Пред неколку дена градоначалникот на Крушево, Томе Христоски го потпиша договорот за нов проект од областа на туризмот вреден над 700 илјади евра ❗️
Пред неколку дена градоначалникот на Крушево, Томе Христоски го потпиша договорот за нов проект од областа на туризмот вреден над 700 илјади евра ❗️
Во текот на денешниот ден, во противпожарниoт тренинг центар на Kouzon Corporation, група на наставници имаа обука од противпожарната заштита
Во текот на денешниот ден, во противпожарниoт тренинг центар на Kouzon Corporation, група на наставници имаа обука од противпожарната заштита
Долгот од над 14.000 евра за лекувањето на Есма уште стои – Симеон вели ќе го плати ако Реџепови се откажат од наследството
Долгот од над 14.000 евра за лекувањето на Есма уште стои – Симеон вели ќе го плати ако Реџепови се откажат од наследството
ОПШТИНА СТРУМИЦА ЌЕ ДАДЕ 1000е ЗА СТАРТ АП БИЗНИСИ НА МЛАДИ СТРУМИЧАНИ
ОПШТИНА СТРУМИЦА ЌЕ ДАДЕ 1000е ЗА СТАРТ АП БИЗНИСИ НА МЛАДИ СТРУМИЧАНИ
Пендаровски вели дека нема веќе „5+1“ со Бугарија, туку пет комисии
Пендаровски вели дека нема веќе „5+1“ со Бугарија, туку пет комисии
СПАСОВСКИ: Приоритет на МВР за 2022 година е набавка на возила исклучиво за оперативно работење на полицијата
СПАСОВСКИ: Приоритет на МВР за 2022 година е набавка на возила исклучиво за оперативно работење на полицијата
СТАРИОТ ПРОЛУПАЛ - МИЛЧИН: Лошо е што имаме Албанец за министер за надворешни, ако се постигне договор со Бугарија, ќе има војна во земјава меѓу Македонците и Албанците?!?!
СТАРИОТ ПРОЛУПАЛ - МИЛЧИН: Лошо е што имаме Албанец за министер за надворешни, ако се постигне договор со Бугарија, ќе има војна во земјава меѓу Македонците и Албанците?!?!
Џафери на средба со Петков: „Членството на Северна Македонија во ЕУ ќе биде во интерес на регионот“
Џафери на средба со Петков: „Членството на Северна Македонија во ЕУ ќе биде во интерес на регионот“

Градоначалникот на општина Ѓорче Петров, Александар Наумоски денеска го посети Друштвото за производство, трговија и услуги „Екопалет“ ДООЕЛ Скопје кое наскоро стартува со работа со производство на пелети

-Максимално го поддржувам стартот на малите и средни претпријатија на територија на општина Ѓорче Петров. Ги поздравувам сите идеи кои дополнително придонесуваат за економски развој и подобрување на бизнис климата, рече Наумоски при посетата.

Со сопственикот на Друштвото Кристијан Бојковски, градоначалникот имаше можност да поразговара за капацитетите на производство, но и предизвиците со кои се соочуваат малите бизниси во време на Ковид 19 вирусот кој значително го промени секојдневието.

-Со развојот на малите и средни бизниси се овозможува и дополнителни вработувања. Тоа придонесува кон зголемување на производството. Растот на несигурност од последиците од светската пандемија ја наметна потребата од развој на динамичен сектор. Добро е што во време на глобална криза моите сограѓани се охрабруваат на ваков чекор – додаде градоначалникот.

Тој воедно истакна и дека сите кои имаат идеја за старт на проект целосно ја имаат поддршката од општината. Наумоски потсети дека сите иновативни идеи и бизниси од ваков и сличен вид е потребно да ги исполнат сите стандарди во делот на заштита на животната средина.

loading...

Animeflix - Watch your favorite anime online FREE.. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

ANIMEFLIX My Hero Academia (Dub) Episode 6

Josee, the Tiger and the Fish Episode Full

ANIMEFLIX Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train (Dub) Episode Full

ANIMEFLIX To Your Eternity

ANIMEFLIX Death Note Episode 34