ПОРТПАРОЛОТ НА ВМРО ДПМНЕ, ДИМЧЕ АРСОВСКИ ДЕНЕСКА ЕМ СЕ ИЗГЛУПИРА ЕМ ЈА ПОФАЛИ ВЛАДАТА - СЕДИ ДИМСА, КЕЦ!
ПОРТПАРОЛОТ НА ВМРО ДПМНЕ, ДИМЧЕ АРСОВСКИ ДЕНЕСКА ЕМ СЕ ИЗГЛУПИРА ЕМ ЈА ПОФАЛИ ВЛАДАТА - СЕДИ ДИМСА, КЕЦ!
Христо Иванов: Доколку РСМ не го прифати францускиот предлог, ризикува целиот процес да почне од почеток
Христо Иванов: Доколку РСМ не го прифати францускиот предлог, ризикува целиот процес да почне од почеток
ДЕНКО МАЛЕСКИ: Што ќе правиме со францускиот предлог, ќе го прифатиме или ќе го одбиеме?! Ќе бидеме ли како Палестинците кои секогаш одбиле се што им се нудело и се полошо им е како тече времето...
ДЕНКО МАЛЕСКИ: Што ќе правиме со францускиот предлог, ќе го прифатиме или ќе го одбиеме?! Ќе бидеме ли како Палестинците кои секогаш одбиле се што им се нудело и се полошо им е како тече времето...
ЕВЕ ЗОШТО ЕКСПЛОДИРА АДЕМИ: ВМРОВЦИТЕ МУ ЈА ИСЕКЛЕ РАКАТА СО ФРЛАЊЕ ПРЕДМЕТИ
ЕВЕ ЗОШТО ЕКСПЛОДИРА АДЕМИ: ВМРОВЦИТЕ МУ ЈА ИСЕКЛЕ РАКАТА СО ФРЛАЊЕ ПРЕДМЕТИ
Маричиќ на средба со германски функционери: Имаме перспектива – мора да ја задржиме
Маричиќ на средба со германски функционери: Имаме перспектива – мора да ја задржиме
СДСМ: ВМРО ДПМНЕ СО ПРАВЕЊЕ ИНЦИДЕНТИ ВО СОБРАНИЕ БЛОКИРА НАЗНАЧУВАЊЕ СУДИИ ЗАТОА ШТО ТАКА МИСЛАТ ДЕКА ЌЕ СЕ СПАСАТ ОД ЗАТВОР!
СДСМ: ВМРО ДПМНЕ СО ПРАВЕЊЕ ИНЦИДЕНТИ ВО СОБРАНИЕ БЛОКИРА НАЗНАЧУВАЊЕ СУДИИ ЗАТОА ШТО ТАКА МИСЛАТ ДЕКА ЌЕ СЕ СПАСАТ ОД ЗАТВОР!
(ВИДЕО) ДРАМА ВО СОБРАНИЕТО: ВМРОВЦИТЕ УСПЕАЈА ДА ГО ИЗВАДАТ ОД ТАКТ АРБЕР АДЕМИ КОЈ ВО МОМЕНТИ НА БЕС ПОЧНА ДА ГИ МАВА СО ШИШИЊА И ФИЛЏАНИ!
(ВИДЕО) ДРАМА ВО СОБРАНИЕТО: ВМРОВЦИТЕ УСПЕАЈА ДА ГО ИЗВАДАТ ОД ТАКТ АРБЕР АДЕМИ КОЈ ВО МОМЕНТИ НА БЕС ПОЧНА ДА ГИ МАВА СО ШИШИЊА И ФИЛЏАНИ!
Бугарската влада официјално во оставка, контрадикторни најави за повлекувањето на Борисов од челната позиција на ГЕРБ
Бугарската влада официјално во оставка, контрадикторни најави за повлекувањето на Борисов од челната позиција на ГЕРБ

ГОСПОДЕ ЗОШТО НЕ КАЗНУВАШ, ПОСЛЕ ПАНДЕМИЈАТА И ВОЈНАТА УШТЕ САМО ОВА НИ ТРЕБАШЕ – Се подготвува ли Иван, синот на Ѓорге Иванов, за влез во политиката?

Иван Иванов, син на поранешниот претседател Ѓорге Иванов, изминативе денови беше актуелен во јавноста по објавата на убавата вест, дека со сопругата Јана Кочова го добиле своето прво дете, син.

Единецот на Маја и Ѓорге, кој во минатото, за време на претседателскиот мандат на неговиот татко беше препознатлив по кадравата коса и по големата љубов кон музиката и свирењето гитара, периодов се појавува во јавност во сосема поинакво издание, со кратко потстрижена коса, но и со променет моден стил, каде преовладува класиката, односно оделото, кошулата и вратоврската.

Она кое се знае за Иван е дека работи како професор на Балканскиот интернационален универзитет, но и дека лани во октомври заплови во водите на пишаниот збор и ја промовираше збирката ,,Невино време”.

Извадоци од неговата стихозбирка се објавуваат на социјалните мрежи наменети за македонската поезија, и впечатливо е дека неговите стихови најчесто и се посветени на татковината, на родољубието, но и гневот од моменталните случувања во државата.

-Дојдете вљубеници во родот свој,
Дојдете да си повториме.
Од историјата ние поука не извлековме
И во истите стапици доброволно влетавме.
Дојдете земјаци,
Секој со алатот свој
Република одново треба да се гради
Ко што на стари темели пак храмови никнат.
Дојдете како што е ред
Дојдете, јас ве молам
Да откопаме под урнатините животворни мошти
Што се таложеле во веки веков па над векои и
за навек.
Дојдете, долетајте
Побрзајте, не искушувајте се
Овде на вистината ѝ требаат соборци,
На црвената пролет нови пркоси- е извадок од неговата поема насловена ,,Наместо манифест” која многумина ја протолкуваа како еден вид на повик за револуција и будење.

Со самото тоа, се наметнува прашањето, дали можеби младиот Иванов планира да тргне по стапките на својот татко и наскоро да стане дел од политичкиот живот во земјава.

Неговото гостување во ТВ емисија, во февруари годинава, каде ги сподели своите гледишта за актуелната состојба во земјава, за причините поради кои младите заминуваат во странство и за промената на името, само уште повеќе ги подгреаа шпекулациите дека тој се подготвува за влез во политиката.

Момчето кое до пред неколку години најчесто го гледавме на музички настани, со гитара во рака, па дури и како диџеј, со своите последни јавни појавувања покажа дека е веќе зрел и амбициозен маж, со одлични говорнички способности, кој можеби само го чека вистинското време за да се испроба како политичар.

loading...

GO88 - Link Tải Game Bài Go88 Club APK, IOS, AnDroid

tại sunwin plus giftcode sunwin sunwin hỗ trợ