(ВИДЕО) Македонски Телеком одбележува 25 години мобилна телефонија во Македонија
(ВИДЕО) Македонски Телеком одбележува 25 години мобилна телефонија во Македонија
ЕВЕ ЗОШТО ЗАЕВ ЌЕ БИДЕ ПРЕМИЕР УШТЕ ДОЛГО ВРЕМЕ: ВЛАСТА (СДСМ - БЕСА - ЛДП - ДОМ - ДУИ) ОСВОИ 390 000 ГЛАСОВИ НАСПРОТИ ОПОЗИЦИЈАТА (ВМРО ДПМНЕ-ГРОМ - АА) КОЈА ОСВОИ 340 000 ГЛАСОВИ НА ОВИЕ ЛОКАЛНИ ИЗБОРИ!
ЕВЕ ЗОШТО ЗАЕВ ЌЕ БИДЕ ПРЕМИЕР УШТЕ ДОЛГО ВРЕМЕ: ВЛАСТА (СДСМ - БЕСА - ЛДП - ДОМ - ДУИ) ОСВОИ 390 000 ГЛАСОВИ НАСПРОТИ ОПОЗИЦИЈАТА (ВМРО ДПМНЕ-ГРОМ - АА) КОЈА ОСВОИ 340 000 ГЛАСОВИ НА ОВИЕ ЛОКАЛНИ ИЗБОРИ!
КОЛКУ НЕКОИ НОВИНАРИ ПОВРШНО АНАЛИЗИРААТ - ИДИОТСКА КОЛУМНА НА УРЕДНИКОТ НА ДОЈЧЕ ВЕЛЕ ПОЛНА СО ТЕШКИ ГЛУПОСТИ
КОЛКУ НЕКОИ НОВИНАРИ ПОВРШНО АНАЛИЗИРААТ - ИДИОТСКА КОЛУМНА НА УРЕДНИКОТ НА ДОЈЧЕ ВЕЛЕ ПОЛНА СО ТЕШКИ ГЛУПОСТИ
ОМРАЗАТА КОН ЗАЕВ МУ ГО ПОМРАЧИЛА УМОТ НА ГЕРО, МУ СЕ ЗАКАНУВА НА ЗАЕВ СО ГРОБОВИ, НЕ ЗНАЕ ДА СЕ ИЗРАДУВА НА УСПЕХОТ НА НЕГОВИТЕ ВМРО ДПМНЕ, ТУКУ ЦЕЛИОТ СО КЛЕТВИ МУ СЕ ЗАКАНУВА НА ЗАЕВ
ОМРАЗАТА КОН ЗАЕВ МУ ГО ПОМРАЧИЛА УМОТ НА ГЕРО, МУ СЕ ЗАКАНУВА НА ЗАЕВ СО ГРОБОВИ, НЕ ЗНАЕ ДА СЕ ИЗРАДУВА НА УСПЕХОТ НА НЕГОВИТЕ ВМРО ДПМНЕ, ТУКУ ЦЕЛИОТ СО КЛЕТВИ МУ СЕ ЗАКАНУВА НА ЗАЕВ
ПРОФЕСОРОТ НАНО РУЖИН СТАНА ПРОФЕСОР НА УНИВЕРЗИТЕТОТ НА ОБЕДИНЕТИТЕ НАЦИИ ВО БЕЛГРАД
ПРОФЕСОРОТ НАНО РУЖИН СТАНА ПРОФЕСОР НА УНИВЕРЗИТЕТОТ НА ОБЕДИНЕТИТЕ НАЦИИ ВО БЕЛГРАД
СПОРЕДЕНО СО МИНАТИЕ ИЗБОРИ ВО 2017-ТА ГОДИНА, РЕЧИСИ 230 000 ГЛАСАЧИ ОСТАНАА ДОМА НА ОВИЕ ИЗБОРИ И РЕШИЈА ДА НЕ ГО ДАДАТ СВОЈОТ ГЛАС НИКОМУ
СПОРЕДЕНО СО МИНАТИЕ ИЗБОРИ ВО 2017-ТА ГОДИНА, РЕЧИСИ 230 000 ГЛАСАЧИ ОСТАНАА ДОМА НА ОВИЕ ИЗБОРИ И РЕШИЈА ДА НЕ ГО ДАДАТ СВОЈОТ ГЛАС НИКОМУ
СЕ ОГЛАСИ ЗАЕВ: Граѓаните пратија порака и ние таа порака мораме да ја слушаме, да ја разбереме и да постапуваме по неа
СЕ ОГЛАСИ ЗАЕВ: Граѓаните пратија порака и ние таа порака мораме да ја слушаме, да ја разбереме и да постапуваме по неа
Кондовски кон битолчани: Вашата поддршка ми значи, одиме на голема победа!
Кондовски кон битолчани: Вашата поддршка ми значи, одиме на голема победа!

ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ПРОБИШТИП: ВМРО ДПМНЕ ЛАЖЕ, ЦЕЛАТА МЕХАНИЗАЦИЈА НА ОПШТИНАТА Е НА ТЕРЕН ПЛУС НЕКОЛКУ ПРИВАТНИ ФИРМИ ПОМОГНАА СО СВОЈА МЕХАНИЗАЦИЈА

Почитувани сограѓани,
Овие изминати 24 часа сведоци сте на политичка хајка кој бесрамно ја водат мал дел од актуелното раководство на ВМРО ДПМНЕ кои по наредба од централата пласираат невистини и лажни вести, а со цел моја лична дискредитација и дескредитација на локалните служби, економски оператори и општествено одговорни компании, кои втор ден по ред, на температури длабоко во минус, под постојани снежни врнежи, ден и ноќ, се обидуваат да ја оспособат патната инфраструктура во Општината.
Вие, драги сограѓани немате заборавено како беше пред неколку години, кога на далеку послаби врнежи од снег, Општината беше парализирана и непроодна.
Претходната локална власт предводена од ВМРО ДПМНЕ склучуваше договори со економски оператори одалечени со својата механизација повеќе од 200 километри од општина Пробиштип. Снегот се топеше по природен пат, а возила за расчистување речиси и да не видовме, за што постојат архивски слики, снимки и ситуации за извршени работи за зимско одржување на кои сакаме да ве потсетиме.
За ваша вистинска информација, целокупната механизација на Општината т.е. на ЈКП „Никола Карев“ и на економскиот оператор „Брег Транс“ кој е задолжен за зимско оддржување на инфраструктурата постојано се на терен.
Како опшествено одговорни компании, со повеќе машини на терен се и вработените во „Ле Кам Пајо“ и „Булмак 2016“.
На улиите низ Општината истурено е:
• над 30 метри кубни песок и ризла,
• повеќе од 6 тони сол и
• поминато е над 500 километри со тракторите и камионите за чистење на снегот.
Ние даваме се од себе да се надмине оваа вонредна ситуација, а оние малкумина кои решија од ова да прават политички поени, знам и сигурен сум дека граѓаните кои ја следат актуелната состојба најжестоко ќе ги осудат.
Неуморно продолжуваме и во текот на целиот ден, ноќ и наредните денови, се додека има потреба, за да овозможиме непречено движење на пешаците и возилата.
Трпението е клучно во овие моменти. Службите ќе стигнат секаде, до секое најмало делче во Општината.
Ве замолувам за претпазливост и внимателност при вашето движење. На овие ниски температури , кога ниту солта не делува и не го топи снегот, бидете сигурни дека правиме се што можеме улиците и тротоарите да бидат проодни и да немаме отсечени села од навеви и наноси.
Ви благодарам на разбирањето!

loading...

Website https://animetv.cc: Watch Pokémon the Series: Sun & Moon (Dub) animetv Episode 144 darling in the franxx anime tv

Website https://animeheaven.pro: Watch Strawberry Marshmallow Encore animeheaven Episode 2 animeheaven unblocked

Website https://twistmoe.net: Watch GARO: THE ANIMATION - HOME (Dub) twistmoe Episode Full kissanime

Website https://animeflix.nl: Watch Kyousougiga animeflix Episode 10 dragon ball super animeflix

Bbpress: https://bbpress.org/forums/profile/kissanimemx/

Mydramalist: https://mydramalist.com/profile/animeflixnl