БРАВО: Осум милиони евра исплатени кон граѓаните во првите три месеци преку мерката Мој ДДВ
БРАВО: Осум милиони евра исплатени кон граѓаните во првите три месеци преку мерката Мој ДДВ
КРАТОВО СЕ ЗБРАТИМУВА СО КИНЕСКИОТ ГРАД ЏИНЧЕНГ КОЈ Е ПОМАЛ ГРАД ВО КИНА, ИМА САМО 2 МИЛИОНА ЖИТЕЛИ И Е СТАР НАД 500 ГОДИНИ
КРАТОВО СЕ ЗБРАТИМУВА СО КИНЕСКИОТ ГРАД ЏИНЧЕНГ КОЈ Е ПОМАЛ ГРАД ВО КИНА, ИМА САМО 2 МИЛИОНА ЖИТЕЛИ И Е СТАР НАД 500 ГОДИНИ
Доживотен затвор за младиот руски војник за воено злосторство во Украина
Доживотен затвор за младиот руски војник за воено злосторство во Украина
ДОДЕЛЕНИ ПЕТНАЕСЕТ СТИПЕНДИИ ПРЕКУ ФОНДОТ ЗА СТИПЕНДИРАЊЕ „ПРОФ. Д-Р АЦЕ МИЛЕНКОВСКИ“ ЗА МЛАДИТЕ ОД ОПШТИНА КРАТОВО
ДОДЕЛЕНИ ПЕТНАЕСЕТ СТИПЕНДИИ ПРЕКУ ФОНДОТ ЗА СТИПЕНДИРАЊЕ „ПРОФ. Д-Р АЦЕ МИЛЕНКОВСКИ“ ЗА МЛАДИТЕ ОД ОПШТИНА КРАТОВО
ШОКАНТНО: СДСМ КРАТОВО ТВРДИ ДЕКА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА КРАТОВО НАРЕДИЛ РУШЕЊЕ НА ЛЕТНИТЕ ТЕРАСИ ВО ЦЕНТАРОТ НА ГРАДОТ ЗА ДА СЕ ВРАТИ НАРОДОТ ВО КАФУЛЕТО НА СИЛЕКС?!
ШОКАНТНО: СДСМ КРАТОВО ТВРДИ ДЕКА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА КРАТОВО НАРЕДИЛ РУШЕЊЕ НА ЛЕТНИТЕ ТЕРАСИ ВО ЦЕНТАРОТ НА ГРАДОТ ЗА ДА СЕ ВРАТИ НАРОДОТ ВО КАФУЛЕТО НА СИЛЕКС?!
Екодебата во резиденцијата на ЕУ: Како да го заштитиме биодиверзитетот?
Екодебата во резиденцијата на ЕУ: Како да го заштитиме биодиверзитетот?
СРБИЈА СЕ ВРТИ КОН ЗАПАД - АНА БРНАБИЌ ГО НАПАДНА ПУТИН: ОВА ШТО РУСИЈА И ГО ПРАВИ НА УКРАИНА Е НЕПРАВДА И НАСИЛИЕ!
СРБИЈА СЕ ВРТИ КОН ЗАПАД - АНА БРНАБИЌ ГО НАПАДНА ПУТИН: ОВА ШТО РУСИЈА И ГО ПРАВИ НА УКРАИНА Е НЕПРАВДА И НАСИЛИЕ!
„Никогаш не сум се срамел повеќе од својата земја“ Руски дипломат во ОН поднесе оставка поради инвазијата врз Украина
„Никогаш не сум се срамел повеќе од својата земја“ Руски дипломат во ОН поднесе оставка поради инвазијата врз Украина

Градоначалникот на Општина Тернопил од Украина, Сергиј Надал, испрати писмо-благодарница до Општина Делчево и граѓаните на Делчево за хуманитарната помош која беше организирана со цел да се помогне на лицата зафатени со воени дејства во Украина

Во писмото меѓу другото се потенцира дека хуманитарната помош е голем придонес кон приближување на мирот.
„Дозволете ми искрено да Ви се заблагодарам Вам, на вработените во градското собрание, на жителите на градот Делчево, за обезбедената хуманитарна помош за лицата од зоните на воени дејствија со руските окупаторски трупи.
Вашата заедничка работа со Амбасадата на Украина во Република Северна Македонија, поточно со г-динот Роман Буга, беше завршена на 19.03.2022 година, кога Вашиот товар од 5 тона пристигна во Тернопиљ. Наведенaта хуманитарна помош е голем придонес кон приближување на мирот.

Се надевам на средба со Вас по завршувањето на војната“, се вели во писмото со благодарност од градоначалникот на Општина Тернопил, Сергиј Надал.
Општина Делчево во партнерство со ОО на Црвениот крст-Делчево и Советот на млади, организираа хуманитарна акција за пријателската Општина Тернопил, како одговор на апелот за хуманитарна помош од оваа Општина во Украина со која Општина Делчево има долгогодишна соработка. Во рамките на акцијата за неколку дена хуманите граѓани, фирми и институции донираа хуманитарна помош со тежина од околу 5 тони, која со поддршка на Амбасадата на Украина во Скопје беше дистрибуирана до Тернопил.

Во знак на благодарност, Општина Делчево додели благодарници на сите учесници во хуманитарната акција за нивната солидарност и поддршка на граѓаните кои се соочуваат со хуманитарна криза во Украина.

loading...

https://44anime.net/. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

Bleach Episode 358

4Anime Dragon Ball (Dub)

4Anime That Time I Got Reincarnated as a Slime

4anime.biz Banished from the Hero’s Party, I Decided to Live a Quiet Life in the Countryside

4anime.biz The Daily Life of the Immortal King 2nd Season [Chinese Dub]