Ковачевски ја почна посетата на Италија, се сретна со сенаторот Фасино: Прашањето на почеток на преговорите со Северна Македонија е неопходен одговор за безбедноста на Европа
Ковачевски ја почна посетата на Италија, се сретна со сенаторот Фасино: Прашањето на почеток на преговорите со Северна Македонија е неопходен одговор за безбедноста на Европа
(ВИДЕО) ЕРОЛ РИЗАОВ: ГРУЕВСКИ Е ПРВ ПОЛИТИЧАР КОЈ ПОЧНА ДА МИ СЕ ЈАВУВА НА ТЕЛЕФОН ЗА ОБЈАВЕНИ ТЕКСТОВИ И ДА СЕ БУНИ И ДА ПРАВИ ПРИТИСОК
(ВИДЕО) ЕРОЛ РИЗАОВ: ГРУЕВСКИ Е ПРВ ПОЛИТИЧАР КОЈ ПОЧНА ДА МИ СЕ ЈАВУВА НА ТЕЛЕФОН ЗА ОБЈАВЕНИ ТЕКСТОВИ И ДА СЕ БУНИ И ДА ПРАВИ ПРИТИСОК
ГРАД СКОПЈЕ: Успешно спроведена пролетната акцијата во Ѓорче Петров - уредени зелените површини на улиците и булеварите
ГРАД СКОПЈЕ: Успешно спроведена пролетната акцијата во Ѓорче Петров - уредени зелените површини на улиците и булеварите
(ВИДЕО) ПАРТАЛ СЕ НАПРАВИЈА: ВЕРБАЛНА ТЕПАЧКА НА ЈУТУБ МЕЃУ ПАЛЧО И КОТЕВСКИ ОД БОЈКОТИРАМ
(ВИДЕО) ПАРТАЛ СЕ НАПРАВИЈА: ВЕРБАЛНА ТЕПАЧКА НА ЈУТУБ МЕЃУ ПАЛЧО И КОТЕВСКИ ОД БОЈКОТИРАМ
Вистиномер: Не е вистина дека сладолед, кафе и кока-кола во Охрид чинат 500 денари
Вистиномер: Не е вистина дека сладолед, кафе и кока-кола во Охрид чинат 500 денари
Шпанија со закон планира боледување за жените со силни менструални болки
Шпанија со закон планира боледување за жените со силни менструални болки
РСБСП со апел до матурантите: Прославите нека поминат без сообраќајни инциденти
РСБСП со апел до матурантите: Прославите нека поминат без сообраќајни инциденти
БРЗАТА ИНТЕРВЕНЦИЈА НА ПОЖАРНИКАРИТЕ СПРЕЧИЛА КАТАСТРОФА: Седумдесетина луѓе повредени во вчерашниот пожар во хотелот „Буши”
БРЗАТА ИНТЕРВЕНЦИЈА НА ПОЖАРНИКАРИТЕ СПРЕЧИЛА КАТАСТРОФА: Седумдесетина луѓе повредени во вчерашниот пожар во хотелот „Буши”

Градоначалникот Костадин Костадинов упати честитка по повод Меѓународниот ден на образованието

📚Во која насока ќе се движи нашето општество и каква ќе биде иднината на земјата, а со тоа и на општината во која живееме, во многу зависи од образованието.

🧑‍💻👩‍💻Денес кога светот го одбележува 24. јануари – Меѓународниот ден на образованието, мора да имаме на ум дека сме должни да вложуваме сериозни напори за развој и сеопфатно унапредување на образованието.

🧑‍🏫Општина Струмица, согласно своите надлежности, во соработка со Министерството за образование и наука и сите останати релевантни институции, дава максимален влог за остварување на таа цел. Еден од таквите ангажмани е и неодамнешното советување (обука), како дел од континуираното стручно усовршување на вработените во предучилишното, основното и средното образование, на кое беа споделувани позитивни образовни практики од Шведска, за кое општина Струмица обезбеди финансиска поддршка.

🙋‍♀️🙋‍♂️Стекнувањето и размената на професионални знаења и искуства за подигнување на квалитетот во образованието и натаму ќе бидат дел од приоритетите на Општината.

🎓📖На сите чинители во воспитно-образовниот процес во општина Струмица им го честитам Меѓународниот ден на образованието, со желба за сеопфатно исполнување на образовната мисија.

loading...

AnimeFreak - Watch Anime Online for Free. Subbed & Dubbed. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

AnimeFreak To Your Eternity Episode 16

old animefreak Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Mugen Train Arc

AnimeFreak Seirei Gensouki: Spirit Chronicles Episode 8

AnimeFreak Attack on Titan Final Season

Ranking of Kings