Финскиот претседател оптимист: Ќе се договориме со Турција за НАТО
Финскиот претседател оптимист: Ќе се договориме со Турција за НАТО
ОВОЈ ИСПАДНА ПОГОЛЕМ ПИОН НА ПУТИН И ОД ВУЧИЌ - Радев: Не сакаме со бугарско оружје да се убиваат луѓе во Украина
ОВОЈ ИСПАДНА ПОГОЛЕМ ПИОН НА ПУТИН И ОД ВУЧИЌ - Радев: Не сакаме со бугарско оружје да се убиваат луѓе во Украина
(ФОТО) Пронајдени оружје и дрога при претрес во Скопје
(ФОТО) Пронајдени оружје и дрога при претрес во Скопје
(ВИДЕО) Црковни извори за Алфа: Автономијата на МПЦ-ОА е преодна фаза до афтокефалност, за неколку дена заедно ќе служат поглаварите на СПЦ и МПЦ во храмот Свети Сава во Белград
(ВИДЕО) Црковни извори за Алфа: Автономијата на МПЦ-ОА е преодна фаза до афтокефалност, за неколку дена заедно ќе служат поглаварите на СПЦ и МПЦ во храмот Свети Сава во Белград
Арсовска: Еколошкото образование на младите е клучен фактор за унапредување на заштитата на животната средина
Арсовска: Еколошкото образование на младите е клучен фактор за унапредување на заштитата на животната средина
Министерот за надворешни работи, Бујар Османи денеска во просториите на МНР пред студентите од неколку универзитети од земјата, го претстави прeстојниот Стратешки дијалог со САД, што ќе се одржи на 2 јуни во Вашингтон
Министерот за надворешни работи, Бујар Османи денеска во просториите на МНР пред студентите од неколку универзитети од земјата, го претстави прeстојниот Стратешки дијалог со САД, што ќе се одржи на 2 јуни во Вашингтон
Градоначалникот на Општина Центар, Герасимовски: Аплицирајте на повикот на Општина Центар за нега на стари лица во домашни услови
Градоначалникот на Општина Центар, Герасимовски: Аплицирајте на повикот на Општина Центар за нега на стари лица во домашни услови
Тренчевска: Социјалниот дијалог со СОНК продолжува, се приближуваме до конечното решение
Тренчевска: Социјалниот дијалог со СОНК продолжува, се приближуваме до конечното решение

Груби: Ќе ни се приклучат сите пратеници кои беа доведени во заблуда од партиските лидери

Вицепремиерот Артан Груби денеска пред медиумите рече дека сите пратеници кои биле доведени во заблуда од своите партиски лидери ќе се приклучат во новото парламентарно мнозинство во наредниот период.

Ситуацијата е стабилна, Македонија е безбедна на патот до ЕУ кој е загарантиран и сум убеден дека пратениците беа ставени во заблуда од два-тројца партиски лидиери. Сите тие пратеници кои се определиле да ја видат нашата држава во ЕУ ќе се приклучат. Тоа значи дека решението е сите тие пратеници и политички партии кои поддржуваат европска Северна Македонија треба да се приклучат кон оваа Влада“, рече Груби.

За пратеникот Кастриот Реџепи рече дека се издигнал и се надминал себе си со тоа што одлучил да не му се приклучи на опозицискиот блок.

– ДУИ нема вршено притисок над ниту еден пратеник, туку многу беа изманипулирани кога се потпишаа на иницијативата без да знаат дека се против евроинтеграцискиот процес, додаде Груби.

loading...

AnimeDao - Watch English Subbed Anime Online | AnimeDao Official. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

Welcome to Demon School! Iruma-kun Season 2 Episode 12

anime dao Attack on Titan Season 2 (Dub)

AnimeDao Josee, the Tiger and the Fish

AnimeDao Dragon Ball Z (Dub)

AnimeDao Komi Can’t Communicate Episode 6

tải go88