КАКВА ПОЈАВА Е УРЕДНИКОТ НА ДОКАЗ: СЕКОЈ ВТОР ЗАБ МУ ФАЛИ, СВИЊА ОД 200 КИЛА, НЕ МОЖЕ ДА КАЖЕ ПОЛА БУКВИ ОД АЗБУКАТА, НО ИМА ДОЛГИ НОКТИЊА НА ПОКАЗАЛЦИТЕ КАКО ДА Е ТРАНВЕСТИТ?!?!
КАКВА ПОЈАВА Е УРЕДНИКОТ НА ДОКАЗ: СЕКОЈ ВТОР ЗАБ МУ ФАЛИ, СВИЊА ОД 200 КИЛА, НЕ МОЖЕ ДА КАЖЕ ПОЛА БУКВИ ОД АЗБУКАТА, НО ИМА ДОЛГИ НОКТИЊА НА ПОКАЗАЛЦИТЕ КАКО ДА Е ТРАНВЕСТИТ?!?!
(ВИДЕО) ВИРТУЕЛНА СРЕДБА ПУТИН - БАЈДЕН ПРЕКУ ВИДЕО ИНТЕРНЕТ ПОВИК, ТЕМА ТЕНЗИИТЕ ОКОЛУ УКРАИНА
(ВИДЕО) ВИРТУЕЛНА СРЕДБА ПУТИН - БАЈДЕН ПРЕКУ ВИДЕО ИНТЕРНЕТ ПОВИК, ТЕМА ТЕНЗИИТЕ ОКОЛУ УКРАИНА
Промоција на новата книга „Торонто експрес“ на Зоран Спасов-Ѕоф
Промоција на новата книга „Торонто експрес“ на Зоран Спасов-Ѕоф
Вучиќ попушти после масовните протести: Најдено е решение, мораме да го слушаме народот
Вучиќ попушти после масовните протести: Најдено е решение, мораме да го слушаме народот
НА МАЛИТЕ ПАРТИИ ИМ ОЛЕСНА - Петковски: Местата на Алтернатива беа на СДСМ, ДУИ, БЕСА
НА МАЛИТЕ ПАРТИИ ИМ ОЛЕСНА - Петковски: Местата на Алтернатива беа на СДСМ, ДУИ, БЕСА
(ВИДЕО) Десет години без Гоце Арнаудов, македонскиот Мик Џегер
(ВИДЕО) Десет години без Гоце Арнаудов, македонскиот Мик Џегер
КАРАМБОЛ КАЈ МАВРОВКА - Во судирот учествувале пет возила, четири лица се хоспитализирани
КАРАМБОЛ КАЈ МАВРОВКА - Во судирот учествувале пет возила, четири лица се хоспитализирани
Спасовски до Ковачевски: Биди најмалку како што беше Заев за Куманово!
Спасовски до Ковачевски: Биди најмалку како што беше Заев за Куманово!

(ВИДЕО) ГРАД СКОПЈЕ НАЈАВИ ОБНОВУВАЊЕ НА КУЛТНАТА СКОПСКА ПОШТА КОЈА Е СВЕТСКИ ПОЗНАТ ОБЈЕКТ ОД БРУТАЛИЗМОТ КАКО ПРАВЕЦ ВО АРХИТЕКТУРАТА

Скопската пошта е еден од најпрепознатливите симболи на брутализмот во светски рамки, уникатно архитектонско дело кое е плод на врвниот македонски архитект Јанко Константинов. Изградена по земјотресот во 1963 година како симбол на повторното воздигнување на Скопје, Скопската пошта со децении важи за едно од најголемите културни наследства на нашата држава.
За жал, во 2013 година објектот го зафати пожар кој беше причина за неговото оштетување, при што голем дел од ентериерот, вклучувајќи ги и фреските на познатиот академски сликар Борко Лазески беа уништени.

Во тек е проект за повторно реоспособување за што дополнителна помош и поддршка пружија и европската организација Европа Ностра и Европската инвестициска банка (ЕИБ), доделувајќи грант од 10.000 евра што ќе се искористи за зачувување на овој објект со огромно значење.
Чекор по чекор, вистински вредните објекти се враќаат на мапата на градот!

Линк до видеото овде.

loading...

https://aniwatch1.com/. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

Redo of Healer Episode 4

Dragon Ball Super

sites to watch anime Redo of Healer

My Hero Academia Season 2 Episode 22

aniwatch Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation