Комерцијална банка, како верен партнер на „Браќа Манаки“, и годинава финансиски го помогна одржувањето на Фестивалот
Комерцијална банка, како верен партнер на „Браќа Манаки“, и годинава финансиски го помогна одржувањето на Фестивалот
МОСКВА ВОЗВРАТИ НА САНКЦИИТЕ Путин го потпиша ембаргото за увоз на храна од САД и ЕУ
МОСКВА ВОЗВРАТИ НА САНКЦИИТЕ Путин го потпиша ембаргото за увоз на храна од САД и ЕУ
Технолошкиот факултет се вклучува во истрагата за опожарената болница во Тетово
Технолошкиот факултет се вклучува во истрагата за опожарената болница во Тетово
Како може цел објект да изгори за неколку минути? – се подготвуваат два извештаи за трагедијата во Тетово
Како може цел објект да изгори за неколку минути? – се подготвуваат два извештаи за трагедијата во Тетово
Радев на средбата со Вархеји истакнал дека декларациите и ветувањата во дијалогот со Република Северна Македонија повеќе не функционираат и Бугарија очекува јасни правно обврзувачки одлуки што ќе доведат до одржливи и неповратни резултати
Радев на средбата со Вархеји истакнал дека декларациите и ветувањата во дијалогот со Република Северна Македонија повеќе не функционираат и Бугарија очекува јасни правно обврзувачки одлуки што ќе доведат до одржливи и неповратни резултати
Бугарски Блиц: САД ја малтретира Бугарија поради Македонија!
Бугарски Блиц: САД ја малтретира Бугарија поради Македонија!
Османи: Двајца дипломати не го поминаа ветингот, работниот однос ќе им биде прекинат
Османи: Двајца дипломати не го поминаа ветингот, работниот однос ќе им биде прекинат
Заев: Соработката на Владата со Црвениот крст ја креваме на следно ниво, преку Стоковите резерви се обезбедува хуманитарна помош која во секое време ќе биде достапна за граѓаните
Заев: Соработката на Владата со Црвениот крст ја креваме на следно ниво, преку Стоковите резерви се обезбедува хуманитарна помош која во секое време ќе биде достапна за граѓаните

Груби му понуди соработка на Зибери

Првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи помеѓу заедниците, Артан Груби, денеска во неговиот кабинет го пречека Насер Зибери.

Кандидатот на ДУИ за премиер, Зибери, му ја честиташе на Груби новата функција. Тој, исто така за време на оваа средба истакна дека е отворен за соработка и дека целото свое знаење ќе го стави на располагање на функционирањето на новото министерство и евро-атлантската перспектива на земјата.

Од кабинетот на Груби велат дека тој му се заблагодарил на подршката, порачувајќи му дека е спремен за идеи и препораки од него, поканувајќи го да стане активен дел од структурирањето.

Груби, додаваат од кабинетот, за време на оваа средба исто така рекол дека секое искуство произлезено од интелектуалец како што е Зибери е добредојдено.

– Зибери беше главниот лик кој за време на последните парламентарни избори и докажа дека еднаквоста во Република Северна Македонија не повредува никого, туку напротив помага да се создаде здрава демократија што и е потребна на земјата за да стане членка на Европската унија, рече Груби.

loading...

Yatogame-chan Kansatsu Nikki Episode 12

Website https://animefreak.ws: Watch Mayonaka no Occult Koumuin: Hitoribocchi no Kyuuketsuki animefreak Episode 2 animefreak hunter x hunter

Website https://gogoanime.be: Watch Tong Zhi Zhe gogoanime Episode 10 cautious hero gogoanime

AnimeHeaven: Legend of the Dragon Kings anime episode 12 online free at https://animeheaven.pro toradora anime heaven

Drive google: https://drive.google.com/drive/folders/1HCcKyXx-nCEFCXYddrglNmxjhUbJlpXd

Glose: https://glose.com/u/gogoanimebe