МИРКО ПОПОВ - ШИЛЕГОВ Е ЕДЕН ОД РЕТКИТЕ СО СЛУХ ЗА КУЛТУРНИТЕ РАБОТНИЦИ
МИРКО ПОПОВ - ШИЛЕГОВ Е ЕДЕН ОД РЕТКИТЕ СО СЛУХ ЗА КУЛТУРНИТЕ РАБОТНИЦИ
ТИТО ПЕТКОВСКИ: ЗАЕВ ТРЕБА ДА СИ ОСТАНЕ ПРЕМИЕР, ЛОКАЛНИТЕ НЕМААТ ВРСКА СО ПАРЛАМЕНТАРНИТЕ ИЗБОРИ
ТИТО ПЕТКОВСКИ: ЗАЕВ ТРЕБА ДА СИ ОСТАНЕ ПРЕМИЕР, ЛОКАЛНИТЕ НЕМААТ ВРСКА СО ПАРЛАМЕНТАРНИТЕ ИЗБОРИ
(ВИДЕО) ШИЛЕГОВ: СКОПЈЕ ДО 2024 БЕЗ МЕТЕЖ ВО СООБРАЌАЈОТ И УРБАНИЗАЦИЈА НАДВОР ОД ЦЕНТРАЛНОТО ЈАДРО
(ВИДЕО) ШИЛЕГОВ: СКОПЈЕ ДО 2024 БЕЗ МЕТЕЖ ВО СООБРАЌАЈОТ И УРБАНИЗАЦИЈА НАДВОР ОД ЦЕНТРАЛНОТО ЈАДРО
ДОБРИ ВЕСТИ ОД ВЛАДАТА: Вклучен и вториот блок на РЕК Битола, се работи на тоа наскоро да се вклучат третиот блок и електраните Осломеј и Неготино, граѓаните не треба да стравуваат од рестрикции
ДОБРИ ВЕСТИ ОД ВЛАДАТА: Вклучен и вториот блок на РЕК Битола, се работи на тоа наскоро да се вклучат третиот блок и електраните Осломеј и Неготино, граѓаните не треба да стравуваат од рестрикции
ШИЛЕГОВ: СО СЕКОЈДНЕВНИОТ БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗ ЗА ПЕНЗИОНЕРИТЕ, ГИ ВРАЌАМЕ И ПОМЛАДИТЕ ПАТНИЦИ ЗАРАДИ НАМАЛЕНИТЕ ГУЖВИ
ШИЛЕГОВ: СО СЕКОЈДНЕВНИОТ БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗ ЗА ПЕНЗИОНЕРИТЕ, ГИ ВРАЌАМЕ И ПОМЛАДИТЕ ПАТНИЦИ ЗАРАДИ НАМАЛЕНИТЕ ГУЖВИ
СДСМ: Минималната плата од 1 јануари ќе биде 18.000 денари, просечната порасна на 28.642 денари, да гласаме за бројот 12 да продолжи напредокот
СДСМ: Минималната плата од 1 јануари ќе биде 18.000 денари, просечната порасна на 28.642 денари, да гласаме за бројот 12 да продолжи напредокот
СПАСОВ: НОВИНАРИТЕ ТРЕБА ДА ЈА ИСТРАЖАТ БИОГРАФИЈАТА НА ДАНЕЛА АРСОВСКА, ИМА ИНДИЦИИ ЗА МНОГУ МАТНИ ЗДЕЛКИ
СПАСОВ: НОВИНАРИТЕ ТРЕБА ДА ЈА ИСТРАЖАТ БИОГРАФИЈАТА НА ДАНЕЛА АРСОВСКА, ИМА ИНДИЦИИ ЗА МНОГУ МАТНИ ЗДЕЛКИ
МВР е гарант за сите слободни избори од 2017 до денес, ВМРО-ДПМНЕ шири невистини
МВР е гарант за сите слободни избори од 2017 до денес, ВМРО-ДПМНЕ шири невистини

ГРЦИТЕ СЕГА НИ СЕ НАЈГОЛЕМИ БРАЌА НА БАЛКАНОТ: Грција нарачала вакцини и за себе и за Македонија!

Премиерот Зоран Заев вечерва изјави дека Грција освен за себе нарачала вакцини и за Мекедонија и за Албанија. Тој изјави и дека денеска Македонија го платила авансот за 833.000 вакцини, што е доволно за околу 400 илјади луѓе. „Вклучени сме заедно со 126 други земји во Ковакс системот. Организирани се најмалку девет приватни фирми кои ги имаат обезбеднео сите услови за различниот тип вакцини, затоа што има едни кои мора да бидат на -70 степени, некои на -20 за да има соодветно чување и дистрибуција и имплементација. Почнаа едукациите, ни помагаат УСАИД и СЗО“, рече Заев.

Вториот систем за нарачки на вакцини оди преку ЕУ. „Таа нарача 200 милиони за нејзините членки, но и 100 милиони за земјите кои не се членки на Унијата. Значи и ние сме тука. Од тие сто милиони ние бараме уште 800 илјади“, нагласи Заев.

„Половина од моето семејство беше позитивно на Ковид-19, моите две деца, брат ми и братучеди. Тие што поминаа веќе имаат антитела. Јас не бев позитивен“, рече Заев и дополни дека министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, бил многу болен со температура од 39 степени и нападнати белодробни крила.

loading...

Website https://4anime.biz: Watch Darker than Black: Kuro no Keiyakusha - Sakura no Hana no Mankai no Shita 4anime Episode Full gleipnir 4anime

Metropolis (https://aniwatch.pro/m/q308) Episode Full

Website https://gogoanime.be: Watch Sleep tight my baby, cradled in the sky gogoanime Episode Full nisekoi gogoanime

School Rumble Episode 26

Experiment: https://experiment.com/users/gogoanimebe

Sites google: https://sites.google.com/view/kissanime-official/home