Тренчевска од Битола: Ја унапредуваме детската и социјална заштита, грижата за ранливите граѓани е наш приоритет
Тренчевска од Битола: Ја унапредуваме детската и социјална заштита, грижата за ранливите граѓани е наш приоритет
За прв пат по неколку децении, Соборот на СПЦ ја призна МПЦ – Охридска Архиепископија, нема веќе да има црква на Вранишковски која го носеше името ОА
За прв пат по неколку децении, Соборот на СПЦ ја призна МПЦ – Охридска Архиепископија, нема веќе да има црква на Вранишковски која го носеше името ОА
АФРИМ ГАШИ РЕЗИЗБРАН ЗА ЛИДЕР НА АЛТЕРНАТИВА, ПРЕМИЕРОТ КОВАЧЕВСКИ БЕШЕ ГОСТИН НА КОНГРЕСОТ
АФРИМ ГАШИ РЕЗИЗБРАН ЗА ЛИДЕР НА АЛТЕРНАТИВА, ПРЕМИЕРОТ КОВАЧЕВСКИ БЕШЕ ГОСТИН НА КОНГРЕСОТ
ЦРНИ ВРЕМИЊА ДОАЃААТ ЗА РУСИТЕ, ПАК ЌЕ ВОЗАТ КАНТИ НА КОИ ИМ ИСПАЃААТ ТРКАЛАТА НА СРЕД ПАТ: ВО ФАБРИКИТЕ НА РЕНО ЌЕ СЕ ПРОИЗВЕДУВА МОСКВИЧ, А ТОКМУ ПОРАДИ ЛАДИТЕ И МОСКВИЧИТЕ СЕ РАСПАДНА СССР
ЦРНИ ВРЕМИЊА ДОАЃААТ ЗА РУСИТЕ, ПАК ЌЕ ВОЗАТ КАНТИ НА КОИ ИМ ИСПАЃААТ ТРКАЛАТА НА СРЕД ПАТ: ВО ФАБРИКИТЕ НА РЕНО ЌЕ СЕ ПРОИЗВЕДУВА МОСКВИЧ, А ТОКМУ ПОРАДИ ЛАДИТЕ И МОСКВИЧИТЕ СЕ РАСПАДНА СССР
ПРЕМИЕРОТ ДА ЈА ПОВИКА НА СРЕДБА И ДА И СЕ ИЗВИНИ ВО ИМЕТО НА ВЛАДАТА: НОВИНАРКАТА НА САКАМДАКАЖАМ.МК СОЊА ДЕЛЕВСКА ПОВИКАНА ВО ПОЛИЦИЈА ЗА ОБЈАВЕН ТЕКСТ, ВОЗНЕМИРИЛА РАКОВОДИТЕЛКА ВО МИНИСТЕРСТВО ЗА ПРАВДА
ПРЕМИЕРОТ ДА ЈА ПОВИКА НА СРЕДБА И ДА И СЕ ИЗВИНИ ВО ИМЕТО НА ВЛАДАТА: НОВИНАРКАТА НА САКАМДАКАЖАМ.МК СОЊА ДЕЛЕВСКА ПОВИКАНА ВО ПОЛИЦИЈА ЗА ОБЈАВЕН ТЕКСТ, ВОЗНЕМИРИЛА РАКОВОДИТЕЛКА ВО МИНИСТЕРСТВО ЗА ПРАВДА
ШИЛЕГОВИ ПРОСЛАВИЈА 26 ГОДИНИ БРАК, ЈАСМИНА ШИЛЕГОВА СЕ ЗАБЛАГОДАРИ НА ГОСПОД ЗА ЉУБОВТА И ЗА ДЕЦАТА
ШИЛЕГОВИ ПРОСЛАВИЈА 26 ГОДИНИ БРАК, ЈАСМИНА ШИЛЕГОВА СЕ ЗАБЛАГОДАРИ НА ГОСПОД ЗА ЉУБОВТА И ЗА ДЕЦАТА
(ВИДЕО) Ковачевски: Младите се движечка сила во државата која ги предводи развојните процеси
(ВИДЕО) Ковачевски: Младите се движечка сила во државата која ги предводи развојните процеси
(ФОТО ГАЛЕРИЈА) АХМЕТИ СО КОВАЧЕВСКИ, ГРУБИ, ЏАФЕРИ И САЛИ: Од Чаир, со огнена атмосфера од Шверцери, честитки за ФК Шкупи и успех во Европа
(ФОТО ГАЛЕРИЈА) АХМЕТИ СО КОВАЧЕВСКИ, ГРУБИ, ЏАФЕРИ И САЛИ: Од Чаир, со огнена атмосфера од Шверцери, честитки за ФК Шкупи и успех во Европа

