ВЕЧЕРВА ДЕВОЈКА ПРЕГАЗЕНА НА ПЕШАЧКИ ПРЕМИН КАЈ СИТИ МОЛ, ПОЧИНАЛА НА ЛИЦЕ МЕСТО
ВЕЧЕРВА ДЕВОЈКА ПРЕГАЗЕНА НА ПЕШАЧКИ ПРЕМИН КАЈ СИТИ МОЛ, ПОЧИНАЛА НА ЛИЦЕ МЕСТО
ПРЕМИЕРОТ КОВАЧЕВСКИ: БАРАЊАТА НА МАЛИТЕ ПАРТИИ СЕ ВГРАДЕНИ ВО ПРОГРАМАТА НА ВЛАДАТА, СДСМ ЈА ПОДРЖУВА ИДЕЈАТА ЗА ЕДНА ИЗБОРНА ЕДИНИЦА
ПРЕМИЕРОТ КОВАЧЕВСКИ: БАРАЊАТА НА МАЛИТЕ ПАРТИИ СЕ ВГРАДЕНИ ВО ПРОГРАМАТА НА ВЛАДАТА, СДСМ ЈА ПОДРЖУВА ИДЕЈАТА ЗА ЕДНА ИЗБОРНА ЕДИНИЦА
ИТАЛИЈАНСКИ ЕКСПЕРТИ ГИ ОБУЧУВААТ ИДНИТЕ ПРИМАТЕЛИ НА ИТНИ ПОВИЦИ НА БРОЈОТ 112
ИТАЛИЈАНСКИ ЕКСПЕРТИ ГИ ОБУЧУВААТ ИДНИТЕ ПРИМАТЕЛИ НА ИТНИ ПОВИЦИ НА БРОЈОТ 112
Од четвртата седница на Владата: ЕСМ ќе управува со БЕГ заради континуирано обезбедување топлинска енергија; Обезбедени финансии за континуитет на работењето на ТЕЦ Неготино; Формирани се работните групи за продлабочување на соработката со Бугарија
Од четвртата седница на Владата: ЕСМ ќе управува со БЕГ заради континуирано обезбедување топлинска енергија; Обезбедени финансии за континуитет на работењето на ТЕЦ Неготино; Формирани се работните групи за продлабочување на соработката со Бугарија
ШОКАНТНО - НОВИОТ ДИРЕКТОР ХРИСТОВСКИ ЛОВИ ВЕШТЕРКИ ВО „ГРАДСКИ ПАРКИНГ“
ШОКАНТНО - НОВИОТ ДИРЕКТОР ХРИСТОВСКИ ЛОВИ ВЕШТЕРКИ ВО „ГРАДСКИ ПАРКИНГ“
КОВАЧЕВСКИ: ВО ИЗВРШЕН ОДБОР НА СДСМ СУМ ОД 1998-МА, ИМАМ ОДЛИЧНИ ОДНОСИ СО БРАНКО, СО РАДМИЛА, СО БУЧКОВСКИ И СО ЗАЕВ, СО СИТЕ СЕ СЛУШАМ РЕДОВНО
КОВАЧЕВСКИ: ВО ИЗВРШЕН ОДБОР НА СДСМ СУМ ОД 1998-МА, ИМАМ ОДЛИЧНИ ОДНОСИ СО БРАНКО, СО РАДМИЛА, СО БУЧКОВСКИ И СО ЗАЕВ, СО СИТЕ СЕ СЛУШАМ РЕДОВНО
(ВИДЕО) КОВАЧЕВСКИ: ПЛАНИРАМ НАРЕДНИТЕ 12 ГОДИНИ ДА БИДАМ ПРЕМИЕР, ЗОШТО ДА НЕ, МОЖЕБИ ЌЕ УСПЕЕМЕ ДА ГИ ЗАДОВОЛИМЕ ОЧЕКУВАЊАТА НА ЈАВНОСТА
(ВИДЕО) КОВАЧЕВСКИ: ПЛАНИРАМ НАРЕДНИТЕ 12 ГОДИНИ ДА БИДАМ ПРЕМИЕР, ЗОШТО ДА НЕ, МОЖЕБИ ЌЕ УСПЕЕМЕ ДА ГИ ЗАДОВОЛИМЕ ОЧЕКУВАЊАТА НА ЈАВНОСТА
Георгиевски до ВМРО-ДПМНЕ: Оставив 3 милиони евра во општинската каса и нула долгови
Георгиевски до ВМРО-ДПМНЕ: Оставив 3 милиони евра во општинската каса и нула долгови

ГРАД СКОПЈЕ: Ги негираме наводите дека од листата се тргнати голем број на имиња, како што се Јустинијан Први, Христо Татарчев, Васил Чакаларов, Павел Шатев и други. Овие имиња на улици ќе продолжат да постојат, каде дел од нив ќе добијат посоодветни локации, додека кај дел од улиците не се менува името на главната улица, туку се додаваат нови имиња на краците на истата како што е случајот со улицата Христо Татарчев

РЕАКЦИЈА НА ПРЕС-КОНФЕРЕНЦИЈА НА ВМРО-ДПМНЕ

Град Скопје реагира на прес-конференцијата на Ирена Попова, член на Советот на Град Скопје од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, во однос на постапките за промена на имињата на улиците во Скопје.

Целата постапка која се спроведе изминатиов период е целосно транспарентна и запазени се сите законски постапки за реализација на истата. Град Скопје спроведе on-line анкета во летото 2019-та година на која граѓаните ги дадоа своите предлози за имиња на градските улици, а листата беше дополнета и со други формално доставени иницијативи. Во листата се вклучени имињата на народни херои и други носители на позначајни државни одликувања, познати личности и настани од светската историја, имињата на скопските градоначалници, ректори на скопскиот универзитет, академици, државници, стопанственици, научници, спортисти, уметници и др.

Дополнително, ги негираме наводите дека од листата се тргнати голем број на имиња, како што се Јустинијан Први, Христо Татарчев, Васил Чакаларов, Павел Шатев и други. Овие имиња на улици ќе продолжат да постојат, каде дел од нив ќе добијат посоодветни локации, додека кај дел од улиците не се менува името на главната улица, туку се додаваат нови имиња на краците на истата како што е случајот со улицата Христо Татарчев.

loading...

https://gogoanime1.be/. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

GoGoAnime Tokyo Ghoul Episode 9

GoGoAnime Gintama

GoGoAnime My Hero Academia (Dub)

anime website One-Punch Man

GoGoAnime Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train (Dub) Episode Full