МАРИЧИЌ: Од големо значење ни е американската подршка во процесот на евроинтеграција на нашата земја
МАРИЧИЌ: Од големо значење ни е американската подршка во процесот на евроинтеграција на нашата земја
ВМРО МУ ВОДИ НА СДСМ ЗА 5%, НО ВЛАДЕЈАЧКАТА КОАЛИЦИЈА ДОБРО СЕ ДРЖИ, КОВАЧЕВСКИ ИМА ВРЕМЕ ОД 3 ГОДИНИ ДА ГИ ПОПРАВИ ОВИЕ БРОЈКИ
ВМРО МУ ВОДИ НА СДСМ ЗА 5%, НО ВЛАДЕЈАЧКАТА КОАЛИЦИЈА ДОБРО СЕ ДРЖИ, КОВАЧЕВСКИ ИМА ВРЕМЕ ОД 3 ГОДИНИ ДА ГИ ПОПРАВИ ОВИЕ БРОЈКИ
ИМАМЕ МНОГУ ДУШМАНИ ВО БУГАРИЈА - Плевнелиев за РСМ: Не сакаме Тито и Сталин да ги внесеме во ЕУ!
ИМАМЕ МНОГУ ДУШМАНИ ВО БУГАРИЈА - Плевнелиев за РСМ: Не сакаме Тито и Сталин да ги внесеме во ЕУ!
Грчката ДЕСФА стана акционер во Гастрејд, гасоводен крак ќе води кон Македонија
Грчката ДЕСФА стана акционер во Гастрејд, гасоводен крак ќе води кон Македонија
Бектеши: Шест милиони евра за БЕГ, РЕК Битола има доволно јаглен за непречена работа
Бектеши: Шест милиони евра за БЕГ, РЕК Битола има доволно јаглен за непречена работа
НЕР АД Скопје и Булгартрансгаз може да градат втор интерконектор меѓу Струмица и Петрич
НЕР АД Скопје и Булгартрансгаз може да градат втор интерконектор меѓу Струмица и Петрич
БОМБА НА БОЧВАРСКИ: ЕКСПРЕСНИОТ ПАТ ШТИП - РАДОВИШ ВРЕДЕН 60 МИЛИОНИ ЕВРА Е ПРВ ПАТ ВО НАШАТА 30 ГОДИШНА ИСТОРИЈА ДА ЗАВРШИМЕ ПАТ 4 МЕСЕЦИ ПРЕД РОКОТ!
БОМБА НА БОЧВАРСКИ: ЕКСПРЕСНИОТ ПАТ ШТИП - РАДОВИШ ВРЕДЕН 60 МИЛИОНИ ЕВРА Е ПРВ ПАТ ВО НАШАТА 30 ГОДИШНА ИСТОРИЈА ДА ЗАВРШИМЕ ПАТ 4 МЕСЕЦИ ПРЕД РОКОТ!
ЌЕ ЧИНИ НАД 2 МИЛИЈАРДИ ЕВРА - ПРУГАТА ДО БУГАРИЈА ЌЕ БИДЕ ИНЖЕНЕРСКО ЧУДО, ПОТФАТ НА ВЕКОТ: ЌЕ ИМА 50 МОСТОВИ, 30 ТУНЕЛИ, НАЈГОЛЕМИОТ ТУНЕЛ ЌЕ ЧИНИ 70 МИЛИОНИ ЕВРА - ПОМИНУВА ПОД ДЕВЕ БАИР ЌЕ БИДЕ ДОЛГ 5 КИЛОМЕТРИ ЌЕ ИМА ГРАНИЧЕН ПРЕМИН ПОД ЗЕМЈА!
ЌЕ ЧИНИ НАД 2 МИЛИЈАРДИ ЕВРА - ПРУГАТА ДО БУГАРИЈА ЌЕ БИДЕ ИНЖЕНЕРСКО ЧУДО, ПОТФАТ НА ВЕКОТ: ЌЕ ИМА 50 МОСТОВИ, 30 ТУНЕЛИ, НАЈГОЛЕМИОТ ТУНЕЛ ЌЕ ЧИНИ 70 МИЛИОНИ ЕВРА - ПОМИНУВА ПОД ДЕВЕ БАИР ЌЕ БИДЕ ДОЛГ 5 КИЛОМЕТРИ ЌЕ ИМА ГРАНИЧЕН ПРЕМИН ПОД ЗЕМЈА!

Градоначалникот Богдановиќ го потпиша договорот за реконструкција на кровот на ООУ „Ј.Х. Песталоци“

Утринава, градоначалникот на Општина Центар, Саша Богдановиќ, го потпиша договорот за санација на покривот на општинското основно училиште „Јохан Хајнрих Песталоци“.

Со овој градежен зафат ќе се решат проблемите со покривот на училиштето, кој не е реконструиран повеќе од 10 години.

Реконструкцијата ќе опфати вкупна површина од 2389 метри квадратни, ќе биде енергетски ефикасен, засилен со минерална волна и ќе се изведува во согласност со сите современи стандарди за квалитет на градба. Работите, кои ќе започнат наредната недела, ќе ги изведува компанијата Изградба-Комерц ДООЕЛ Скопје, а цената изнесува 11.269.341 денари, средства одвоени од Буџетот на Општина Центар.

На почетокот на учебната година, во тек е акцијата за реконструкција на детските игралишта на територија на општината, а финишираат и започнатите градежни активности во сите основни училишта.
Покрај реконструкцијата на покривот на ООУ „Ј.Х. Песталоци“, Општина Центар ги заврши проектите за новото спортско и детско игралиште во ООУ „11 Октомври“ и партерното уредување на дворот на ООУ „Кочо Рацин“, а наскоро ќе започне и реконструкцијата на спортската сала во ООУ „Димитар Миладинов“, доградбата на училниците во ООУ „Коле Неделковски“ и реконструкцијата на тоалетите во ООУ „Кирил и Методиј“, кои ќе бидат готови во најбрз можен рок.

loading...

gogoanime. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

Dragon Ball Super (Dub)

GoGoAnime My Hero Academia (Dub)

GoGoAnime Black Clover (Dub)

GoGoAnime JUJUTSU KAISEN

gogoanimeio GoGoAnime That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2