ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА КИЕВ, КЛИЧKO: Ни претстои тешка ноќ и тешко утро. Руските војници се многу блиску до градот!

Нападот на Одеса почна, Русите се во близина на Киев, пренесуваат медиумите во регионот, наведувајќи дека руската војска го стега обрачот околу Киев.

Градоначалникот на Киев, Виталиј Кличко, зборуваше преку својот канал на „Телеграм“ и рече дека руските сили се многу блиску до градот и дека Киев го чека тешка ноќ.

-Без претерување, заканата за Киев е многу голема. Ни претстои тешка ноќ и тешко утро. Руските војници се многу блиску до градот. Диверзантските групи ги неутрализираат и армијата и другите безбедносни служби. Мостовите во градот се под посебна контрола и на нив патролираат војници. Болниците работат во режим на војна – рече Кличко.

sunwin apk

tải sunwin

tải sunwin

tải sunwin

sunwin