МИРКО ПОПОВ - ШИЛЕГОВ Е ЕДЕН ОД РЕТКИТЕ СО СЛУХ ЗА КУЛТУРНИТЕ РАБОТНИЦИ
МИРКО ПОПОВ - ШИЛЕГОВ Е ЕДЕН ОД РЕТКИТЕ СО СЛУХ ЗА КУЛТУРНИТЕ РАБОТНИЦИ
ТИТО ПЕТКОВСКИ: ЗАЕВ ТРЕБА ДА СИ ОСТАНЕ ПРЕМИЕР, ЛОКАЛНИТЕ НЕМААТ ВРСКА СО ПАРЛАМЕНТАРНИТЕ ИЗБОРИ
ТИТО ПЕТКОВСКИ: ЗАЕВ ТРЕБА ДА СИ ОСТАНЕ ПРЕМИЕР, ЛОКАЛНИТЕ НЕМААТ ВРСКА СО ПАРЛАМЕНТАРНИТЕ ИЗБОРИ
(ВИДЕО) ШИЛЕГОВ: СКОПЈЕ ДО 2024 БЕЗ МЕТЕЖ ВО СООБРАЌАЈОТ И УРБАНИЗАЦИЈА НАДВОР ОД ЦЕНТРАЛНОТО ЈАДРО
(ВИДЕО) ШИЛЕГОВ: СКОПЈЕ ДО 2024 БЕЗ МЕТЕЖ ВО СООБРАЌАЈОТ И УРБАНИЗАЦИЈА НАДВОР ОД ЦЕНТРАЛНОТО ЈАДРО
ДОБРИ ВЕСТИ ОД ВЛАДАТА: Вклучен и вториот блок на РЕК Битола, се работи на тоа наскоро да се вклучат третиот блок и електраните Осломеј и Неготино, граѓаните не треба да стравуваат од рестрикции
ДОБРИ ВЕСТИ ОД ВЛАДАТА: Вклучен и вториот блок на РЕК Битола, се работи на тоа наскоро да се вклучат третиот блок и електраните Осломеј и Неготино, граѓаните не треба да стравуваат од рестрикции
ШИЛЕГОВ: СО СЕКОЈДНЕВНИОТ БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗ ЗА ПЕНЗИОНЕРИТЕ, ГИ ВРАЌАМЕ И ПОМЛАДИТЕ ПАТНИЦИ ЗАРАДИ НАМАЛЕНИТЕ ГУЖВИ
ШИЛЕГОВ: СО СЕКОЈДНЕВНИОТ БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗ ЗА ПЕНЗИОНЕРИТЕ, ГИ ВРАЌАМЕ И ПОМЛАДИТЕ ПАТНИЦИ ЗАРАДИ НАМАЛЕНИТЕ ГУЖВИ
СДСМ: Минималната плата од 1 јануари ќе биде 18.000 денари, просечната порасна на 28.642 денари, да гласаме за бројот 12 да продолжи напредокот
СДСМ: Минималната плата од 1 јануари ќе биде 18.000 денари, просечната порасна на 28.642 денари, да гласаме за бројот 12 да продолжи напредокот
СПАСОВ: НОВИНАРИТЕ ТРЕБА ДА ЈА ИСТРАЖАТ БИОГРАФИЈАТА НА ДАНЕЛА АРСОВСКА, ИМА ИНДИЦИИ ЗА МНОГУ МАТНИ ЗДЕЛКИ
СПАСОВ: НОВИНАРИТЕ ТРЕБА ДА ЈА ИСТРАЖАТ БИОГРАФИЈАТА НА ДАНЕЛА АРСОВСКА, ИМА ИНДИЦИИ ЗА МНОГУ МАТНИ ЗДЕЛКИ
МВР е гарант за сите слободни избори од 2017 до денес, ВМРО-ДПМНЕ шири невистини
МВР е гарант за сите слободни избори од 2017 до денес, ВМРО-ДПМНЕ шири невистини

ГРЕВОВИТЕ НА БРАНКО ПОРАДИ КОИ НЕ ЗАСЛУЖУВА ДА СЕ ВРАТИ НА БИХАЧКА КАКО ЛИДЕР!

* реклами —————————————————————————————————————————————–

————————————————————————————————————————————————————

На “ЗАМРЗНАТИОТ” не му го препишувам транзицискиот период тоа беше време кога цел Балкан гореше и се цепеше Југославија.

Време во кое општествениот капитал премина во дел приватен,дел се продаваше,дел државата и ден денес има удел или управува. И тоа е во ред.

Има и матни зделки ама ние најлесно поминавме,во сите скоро останати држави пепел беше се испоубија кој да зграби повеќе.

* реклами ——————————————————————————————————————————————-

———————————————————————————————————————————————————
Највеќе му замерувам за 7 клучни моменти и кои никогаш нема да му ги простам:

1.2004 фраерот се кандидира за претседател во време кога СДСМ е силен свесно оставајќи ја партијата да се распадне меѓу разните фракции.

2.2005-та со полиција му помага на Грујо да го победи Љубчо во пресметката во Панорама.

3.Намерно не се меша во внатрепартиските состојби на СДСМ во 2005 и дозволува Тито да се отцепи за подоцна му помогне на Грујо да направи влада иако СДСМ имаше предност на анкетите после добивањето на кандидатскиот статус во 2005.

* реклами ——————————————————————————————————————————————-

—————————————————————————————————————————————————
4.2011 на изборите намерно не ја зима тогашната ЛДП во коалиција која истрча сама иако ги молеа да ги земе и освоија 35 000 гласа со кои СДСМ ќе победеше на изборите. Тогашната опозиција имаше повеќе гласови од власта ако се сеќавате.

5. Верушевски му ги дава бомбите, тој решава да не ги употреби од страв дека Груевци ќе му ги уапселе или убиеле децата.

6. Сите овие 4 години власт на Заев и СДСМ, бранковистите ја саботираат и рушат владата со директна помош на ВМРО ДПМНЕ, како со критики во медиумите така и со не работење на терен и тотална саботажа.

* реклами —————————————————————————————————————————————–

—————————————————————————————————————————————————

7. Кога на Заев му е најтешко во обид да го тргне ветото од Бугарија, Бранко влегува во сојуз со Мицковски за рушење на владата на СДСМ!

Иако има многу овие 7 моменти се клучни и пресудни кои допринесоа вмро фашистичка маме да и ебе на државата 11 год да ја исцица да ја уништи и раскара со цел свет.

Тоа што не гугна 7 год е мачкина кашлица во споредба со тоа што го набројав горе.

Поради овие работи тој не заслужува да се врати на Бихачка како лидер, туку како почесен претседател кој дал многу за партијата и за државата, за што членовите на партијата секогаш ќе му бидат благодарни.

loading...

KissAnime: G-senjou no Higeki anime episode Full online free at https://kissanime.mx darling in the franxx kissanime

Website https://4anime.biz: Watch Case Closed Movie 4: Captured In Her Eyes 4anime Episode Full my hero academia heroes rising 4anime

AnimeDao: Hayate no Gotoku!!: Atsu ga Natsuize - Mizugi-hen! anime episode Full online free at https://animedao.nl animedao kissanime tv

Animepahe: Souryo to Majiwaru Shikiyoku no Yoru ni... anime episode 4 online free at https://animepahe.cc online anime

Vi gravatar: https://vi.gravatar.com/animefreakws

Amara: https://amara.org/en/profiles/profile/gogoanimebe/