Османи: Силно ја поддржуваме аспирацијата на Шведска и Финска за членство во НАТО
Османи: Силно ја поддржуваме аспирацијата на Шведска и Финска за членство во НАТО
Маричиќ: Преку ИПА проекти за управување со органски отпад ги реализираме целите на Залениот договор
Маричиќ: Преку ИПА проекти за управување со органски отпад ги реализираме целите на Залениот договор
КАСАМИ МУ ДАДЕ КОРПА НА МИЦКОВСКИ: СЕГА НЕ Е ВРЕМЕ ЗА ИЗБОРИ!
КАСАМИ МУ ДАДЕ КОРПА НА МИЦКОВСКИ: СЕГА НЕ Е ВРЕМЕ ЗА ИЗБОРИ!
(Фото) Езерцата во Градски парк неисчистени со месеци, Арсовска ги претвори во извор на зараза
(Фото) Езерцата во Градски парк неисчистени со месеци, Арсовска ги претвори во извор на зараза
СДСМ инвестира во здравството, после 50 години нов оддел и апарат за магнетна резонанца во Прилеп
СДСМ инвестира во здравството, после 50 години нов оддел и апарат за магнетна резонанца во Прилеп
ВМРО ДПМНЕ СЕ ФАЛИ ДЕКА ВОДАТ НА АНКЕТИ, СДСМ ВЕЛИ ДЕКА ТОА СЕ НАРАЧАНИ АНКЕТИ СО ВЕШТАЧКИ БРОЈКИ
ВМРО ДПМНЕ СЕ ФАЛИ ДЕКА ВОДАТ НА АНКЕТИ, СДСМ ВЕЛИ ДЕКА ТОА СЕ НАРАЧАНИ АНКЕТИ СО ВЕШТАЧКИ БРОЈКИ
Претрес во Куманово и Кичево, пронајдени кокаин, амфетмин и марихуана, приведени дилер и купувач
Претрес во Куманово и Кичево, пронајдени кокаин, амфетмин и марихуана, приведени дилер и купувач
Зеленски: Евровизија ќе се одржи во Мариупол!
Зеленски: Евровизија ќе се одржи во Мариупол!

Градоначалникот Јанчев им подари часовници на медицинските сестри во вакциналниот пункт во спортската сала „Јасмин“

Градоначалникот на Општина Кавадарци, Митко Јанчев по повод Меѓународниот ден на медицинските сестри го посети вакциналниот пункт во спортската сала „Јасмин“. Тој на медицинските сестри во пунктот, 24 на број, честитајќи им го денот, лично од него им подари по еден рачен часовник во знак на благодарност за активниот придонес во борбата со ковид-19.

Благодарност кон нив упати и директорот на кавадаречката болница, д-р Диме Коцев.

– Општина Кавадарци и јас како градоначалник, заедно со директорот на кавадаречката болница, д-р. Диме Коцев, решивме да го посетиме пунктот за вакцинација, затоа што сестрите се неодвоива карика во функционирањето на здравствениот систем. Во овој пункт 24 медицински сестри дневно вакцинираат по 1.500 лица. Како благодарност за нивниот придонес кон зачувување за здравјето на граѓаните и нивната секојдневна пожртвуваност, лично од мене како донација им подарив по еден рачен часовник, по повод одбележувањето на меѓународениот ден на медицинските сестри – изјави Јанчев.

Директорот на кавадаречката болница, Коцев им посака добро здравје на медицинските сестри, укажувајќи на нивната улога посебно во услови на пандемијата од вирусот ковид-19, но и при вакцинацијата, затоа што се ангажирани од утро до вечер.

loading...

https://aniwatch1.com/. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

Welcome to Demon School! Iruma-kun Season 2

anime streaming DARLING in the FRANXX (Dub)

free anime AniWatch Record of Ragnarok

Naruto: Shippuden (Dub)

AniWatch Boruto: Naruto Next Generations (Dub) Episode 146

tải go88