Радев: Очекувам одбрана на бугарскиот интерес!
Радев: Очекувам одбрана на бугарскиот интерес!
Само Македонците разбираат како е да ви биде понижен идентитетот, порача Кулеба
Само Македонците разбираат како е да ви биде понижен идентитетот, порача Кулеба
Почина поранешниот претседател на Албанија, Бујар Нишани
Почина поранешниот претседател на Албанија, Бујар Нишани
Донбас ќе биде украински, порача Зеленски
Донбас ќе биде украински, порача Зеленски
Младите чекаат да појдат на психолог и по два месеца, потребни се бесплатни советувалишта
Младите чекаат да појдат на психолог и по два месеца, потребни се бесплатни советувалишта
Забрчанец: Со Отворен Балкан стануваме пазар од 12 милиони жители
Забрчанец: Со Отворен Балкан стануваме пазар од 12 милиони жители
Петков ќе бара бугарските услови да влезат во преговарачката рамка за Македонија
Петков ќе бара бугарските услови да влезат во преговарачката рамка за Македонија
Ангел Димитров: За РСМ Договорот за пријателство е карта за ЕУ, а не цврста политичка определба
Ангел Димитров: За РСМ Договорот за пријателство е карта за ЕУ, а не цврста политичка определба

Грковска: Сензибилитетот на граѓаните против корупцијата е зголемен

„Треба храбри луѓе за борба против корупција. Тоа што мене ме радува е што корупцијата за прв пат е во анкетите посочена како проблем број еден. Што значи дека сензибилитетот на граѓаните против корупцијата е зголемен и јас очекувам храброста на сите нас да се справиме со корупцијата во таа насока да биде многу повеќе зголемена“, изјави во интервјуто за „Утрински брифинг“ на Слободна ТВ, вицепремиерката задолжена за политики за добро владеење, Славица Грковска.

Таа ја истакна редовната комуникација и соработка со Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК) , посочувајќи дека Владата останува на заложбата за носење вистински решенија за надминување на критичните точки на корупција.

Грковска очекува секој субјект да има повисока одговорност, без разлика дали е на власт или опозиција, истакнувајќи дека секој одделно е одговорен во својот дел за состојбите во државата.

Таа додаде дека од оваа одговорност, не може да бега ниту опозицијата.

„Очекувам поголема зрелост и во одредени процеси да биде партнер со државата, како на пример во борбата со корупцијата“, оцени заменичката на претседателот на Владата задолжена за политики за добро владеење.

loading...

4Anime - Watch English Anime Online For Free in HD | 4Anime.biz. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

watch anime free Ranking of Kings

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Entertainment District Arc Episode 7

My Hero Academia Season 3 Episode 24

dubbed anime DON'T TOY WITH ME, MISS NAGATORO

english anime 4Anime Attack on Titan (Dub)