eyeka: https://en.eyeka.com/u/gogoanimebe

Superspringsinternational: https://www.superspringsinternational.com/users/animefreak-ws/