Ковачевски – Драги: Остварените резултати да имаат завршница со итно отворање на пристапните преговори
Ковачевски – Драги: Остварените резултати да имаат завршница со итно отворање на пристапните преговори
СДСМ во САД, учествува во програмата за политички лидери организирана од американската амбасада во Скопје
СДСМ во САД, учествува во програмата за политички лидери организирана од американската амбасада во Скопје
Од почетокот на воената агресија во Украина загинале 234 деца
Од почетокот на воената агресија во Украина загинале 234 деца
ИНЦИДЕНТ ВО ЧАИР: ВРАБОТЕН ВО КАБИНЕТОТ НА ВИСОК ФУНКЦИОНЕР НА МВР ВО КАВГА ПРИ ПОЛИЦИСКА ИНТЕРВЕНЦИЈА НА ЕБР ОД ЧАИР ПУКАЛ ВО ВОЗДУХ СО ПИШТОЛ ПО ШТО ИЗБЕГАЛ ПА ПОТОА СЕ ПРЕДАЛ НА МВР
ИНЦИДЕНТ ВО ЧАИР: ВРАБОТЕН ВО КАБИНЕТОТ НА ВИСОК ФУНКЦИОНЕР НА МВР ВО КАВГА ПРИ ПОЛИЦИСКА ИНТЕРВЕНЦИЈА НА ЕБР ОД ЧАИР ПУКАЛ ВО ВОЗДУХ СО ПИШТОЛ ПО ШТО ИЗБЕГАЛ ПА ПОТОА СЕ ПРЕДАЛ НА МВР
ПЕНДАРОВСКИ ВО ДАВОС: Украинците се борат за сопствената слобода, но оваа борба е и за одбрана на демократските вредности, ако Путин успее да победи целиот свет ќе биде поразен!
ПЕНДАРОВСКИ ВО ДАВОС: Украинците се борат за сопствената слобода, но оваа борба е и за одбрана на демократските вредности, ако Путин успее да победи целиот свет ќе биде поразен!
ТВРД НАРОД ИСПАДНАА УКРАИНЦИВЕ: 82 проценти од Украинците веруваат дека нивната земја во никој случај не треба да отстапи територии
ТВРД НАРОД ИСПАДНАА УКРАИНЦИВЕ: 82 проценти од Украинците веруваат дека нивната земја во никој случај не треба да отстапи територии
Изваден 55 годишен маж од водите на реката Вардар, однесен во болница
Изваден 55 годишен маж од водите на реката Вардар, однесен во болница
ДУИ ја честита автокефалноста на Православната Црква во Северна Македонија
ДУИ ја честита автокефалноста на Православната Црква во Северна Македонија

Груби: Среќна 2022 година, нека биде година на просперитет и на нови успеси за државата

Првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби на граѓаните им ги честиташе новогодишните празници, посакувајќи им здравје и благосостојба во нивните семејства.

Во својата честитка, Груби потсети на предизвиците и достигнувањата во 2021 година, наведувајќи ги како извор на инспирација за продолжување на поглавјето на успесите во новата година.

Во продолжение пораката на Првиот вицепремиер Артан Груби упатена до граѓаните:

Почитувани сограѓани,
Поздрав од моето семејство на крајот на оваа година со желба оваа љубезна порака од нас да ве најде во добро расположение и здравје во вашето семејство.

Зад себе оставаме една година со потешкотии, но и со многу успеси кои не инспирираат да го запечатиме поглавјето на најголемите национални и државни дострели во трите децении на нашата држава.

Заедно се соочивме со пандемијата со голема храброст и свест штитејќи го нашето здравје и обезбедивме вакцини за сите.

Останавме заедно блиску еден до друг сочувстувајќи со болката од загубата на нашите сограѓани од вирусот и трагедиите кои не трогнаа сите нас, нашите молитви се посветени на жртвите и нивните семејства.

Годината што ја оставаме зад нас ја започнавме во нашиот нов дом, ги систематизиравме и унапредивме административните службеници, ги прифативме факултетите и ги зголемивме платите, заедно ја одбележавме 20-годишнината од Охридскиот Договор на спектакуларен начин, Коридорот 8 беше целосно потврден, Шар Планина ја направивме национален парк, се справивме со енергетската и економската криза, инвестиравме во општинската инфраструктура и победивме на локалните избори.

Но, вечерва имаме празник, Епир, Јуна, Хера, Албина и јас од се срце ви посакуваме здравје, благосостојба и добрини на сите вас со најискрени желби за успешна Година!

Ви благодариме на довербата и Честито!

loading...

Aniwatch - Free Anime Streaming Online - Aniwatch Official. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

AniWatch Boruto: Naruto Next Generations Episode 222

AniWatch That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 Part 2 Episode 10

Attack on Titan Season 2

AniWatch My Hero Academia (Dub) Episode 4

AniWatch Attack on Titan Final Season (Dub)