Тренчевска: Ги повикувам општините да аплицираат на јавниот повик за развој на социјални услуги на локално ниво, кои се во интерес на сите граѓани
Тренчевска: Ги повикувам општините да аплицираат на јавниот повик за развој на социјални услуги на локално ниво, кои се во интерес на сите граѓани
Николовски на жетва на јачмен во светиниколско - Постигнавме висока откупна цена и очекуваме добар принос од 140 000 тони
Николовски на жетва на јачмен во светиниколско - Постигнавме висока откупна цена и очекуваме добар принос од 140 000 тони
Николовски на средба со Мрежа на земјоделски задруги по повод Меѓународниот ден на задругарството
Николовски на средба со Мрежа на земјоделски задруги по повод Меѓународниот ден на задругарството
7. ГОДИНА ПО РЕД – 100 БЕСПЛАТНИ ПРЕГЛЕДИ НА БЕНКИ ВО „АЏИБАДЕМ СИСТИНА“
7. ГОДИНА ПО РЕД – 100 БЕСПЛАТНИ ПРЕГЛЕДИ НА БЕНКИ ВО „АЏИБАДЕМ СИСТИНА“
Потпишани договори со ЕБОР за финансирање на изградбата на автопатот Скопје-Блаце и фотонапонските електрани Осломеј 2 и Битола
Потпишани договори со ЕБОР за финансирање на изградбата на автопатот Скопје-Блаце и фотонапонските електрани Осломеј 2 и Битола
(ВИДЕО) ПОЈАСНА ПОРАКА ОД ОВА ЗДРАВЈЕ: ПРЕМИЕРОТ КОВАЧЕВСКИ, МИНИСТЕРКАТА ЗА ОДБРАНА ПЕТРОВСКА И АМЕРИКАНСКА АМБАСАДОРКА БРНЗ ДЕНЕСКА ЗАЕДНО НА НОСАЧОТ НА АВИОНИ НА НУКЛЕАРЕН ПОГОН, ХАРИ ТРУМАН
(ВИДЕО) ПОЈАСНА ПОРАКА ОД ОВА ЗДРАВЈЕ: ПРЕМИЕРОТ КОВАЧЕВСКИ, МИНИСТЕРКАТА ЗА ОДБРАНА ПЕТРОВСКА И АМЕРИКАНСКА АМБАСАДОРКА БРНЗ ДЕНЕСКА ЗАЕДНО НА НОСАЧОТ НА АВИОНИ НА НУКЛЕАРЕН ПОГОН, ХАРИ ТРУМАН
Приведен криминалец од струмичко, пронајдени вредни археолошки предмети
Приведен криминалец од струмичко, пронајдени вредни археолошки предмети
Откажан концертот на ,,Whitesnake” во Скопје!
Откажан концертот на ,,Whitesnake” во Скопје!

ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ШТИП ЕКСПРЕСНО ЈА РЕШИ СОЦИЈАЛНАТА ДРАМА ЗА ГЛАДНИТЕ ТАТКО И СИН ЗА КОЈ ПИШУВАА МЕДИУМИТЕ – Николов: Љупче од понеделник почнува со работа, детето во градинка

Штипскиот градоначалник, Сашко Николов објави на Фејсбук дека неговиот сограѓанин самохраниот татко, Љупче Смилев чија приказна ја потресе јавноста, од понеделник почнува со работа.

-Љупче од понеделник почнува со работа, а детето во градинка. Приказната за Љупче длабоко ме потресе и затоа како општина веднаш реагиравме. Сакам да соопштам дека Љупче Смилев го вработивме и од понеделник започнува со работа, а неговиот син во градинка. Денес го проверивме и вакциналниот статус на детето и вакцината која беше испуштена ја прими. Штип и штипјани уште еднаш ја покажаа својата хуманост. Благодарност до Центарот за социјални работи и секако благодарност до Црвениот крст, напиша Николов.

loading...

GO88 - Thiên Đường Giải Trí Online, Game Bài Online gtank ufo go88 link tài xỉu go88

sunwin games SUNWIN - Game bài SUN WIN số 1 thị trường Châu Á 2022 sunwin đổi thưởng