(ВИДЕО) ПРИКАЗНАТА ЗА ТОА КАКО СЕ СОЗДАДЕ ЕДНА ОД НАЈДОБРИТЕ ТВ СЕРИИ НА СИТЕ ВРЕМИЊА
(ВИДЕО) ПРИКАЗНАТА ЗА ТОА КАКО СЕ СОЗДАДЕ ЕДНА ОД НАЈДОБРИТЕ ТВ СЕРИИ НА СИТЕ ВРЕМИЊА
ЕВЕ ЗОШТО БОРЧЕ ПАК ЌЕ ПОБЕДИ ВО ГАЗИ БАБА ВО ПРВ КРУГ - ЗА 4 ГОДИНИ ИЗГРАДИ ПОВЕЌЕ ВОДОВОД, КАНАЛИЗАЦИЈА, УЛИЦИ, ШКОЛИ, ГРАДИНКИ, ПАРКОВИ, СПОРТСКИ ТЕРЕНИ КОЛКУ НЕ Е ИЗГРАДЕНО ВО ОПШТИНАТА ОД 1945-ТА ПА НАВАМУ!
ЕВЕ ЗОШТО БОРЧЕ ПАК ЌЕ ПОБЕДИ ВО ГАЗИ БАБА ВО ПРВ КРУГ - ЗА 4 ГОДИНИ ИЗГРАДИ ПОВЕЌЕ ВОДОВОД, КАНАЛИЗАЦИЈА, УЛИЦИ, ШКОЛИ, ГРАДИНКИ, ПАРКОВИ, СПОРТСКИ ТЕРЕНИ КОЛКУ НЕ Е ИЗГРАДЕНО ВО ОПШТИНАТА ОД 1945-ТА ПА НАВАМУ!
БЕСПЛАТНО КИНО НА ОТВОРЕНО ВО ГАЗИ БАБА
БЕСПЛАТНО КИНО НА ОТВОРЕНО ВО ГАЗИ БАБА
Заев: Со Бугарија ќе продолжиме да бараме европско решение за двојна победа
Заев: Со Бугарија ќе продолжиме да бараме европско решение за двојна победа
РЕМЕТ НА ГОДИНАТА - Маричиќ: Добро е што имаме попишувачи и од Левица
РЕМЕТ НА ГОДИНАТА - Маричиќ: Добро е што имаме попишувачи и од Левица
СЕЛА И ТАРАВАРИ СЕ ПРЕТЕРАА: Двајца приведени демонстранти, четворица повредени полицајци на протестот во Тетово
СЕЛА И ТАРАВАРИ СЕ ПРЕТЕРАА: Двајца приведени демонстранти, четворица повредени полицајци на протестот во Тетово
(ВИДЕО) ИСУСЕ ХРИСТЕ - На денешните протести тетовец тргна да удри полицаец со цигла
(ВИДЕО) ИСУСЕ ХРИСТЕ - На денешните протести тетовец тргна да удри полицаец со цигла
Заев: Модуларните болници се истиот тип како и насекаде во светот
Заев: Модуларните болници се истиот тип како и насекаде во светот

Градот Скопје ќе земе кредит од 12,5 милиони евра за изградба и реконструкција на улици

Заемот, за кој одлука донесе Владата, е од Комерцијална банка, а отплатата е на 84 рати
Градот Скопје ќе подигне кредит од 766 милиони денари (близу 12,5 милиони евра) од Комерцијална банка АД Скопје, а со цел изградба и реконструкција на локални патишта.

Владата на седницата што се одржа оваа недела донела одлука за задолжувањето, која е веќе објавена и во „Службен весник“ и од денеска стапува во сила.

Градот Скопје ќе го отплаќа кредитот 84 месеци, со вклучен грејс-период од 24 месеци.

loading...

Watch anime online for free at AniWatch anime sites

GoGoAnime: Humanity Has Declined Specials anime episode 6 online free at https://gogoanime.be knights and magic gogoanime

Website https://animepahe.cc: Watch Honoo no Alpenrose animepahe Episode 2 watch anime free

AnimeFreak: Null Peta Special anime episode Full online free at https://animefreak.ws animefreaks official website

Longisland: https://www.longisland.com/profile/animefreakws

Subrion: https://subrion.org/members/info/animefreakws/