Груби беше во посета на Приштина: Тој се сретна со вицепремиерката на Косово, г-ѓа. Албулена Балај-Халимај, се договара заедничка владина седница со Косово и Северна Македонија

* реклами ——————————————————————————————————————————————-

—————————————————————————————————————————————————

Првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу
заедниците, г.Артан Груби денеска во Приштина оствари работна средба со
заменик-претседателката на Владата на Република Косово, г-ѓа. Албулена
Балај-Халимај.

На оваа средба се разговараше за одржување на заедничката седница меѓу
двете влади, на Северна Македонија и Косово, каде двајцата вицепремиери
Груби и Балај-Халимај се обврзаа да ја одржат оваа седница што е можно
поскоро, бидејќи има многу прашања за дискусија и многу договори за
потпишување за доброто на граѓаните.

Груби и Балај разговараа и за интерконекцијата со гас на Република
Косово, процес што треба да се направи преку Северна Македонија.

* реклами —————————————————————————————————————————————–

—————————————————————————————————————————————————

Првиот вицепремиер, г. Артан Груби ја извести вицепремиерката на Косово,
г-ѓа. Албулена Балај Халимај дека физибилити студијата финансирани од
Инвестицискиот Фонд за Западен Балкан се веќе започнати и ова ќе биде од
голем интерес за граѓаните на Република Косово, не само заради цената на
електричната енергија, туку и заради заштитата на животната средина.

Груби и Балај разменија мислења и за автопатот Скопје-Блаце, кој ќе биде
поврзан со автопатот што води кон Приштина.

Груби и потенцираше на вицепремиерката Балај дека во Северна Македонија,
владата веќе го назначи г. Ејуп Рустеми за директор на ЈП „Државни
патишта на Македонија“, со кого за 1 недела одржал два состанока и дека
веќе започнаа интензивно да се занимаваат со овој пат. Според Груби, 90
проценти од експропријацијата на земјиштето е завршена, а останатите 10
проценти ќе бидат завршени најдоцна во рок од 1 или 2 недели, додека
работите веќе трет ден започнаа во првите два километра на патот што
води кон Блаце.

* реклами ——————————————————————————————————————————————-

—————————————————————————————————————————————————

Првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу
заедниците, г. Артан Груби го повтори својот став дека се надева дека до
крајот на 4-годишниот мандат на владата, граѓаните на двете земји ќе
имаат можност да пристигнат од Скопје до Приштина и обратно за 40
минути, продолжувајќи со воспоставувањето на заеднички контролни
пунктови на границите помеѓу Северна Македонија и Косово.

На крајот на оваа средба, Груби и Балај-Халимај разговараа и за
соработката во областа на туризмот, особено за ски центарот Попова Шапка
во Северна Македонија и Брезовица во Косово, каде преку јавно приватно
партнерство и европски фондови можно е да се изгради центар на заеднички
туризам што ќе биде најатрактивниот во Југоисточна Европа.

loading...

Aniwatch - Free Anime Streaming Online - Aniwatch Official. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

AniWatch Yosuga no Sora: In Solitude Where We are Least Alone Episode 9

AniWatch Suppose a Kid from the Last Dungeon Boonies moved to a starter town?

ani watch Pokémon Journeys: The Series

My Hero Academia Season 3 (Dub)

english anime The Daily Life of the Immortal King [Chinese Dub]

tải go88