Заев: Во првиот круг ќе одиме секој сам, а после ќе се поддржиме со ДУИ, БЕСА и со ДПА
Заев: Во првиот круг ќе одиме секој сам, а после ќе се поддржиме со ДУИ, БЕСА и со ДПА
Вицепремиерот Битиќи и директорот Тунџев го промовираа новиот Национален Геопортал – Со само еден клик граѓаните и стопанството може да пристапат до огромен број на просторни податоци
Вицепремиерот Битиќи и директорот Тунџев го промовираа новиот Национален Геопортал – Со само еден клик граѓаните и стопанството може да пристапат до огромен број на просторни податоци
(ВИДЕО) Заев и Бочварски на патот Пробиштип-Крупиште: Изградбата и рехабилитацијата на патиштата е приоритет заради поврзување на регионите и за побрз економски развој
(ВИДЕО) Заев и Бочварски на патот Пробиштип-Крупиште: Изградбата и рехабилитацијата на патиштата е приоритет заради поврзување на регионите и за побрз економски развој
Почитувани, ве известуваме дека Комерцијална банка АД Скопје од вторник, 27.07.2021 година, ќе започне со исплата на пензиите за месец јули
Почитувани, ве известуваме дека Комерцијална банка АД Скопје од вторник, 27.07.2021 година, ќе започне со исплата на пензиите за месец јули
(ВИДЕО) СКОПЈЕ ЈА ДОБИ И ВТОРАТА ТАРТАН ПАТЕКА ВО ГРАДСКИОТ ПАРК
(ВИДЕО) СКОПЈЕ ЈА ДОБИ И ВТОРАТА ТАРТАН ПАТЕКА ВО ГРАДСКИОТ ПАРК
(ВИДЕО) Заев и Бочварски во Подпелистерието: Инвестираме во патната и друга инфраструктура особено во општините каде што туризмот е од големо значење за развој на локалната економија
(ВИДЕО) Заев и Бочварски во Подпелистерието: Инвестираме во патната и друга инфраструктура особено во општините каде што туризмот е од големо значење за развој на локалната економија
БРНАБИЌ: Србија доби на подарок 600 милиони евра од ЕУ за нова брза железница од Белград до Ниш
БРНАБИЌ: Србија доби на подарок 600 милиони евра од ЕУ за нова брза железница од Белград до Ниш
Последна вест: Охридскиот регион, сепак, добива уште една шанса од УНЕСКО
Последна вест: Охридскиот регион, сепак, добива уште една шанса од УНЕСКО

ГРЦИЈА РЕАГИРА ВО УЕФА ЗА ДРЕСОВИТЕ НА МАКЕДОНСКАТА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА НА ЕВРОПСКОТО ПРВЕНСТВО

Грција има забелешка на амблемот на дресовите на кој ја има кратенката на Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ). (Фото: СДК.МК)

Грчкиот министер за спорт Лефтерис Авгенакис вчера испрати писмо со жалба до претседателот на УЕФА Александер Чеферин за дресовите на македонската фудбалската репрезентација на Европското првенство, објавија грчките медиуми.

Грција има забелешка на амблемот на дресовите на кој ја има кратенката на Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) и вели дека иако Договорот од Преспа не ја регулира употребата на кратенки, во пракса треба да се користат кратенки со уставното име на земјата, во случајов Северна Македонија.

Грција бара од УЕФА македонската репрезентација да ја користи кратенката НМ или РНМ од англиската верзија на уставното име, место ФФМ. Од УЕФА, Грција бара и да го разгледа името на македонската фудбалска федерација. Слично писмо испрати и грчкиот министер за надворешни работи Никос Дендијас до македонскиот колега Бујар Османи.

Македонија го игра првиот натпревар на ЕП утре во Букурешт против Австрија. Грција не учествува.

loading...

KissAnime Watch english anime Online in HD for FREE. Watch The Super Milk-Chan Show (Dub) Episode 12

AnimeFreak Watch english anime Online in HD for FREE. Koro Sensei Quest! (https://animefreak.ws/m/jKNq) Episode 12

WCOStream Watch anime online, English anime online HD. evangelion: Another Impact (https://wcostream.cc/m/89ez) Episode Full

KissAnime Mobygames: https://www.mobygames.com/user/sheet/userSheetId,819347/