(ВИДЕО) СПАСОВСКИ: СИТЕ СЛУЧАИ ЗА КОИ ОПОЗИЦИЈАТА МЕ КРИТИКУВАШЕ ВЧЕРА ВО СОБРАНИЕ СЕ СО СУДСКА РАЗВРСКА, НЕ СЕ ЗАТАШКАНИ ИЛИ ЗАБОШОТЕНИ КАКО ШТО ПРАВЕШЕ ВМРО ДПМНЕ 12 ГОДИНИ
(ВИДЕО) СПАСОВСКИ: СИТЕ СЛУЧАИ ЗА КОИ ОПОЗИЦИЈАТА МЕ КРИТИКУВАШЕ ВЧЕРА ВО СОБРАНИЕ СЕ СО СУДСКА РАЗВРСКА, НЕ СЕ ЗАТАШКАНИ ИЛИ ЗАБОШОТЕНИ КАКО ШТО ПРАВЕШЕ ВМРО ДПМНЕ 12 ГОДИНИ
(ВИДЕО) ЗА МАЛЦЕ ОЧИТЕ ЌЕ МУ ГИ ИСКОПАШЕ: ОЛИВЕРА ТРАЈКОВСКА БЕСНА НА АФРИМ ГАШИ ШТО ГО СПРЕЧИЛ ВРАЌАЊЕТО НА ВМРО НА ВЛАСТ, ГО ВИКНА НА ТЕЛМА ЗА ДА ГО БЛАМИРА И НАВРЕДУВА
(ВИДЕО) ЗА МАЛЦЕ ОЧИТЕ ЌЕ МУ ГИ ИСКОПАШЕ: ОЛИВЕРА ТРАЈКОВСКА БЕСНА НА АФРИМ ГАШИ ШТО ГО СПРЕЧИЛ ВРАЌАЊЕТО НА ВМРО НА ВЛАСТ, ГО ВИКНА НА ТЕЛМА ЗА ДА ГО БЛАМИРА И НАВРЕДУВА
(ВИДЕО) Екипите се на терен: Реката Вардар се излеа во Општина Аеродром
(ВИДЕО) Екипите се на терен: Реката Вардар се излеа во Општина Аеродром
Ковачевски ќе бара ИЗВЕШТАЈ ШТО РАБОТЕЛЕ СОВЕТНИЦИТЕ ЉУБЕ БОШКОСКИ, ЦАЦКО КОНОПИШКИ…
Ковачевски ќе бара ИЗВЕШТАЈ ШТО РАБОТЕЛЕ СОВЕТНИЦИТЕ ЉУБЕ БОШКОСКИ, ЦАЦКО КОНОПИШКИ…
(ВИДЕО) ЧОВЕКОТ ШТО САКАШЕ ДА БИДЕ ЛИДЕР НА СДСМ ПОДНЕСЕ ТУЖБА ПРЕД УСТАВЕН СУД ЗА ПОНИШТУВАЊЕ НА ЗАКОНОТ ЗА НЕДЕЛА НЕРАБОТЕН ДЕН
(ВИДЕО) ЧОВЕКОТ ШТО САКАШЕ ДА БИДЕ ЛИДЕР НА СДСМ ПОДНЕСЕ ТУЖБА ПРЕД УСТАВЕН СУД ЗА ПОНИШТУВАЊЕ НА ЗАКОНОТ ЗА НЕДЕЛА НЕРАБОТЕН ДЕН
Новинарот ветеран Ѕвездан Георгиевски во колумна раскажа од каде потекнува терминот новинарска патка, многу поучно четиво
Новинарот ветеран Ѕвездан Георгиевски во колумна раскажа од каде потекнува терминот новинарска патка, многу поучно четиво
ВТОРОТО ПОЛУГОДИЕ ЌЕ ПОЧНЕ НА 1 ФЕВРУАРИ, УЧЕБНАТА ГОДИНА ЗАВРШУВА НА 10 ЈУНИ, ОДЛУЧИ ВЛАДАТА
ВТОРОТО ПОЛУГОДИЕ ЌЕ ПОЧНЕ НА 1 ФЕВРУАРИ, УЧЕБНАТА ГОДИНА ЗАВРШУВА НА 10 ЈУНИ, ОДЛУЧИ ВЛАДАТА
САРАЧИНИ: Секоја генерација има свои битки и приказни. Мене ми беше чест и сум исклучително горд што бев дел од приказната што ја пишуваше Зоран Заев, заедно со нас, слободољубивите граѓанки и граѓани од сите народи на нашата прекрасна и фантастична земја - Северна Македонија. Борбата продолжува!✊
САРАЧИНИ: Секоја генерација има свои битки и приказни. Мене ми беше чест и сум исклучително горд што бев дел од приказната што ја пишуваше Зоран Заев, заедно со нас, слободољубивите граѓанки и граѓани од сите народи на нашата прекрасна и фантастична земја - Северна Македонија. Борбата продолжува!✊

Груби, Османи, Бектеши и Шаќири во Битола: 22 ноември е идентитетскиот столб на албанската нација

* реклами —————————————————————————————————————————————–

————————————————————————————————————————————————————
По повод Денот на Азбуката, делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од првиот
вицепремиер и министер за политички систем, г. Артан Груби, министерот за надворешни работи, г. Бујар
Османи, министерот за економија, г. Крешник Бектеши, министерот за информатичко општество и админис-
трација, г. Јетон Шаќири и државниот секретар во министерството за култура, г. Валмир Азири денеска
го посетија Музејот на Азбуката во Битола.
* реклами —————————————————————————————————————————————

————————————————————————————————————————————————-
Во оваа прилика, првиот вицепремиер Груби истакна дека 22 ноември е еден од трите столба на создава-
њето на албанскиот идентитет и современиот генетски код, почнувајќи од 10 јуни 1878 година со одржува-
њето на Лигата на Призрен, со прогласувањето на независноста на 28 ноември 1912 година и претходно со
Конгресот на Битола во 1908 година, како три од столбовите на нашата модерна историја што за среќа се
развија во трите земји каде што живееме ние Албанците денес, во Косово, Северна Македонија и Албанија.

* реклами ——————————————————————————————————————————————-

———————————————————————————————————————————————————
Груби, исто така истакна дека 22 ноември е многу важен датум за Албанците од Северна Македонија, наве-
дувајќи го фактот дека овој датум е веќе означен институционално.

* реклами ——————————————————————————————————————————————-

—————————————————————————————————————————————————
Првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, г. Артан Груби рече дека
со напори на владата, во соработка со националната установа Музеј на Азбуката, постигнато е реновира-
њето на овој објект од особено значење за Албанците, во вкупен износ од 240 илјади евра.
* реклами ——————————————————————————————————————————————-

—————————————————————————————————————————————————–
Груби исто така најави дека Музејот на Азбуката во Битола ќе биде дополнително збогатен со придонес
на Националниот Музеј на Албанија. Груби за истото разговараше и со амбасадорот на Република Косово,
г.Ѓерѓ Дедај од кого побара истото да го направи и државата Косово.
* реклами ——————————————————————————————————————————————-

—————————————————————————————————————————————————–
Со почит, Сектор за односи со јавност
Кабинет на првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи
меѓу заедниците

loading...

AnimeDao - Watch English Subbed Anime Online | AnimeDao Official. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

AnimeDao Yosuga no Sora: In Solitude Where We are Least Alone

AnimeDao My Hero Academia Season 3

How a Realist Hero Rebuilt the Kingdom

watch anime online DON'T TOY WITH ME, MISS NAGATORO

anime website AnimeDao SK8 the Infinity (Dub)