Ковачевски ја почна посетата на Италија, се сретна со сенаторот Фасино: Прашањето на почеток на преговорите со Северна Македонија е неопходен одговор за безбедноста на Европа
Ковачевски ја почна посетата на Италија, се сретна со сенаторот Фасино: Прашањето на почеток на преговорите со Северна Македонија е неопходен одговор за безбедноста на Европа
(ВИДЕО) ЕРОЛ РИЗАОВ: ГРУЕВСКИ Е ПРВ ПОЛИТИЧАР КОЈ ПОЧНА ДА МИ СЕ ЈАВУВА НА ТЕЛЕФОН ЗА ОБЈАВЕНИ ТЕКСТОВИ И ДА СЕ БУНИ И ДА ПРАВИ ПРИТИСОК
(ВИДЕО) ЕРОЛ РИЗАОВ: ГРУЕВСКИ Е ПРВ ПОЛИТИЧАР КОЈ ПОЧНА ДА МИ СЕ ЈАВУВА НА ТЕЛЕФОН ЗА ОБЈАВЕНИ ТЕКСТОВИ И ДА СЕ БУНИ И ДА ПРАВИ ПРИТИСОК
ГРАД СКОПЈЕ: Успешно спроведена пролетната акцијата во Ѓорче Петров - уредени зелените површини на улиците и булеварите
ГРАД СКОПЈЕ: Успешно спроведена пролетната акцијата во Ѓорче Петров - уредени зелените површини на улиците и булеварите
(ВИДЕО) ПАРТАЛ СЕ НАПРАВИЈА: ВЕРБАЛНА ТЕПАЧКА НА ЈУТУБ МЕЃУ ПАЛЧО И КОТЕВСКИ ОД БОЈКОТИРАМ
(ВИДЕО) ПАРТАЛ СЕ НАПРАВИЈА: ВЕРБАЛНА ТЕПАЧКА НА ЈУТУБ МЕЃУ ПАЛЧО И КОТЕВСКИ ОД БОЈКОТИРАМ
Вистиномер: Не е вистина дека сладолед, кафе и кока-кола во Охрид чинат 500 денари
Вистиномер: Не е вистина дека сладолед, кафе и кока-кола во Охрид чинат 500 денари
Шпанија со закон планира боледување за жените со силни менструални болки
Шпанија со закон планира боледување за жените со силни менструални болки
РСБСП со апел до матурантите: Прославите нека поминат без сообраќајни инциденти
РСБСП со апел до матурантите: Прославите нека поминат без сообраќајни инциденти
БРЗАТА ИНТЕРВЕНЦИЈА НА ПОЖАРНИКАРИТЕ СПРЕЧИЛА КАТАСТРОФА: Седумдесетина луѓе повредени во вчерашниот пожар во хотелот „Буши”
БРЗАТА ИНТЕРВЕНЦИЈА НА ПОЖАРНИКАРИТЕ СПРЕЧИЛА КАТАСТРОФА: Седумдесетина луѓе повредени во вчерашниот пожар во хотелот „Буши”

Градоначалникот на Општина Кисела Вода и директорот на Агенцијата за млади и спорт денес на воведни активности за изградбата на кошаркарско игралиште во паркот 11 Октомври- Бараки

-Денес отпочнуваме со изградба на новото игралиште 3×3 во општина Кисела Вода, во паркот 11 Октомври Бараки. Како што многупати досега имаме кажано, така и на терен покажуваме дека само преку соработка помеѓу сите институции на локалната и централната власт можеме да ја направиме Кисела Вода поубаво место за живеење. Таков е и овој проект, тука, каде што е паркот, заедно со сите спортски содржини кои се предвидени тука. Дел од парковскиот дел е направен заедно со Градот Скопје, при што имаме дел парк, дел за миленичиња и дел за најмладите, а со спортскиот дел сметаме дека ќе понудиме содржини за жителите од сите возрасти. Голема благодарност до Агенцијата за млади и спорт, ова е веќе трет проект кој го правиме заедно со нив заедно со трим патеката и базенот во ООУ Невена Георгиева Дуња. Со овие проекти ќе се разубави нашата општина, но акцентот го ставаме врз спортот, бидејќи само преку спорт можеме да изградиме една здрава нација и здрава иднина за нашето општество- рече градоначалникот на Општина Кисела Вода Филип Темелковски.

-Чест и задоволство ми е што сум денес тука, на отпочнувањето на изградбата на ново баскет игралиште кое ќе даде едно ново светло на самиот проект. Имено, гледаме дека тука веќе има постоечко фудбалско и мало ракометно игралиште изградено од општината. Секако, наша заложба е и во наредниот прериод да продолжиме со градење на отпочнатото, туку зборувам и за оној поголем проект за изградба на затворен современ базен во ООУ Невена Георгиева Дуња. Се надевам дека наскоро и тој ќе биде отворен и со сите наши проекти ќе придонесеме за што помасовно спортување на најмладите. Пандемијата младите ги затвори по домовите, наша заложба ќе биде децата што поскоро да ги вратиме на спортските терени, па од нив да произлезе еден нов Перо Антиќ, нов Тоше Гечевски, нов Пандев и останатите-истакна директорот на Агенцијата за млади и спорт Наумче Мојсовски.

Тој истакна дека ова е 9-тото од проектот за изградба на 30 баскет игралишта низ целата држава. Настанот беше заокружен со увид во градежните активности за изградбата на базенот во ООУ Невена Георгиева Дуња, кој е во напредна фаза и се очекува да биде завршен до октомври годинава.

loading...

4Anime - Watch English Anime Online For Free in HD | 4Anime.biz. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

Dragon Ball (Dub)

4Anime My Hero Academia Season 5 Episode 24

Dragon Ball Z (Dub) Episode 286

4 anime 4Anime BANANA FISH

free anime Black Clover