Победниците на „Евровизија“ тргнуваат на турнеја низ Европа за да собираат пари за војската и добротворните организации во Украина
Победниците на „Евровизија“ тргнуваат на турнеја низ Европа за да собираат пари за војската и добротворните организации во Украина
УНИВЕРЗИТЕТ АУЕ ФОН: Факултетот за правни и политички науки во рамките на својата годишна програма, организираше дебата за студентите на тема „Право на абортус“
УНИВЕРЗИТЕТ АУЕ ФОН: Факултетот за правни и политички науки во рамките на својата годишна програма, организираше дебата за студентите на тема „Право на абортус“
Делегација од Општина Куманово на покана на активистите од невладиниот сектор кои што работат на Ромските прашања на Балканот е во посета на Европскиот парламент во Брисел на настанот "The Most Roma Friendly Mayor"
Делегација од Општина Куманово на покана на активистите од невладиниот сектор кои што работат на Ромските прашања на Балканот е во посета на Европскиот парламент во Брисел на настанот "The Most Roma Friendly Mayor"
Мојановски: Сослужувањето со СПЦ значи дека МПЦ не е веќе расколничка
Мојановски: Сослужувањето со СПЦ значи дека МПЦ не е веќе расколничка
Матевски: Признавањето на МПЦ-ОА е благодарение на Преспанскиот договор и Бајден
Матевски: Признавањето на МПЦ-ОА е благодарение на Преспанскиот договор и Бајден
МИЦКОВСКИ ГИ НАГРАДУВА РЕЖИМСКИТЕ ЕКСПЕРТУТКИ - Климовски – од говорник на ВМРО ДПМНЕ и противник на државните процеси до предлог за уставен судија
МИЦКОВСКИ ГИ НАГРАДУВА РЕЖИМСКИТЕ ЕКСПЕРТУТКИ - Климовски – од говорник на ВМРО ДПМНЕ и противник на државните процеси до предлог за уставен судија
Бомбите не му помогнаа на Рамковски oдново да ја отвори „Пајажина“ - Судот го одби поранешниот сопственик на телевизијата А1
Бомбите не му помогнаа на Рамковски oдново да ја отвори „Пајажина“ - Судот го одби поранешниот сопственик на телевизијата А1
Софија ги пречекува моштите на светите браќа Кирил и Методиј кои ќе бидат донесени на изложба во Софија од Света Гора каде се чуваат
Софија ги пречекува моштите на светите браќа Кирил и Методиј кои ќе бидат донесени на изложба во Софија од Света Гора каде се чуваат

Градоначалникот на Чаир, Висар Ганиу беше домаќин на муфтијата на Скопското муфтиство, др. Ќенан еф. Исмаили и неговиот соработник Јетмир Јакупи

Kryetari i Komunës së Çairit Visar Ganiu, ka pritur sot në një takim myftiun e Myftinisë së Shkupit, Dr. Qenan ef. Ismaili dhe bashkëpunëtorin e tij Jetmir Jakupi.
“Bashkëpunimi mes Komunës së Çairit dhe Myftinisë së Shkupit ishte në fokusin e takimit të sotëm, ndërkohë që u zotuam se do të kemi një koordinim edhe më të fuqishëm midis dy institucioneve tona në realizimin e aktiviteteve që do të ishin në shërbim të qytetarëve tanë. Myftiu njëkohësisht më uroi edhe për marrjen e mandatit të dytë si kryetar i Komunës së Çairit”, ka thënë Ganiu.
——————————————
Градоначалникот на Чаир, Висар Ганиу денеска беше домаќин на муфтијата на Скопското муфтиство, др. Ќенан еф. Исмаили и неговиот соработник Јетмир Јакупи.
-Соработката меѓу општина Чаир и Скопското муфтиство беше во фокусот на денешната средба, при што се обврзавме дека ќе имаме уште посилна координација меѓу нашите две институции во спроведувањето на активностите кои би биле во служба на нашите граѓани. Муфтијата ми честиташе и за мојот реизбор за градоначалник на Чаир, изјави Ганиу.

loading...

sites to watch anime. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

AnimeHeaven Gintama Episode 200

AnimeHeaven Komi Can’t Communicate Episode 6

Tokyo Revengers (Dub) Episode 24

animes online Record of Ragnarok

anime to watch So I'm a Spider, So What?

tải go88