Заев за Канал 5: Јавниот долг го намаливме за четири процентни поени, ја гарантираме стабилноста на цената на струјата
Заев за Канал 5: Јавниот долг го намаливме за четири процентни поени, ја гарантираме стабилноста на цената на струјата
ШОКАНТНО - ЗОШТО АРСОВСКА КРИЕ ДЕКА БИЛА МЕНАЏЕР НА ФИРМА ЗА ПРОДАЖБА НА АВТОБУСИ?!?!
ШОКАНТНО - ЗОШТО АРСОВСКА КРИЕ ДЕКА БИЛА МЕНАЏЕР НА ФИРМА ЗА ПРОДАЖБА НА АВТОБУСИ?!?!
Кондовски ја има поддршката од НСДП и битолскиот огранок на ДУИ
Кондовски ја има поддршката од НСДП и битолскиот огранок на ДУИ
Заев: СДСМ сака и знае да учи
Заев: СДСМ сака и знае да учи
Влада: Деновиве сведочиме постапки и изјави од Бугарија кои македонските граѓани не ги доживуваат пријателски
Влада: Деновиве сведочиме постапки и изјави од Бугарија кои македонските граѓани не ги доживуваат пријателски
БРАВО - 300 милиони евра инвестиции во ТИРЗ – поголем број на компании заинтересирани за инвестирање
БРАВО - 300 милиони евра инвестиции во ТИРЗ – поголем број на компании заинтересирани за инвестирање
КОНДОВСКИ: Битола ќе добие современа противпожарна заштита по теркот на модерните европски градови
КОНДОВСКИ: Битола ќе добие современа противпожарна заштита по теркот на модерните европски градови
Шилегов: Распишан тендерот за БРТ, Скопје е првиот град во регионот со ваков систем за јавен превоз
Шилегов: Распишан тендерот за БРТ, Скопје е првиот град во регионот со ваков систем за јавен превоз

ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ГАЗИ БАБА: ДОДЕЛИВМЕ 600.000 ДЕНАРИ ГРАНТ ЗА МЛАДИ СТУДЕНТИ ИНОВАТОРИ

Општина Гази Баба веќе четврта година го спроведува проектот поддршка на студенти иноватори. преку овој проект даваме поддршка во реализација на иновативните идеи на студентите од факултетите кои се наоѓаат во Гази Баба.

Оваа година на јавниот повик поднесени беа вкупно 7 апликации, а комисијата при евалуацијата на проектите одбра три апликации добитници на грант од 200.000 денари.

Добитници на грант од проектот за поддршка на проекти од студенти иноватори се:

➡️ПМФ со проектот – Современа и иновативна едукација во биологијата,
➡️ПМФ со проектот Од отпад до 3Д печатен производ и
➡️Земјоделски институт со проектот Подобрување на квалитетот на јаките алкохолни пијалаци преку воведување на напредна технологија на дестилација.

Како општина посветено работиме да им дадеме фер шанса на младите тука, во својата општина, во својата држава. Така продолжуваме и во иднина. Само на овој начин, почитувајќи ги и мотивирајќи ги младите можеме да ги задржиме тука и да им обезбедиме добра иднина.

loading...

Animepahe: Xue Ying Ling Zhu Zhi Qi Yu Pian anime episode 4 online free at https://animepahe.cc anime sites

AniWatch: Mizuiro Jidai anime episode 47 online free at https://aniwatch.pro anime online

GoGoAnime: Precure kara Minna e no Ouen Movie anime episode Full online free at https://gogoanime.be one punch man season 2 gogoanime

Jinki: Extend (Dub) Episode 12

Zintro: https://www.zintro.com/profile/animefreakws

Aerocivil gov: https://www.aerocivil.gov.co/atencion/participacion/encuesta/Lists/Rendicin%20de%20Cuentas%202017/DispForm.aspx?ID=10845