БРАВО: Се интензивира соработката РСМ и САД и на полето на безбедноста на храната
БРАВО: Се интензивира соработката РСМ и САД и на полето на безбедноста на храната
Ристовска: Задоволни сме од пресудите, притворот за Мијалков е неопходен поради опасност од бегство
Ристовска: Задоволни сме од пресудите, притворот за Мијалков е неопходен поради опасност од бегство
(ВИДЕО) ОВИЕ ДВАЈЦА АЛБАНЦИ СЕ ЅВЕЗДИ ОД ДЕНЕШНИТЕ ПРОТЕСТИ ЗА МОНСТРУМ, ОКОЛУ НИВ ЛЕТААТ СТОЛОВИ, ПЕНДРЕЦИ И ШОК БОМБИ, ОНИ ИСКУЛИРАНИ СИ МОТААТ ЦИГАРА И ЧЕКААТ АВТОБУС
(ВИДЕО) ОВИЕ ДВАЈЦА АЛБАНЦИ СЕ ЅВЕЗДИ ОД ДЕНЕШНИТЕ ПРОТЕСТИ ЗА МОНСТРУМ, ОКОЛУ НИВ ЛЕТААТ СТОЛОВИ, ПЕНДРЕЦИ И ШОК БОМБИ, ОНИ ИСКУЛИРАНИ СИ МОТААТ ЦИГАРА И ЧЕКААТ АВТОБУС
БРАТ ЉУБЕ: ЈАС НЕ СУМ КАКО НИВ, НЕ СЕ РАДУВАМ НА ТУЃАТА НЕСРЕЌА, НО МЕ РАДУВА ШТО КОНЕЧНО ПРАВДАТА ПОБЕДИ!
БРАТ ЉУБЕ: ЈАС НЕ СУМ КАКО НИВ, НЕ СЕ РАДУВАМ НА ТУЃАТА НЕСРЕЌА, НО МЕ РАДУВА ШТО КОНЕЧНО ПРАВДАТА ПОБЕДИ!
НУКЛЕАРНА БОМБА НА ОРДАНОВСКИ: МИЈАЛКОВ БИЛ СКРИЕН ВО КУЌА НА КАМЧЕВ НА ВОДНО, ВМРО ДПМНЕ БИЛА ВКЛУЧЕНА ВО ОПЕРАЦИЈАТА, ПЛАНОТ БИЛ ДА СЕ КРИЕ ДОДЕКА НЕ ПАДНЕ ВЛАДАТА НА ЗАЕВ!
НУКЛЕАРНА БОМБА НА ОРДАНОВСКИ: МИЈАЛКОВ БИЛ СКРИЕН ВО КУЌА НА КАМЧЕВ НА ВОДНО, ВМРО ДПМНЕ БИЛА ВКЛУЧЕНА ВО ОПЕРАЦИЈАТА, ПЛАНОТ БИЛ ДА СЕ КРИЕ ДОДЕКА НЕ ПАДНЕ ВЛАДАТА НА ЗАЕВ!
КОНЕЧНО СО ГРЦИЈА ИМАМЕ НОРМАЛНИ ОДНОСИ: Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев, придружуван од министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски денеска се сретна со Михалис Хрисохоидис, министер за заштита на граѓаните на Хеленската Република
КОНЕЧНО СО ГРЦИЈА ИМАМЕ НОРМАЛНИ ОДНОСИ: Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев, придружуван од министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски денеска се сретна со Михалис Хрисохоидис, министер за заштита на граѓаните на Хеленската Република
РАДМИЛА И ОСМАНИ ПОЛОЖИЈА ЦВЕЌЕ НА ГРОБОТ НА БОРИС ТРАЈКОВСКИ ВО БУТЕЛ
РАДМИЛА И ОСМАНИ ПОЛОЖИЈА ЦВЕЌЕ НА ГРОБОТ НА БОРИС ТРАЈКОВСКИ ВО БУТЕЛ
Во врска со судската одлука за Таргет-Тврдина, за Демократскиот сојуз од исклучителна важност е тоа што после шест години, Судот потврди дека масовното прислушување е вршено преку системите на Министерството за внатрешни работи. Злоупотребена е власта за незаконито и неовластено прислушување на обични граѓани, новинари, бизнисмени, носители на политички и државни функции и многу други, со што директно се загрозени приватноста и основните права и слободи
Во врска со судската одлука за Таргет-Тврдина, за Демократскиот сојуз од исклучителна важност е тоа што после шест години, Судот потврди дека масовното прислушување е вршено преку системите на Министерството за внатрешни работи. Злоупотребена е власта за незаконито и неовластено прислушување на обични граѓани, новинари, бизнисмени, носители на политички и државни функции и многу други, со што директно се загрозени приватноста и основните права и слободи

ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ШТИП, МИЛАНОВ ОБЈАСНИ ЗА ДЕФЕКТОТ: ПАРЧЕ ОД ГЛАВНАТА ЦЕВКА ПУКНАЛО ПОД ТАКОВ ПРИТИСОК ШТО ИЗЛЕТАЛО ОД ТРИ МЕТРА ПОД ЗЕМЈА ВО СОСЕДНАТА НИВА!

Почитувани пријатели,

Чувствувам потреба најпрво како ваш сограѓанин да го споделам и мојот личен револт во однос на моменталниот проблем со прекинот на водоснабдувањето. Тоа е реален проблем кој директно засега стотици домаќинства и ние од реалноста не бегаме.

Од вториот аспект на ова обраќање, од позиција на прв човек на Општина Штип, после утринскиот увид од моја страна на самото место, должен сум да објаснам на граѓаните дека станува збор за голема хаварија. Под енормен притисок, пукната е цевка од која огромно парче (слика 2) е исфрлено од длабочина 3 метри под земјата, во соседната нива. Екипите на ЈП ,,Исар” од вчера работат на санирање на проблемот и во моментот од терен јавија дека санацијата е завршена. Се очекува водоснабдувањето да се стабилизира, со напомена дека повисоките места во градот ќе добијат вода за максимум 2-3 часа.

И покрај сложеноста на моменталниот квар и максимумот кој го даваат работниците, согласен сум дека се потребни темелни промени во функционирањето на јавното претпријатие, особено во начинот на менаџирање на ваквите кризни ситуации. Неинвестирањето во водоводна инфраструктура во еден подолг временски период кога одредени структури ги имаа раководните позиции во ЈП повеќе од цела деценија, ги вади на површина ефектите за кои предупредувавме и од говорницата во општинскиот Совет, како тогашна опозиција.

Нејсе, граѓанинот не го интересира политика кога се во прашање основните потреби на дневно ниво. А ние сме должни како знаеме и умееме да им ги испорачаме.
Затоа, ве уверувам дека уште од денес Општината почнува интензивно да работи на нова стратегија за справување со овој тип проблеми, земајќи ги предвид сите искуства кои ги имавме изминативе 3 години и сите проблеми со кои се соочивме.

Коренити промени ќе има, затоа што не постои поголем приоритет од граѓанскиот интерес!

loading...

Watch Hero Return Episode 11 (https://animefreak.ws/m/JJ1l/ep-11) at website https://animefreak.ws animefreak one piece

Dragon Ball Super (Dub) Episode 131 at website https://funimationfree.com funimation digital copy