Претставници на Владите на Северна Македонија и Бугарија потпишаа неколку меморандуми за разбирање и декларации за соработка
Претставници на Владите на Северна Македонија и Бугарија потпишаа неколку меморандуми за разбирање и декларации за соработка
МИЛЕВСКИ: Во Софија остваривме средба со пратениците од нашата сестринска либерална партија ДПС, предводени од лидерот Мустафа Карадај
МИЛЕВСКИ: Во Софија остваривме средба со пратениците од нашата сестринска либерална партија ДПС, предводени од лидерот Мустафа Карадај
Малески: Двете влади прават многу вредна работа
Малески: Двете влади прават многу вредна работа
СДСМ: Калеска-Ванчева од првиот ден на мандатот ја напушти адвокатската канцеларија
СДСМ: Калеска-Ванчева од првиот ден на мандатот ја напушти адвокатската канцеларија
Д-р Беќаровски: Балканецот е тврдоглав, не можеш со забрани да го поттикнеш, од инат сол ќе јаде, спасот е само да го поткупиш
Д-р Беќаровски: Балканецот е тврдоглав, не можеш со забрани да го поттикнеш, од инат сол ќе јаде, спасот е само да го поткупиш
Разбиена организирана група на шверцери на дрога, приведени три лица, запленетa марихуана вредна 50.000 евра
Разбиена организирана група на шверцери на дрога, приведени три лица, запленетa марихуана вредна 50.000 евра
ЕВЕ ЗОШТО БЕШЕ ПАМЕТНО ШТО ВЛЕГОВМЕ ВО НАТО: Македонската армија меѓу ТОП10 најслаби армии во светот
ЕВЕ ЗОШТО БЕШЕ ПАМЕТНО ШТО ВЛЕГОВМЕ ВО НАТО: Македонската армија меѓу ТОП10 најслаби армии во светот
ПОДАРИ РАДОСТ: Одбери една од подарок-картичките на Комерцијална банка за Skopje City Mall во вредност од 1.000, 3.000 и 5.000 денари и уживај во насмевката на саканите
ПОДАРИ РАДОСТ: Одбери една од подарок-картичките на Комерцијална банка за Skopje City Mall во вредност од 1.000, 3.000 и 5.000 денари и уживај во насмевката на саканите

Градоначалникот Богдановиќ ќе се жени во недела, честитки од Мактел

Во недела ќе се жени градоначалникот на општина Центар, Саша Богдановиќ. Избраничката на неговото срце е скопјанката Јелена Брауновиќ, наставничка во ОУ „Киро Глигоров“, со која се во врска неколку месеци. ММС дознав дека венчавањето на вљубената двојка ќе се случи во манастир во Грачаница, на Косово.

ММС.мк го контактираше градоначалникот Богдановиќ, кој потврдил потвдри дека в недела ќе биде венчавањето.

-Да, точно е дека ќе се венчаваме со Јелена во недела. Се запознавме на Косово и бидејки се почна од таму, па решивме почетокот на заедничкиот живот и крунисувањето на нашата љубов пред Бога да биде во манастрирот „Успение на Пресвета Богородица“ во Грачаница. Се знаеме повеќе од три години, а во врска сме повеќе од една година, доволно за да се запознаме и да одлучиме понатаму животот да го продолжиме заедно. На венчавањето ќе бидат присутни само најблиските, со кумовите и старосватовите, а потоа ручек во ресторан. Свадбата ќе ја правиме тука, ама понатаму, кога и ќе го склучиме граѓанскиот брак. Сега ќе биде само венчавањето во црква, рече Богдановиќ за ммс.мк

loading...

GogoAnime | Watch Anime Online - Gogo Anime Real. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

anime sites The World's Finest Assassin Gets Reincarnated in Another World as an Aristocrat

Josee, the Tiger and the Fish

GoGoAnime Bleach Episode 362

sites to watch anime Mother of the Goddess’ Dormitory

watch anime GoGoAnime Jimihen!!: Jimiko wo Kaechau Jun Isei Kouyuu!!