Шилегов: Распишан тендерот за БРТ, Скопје е првиот град во регионот со ваков систем за јавен превоз
Шилегов: Распишан тендерот за БРТ, Скопје е првиот град во регионот со ваков систем за јавен превоз
ШИЛЕГОВ: БЕГАЊЕТО ОД ДЕБАТИ НА АРСОВСКА Е НАВРЕДЛИВО ЗА СКОПЈАНИ
ШИЛЕГОВ: БЕГАЊЕТО ОД ДЕБАТИ НА АРСОВСКА Е НАВРЕДЛИВО ЗА СКОПЈАНИ
ШИЛЕГОВ ГИ ПРИФАТИ БАРАЊАТА ЗА ВОДНО ОД ИНИЦИЈАТИВАТА „ГО САКАМ ВОДНО“
ШИЛЕГОВ ГИ ПРИФАТИ БАРАЊАТА ЗА ВОДНО ОД ИНИЦИЈАТИВАТА „ГО САКАМ ВОДНО“
ДИК: Нема да има редици за гласање како во првиот круг, фингерпринт-уредите ќе бидат побрзи
ДИК: Нема да има редици за гласање како во првиот круг, фингерпринт-уредите ќе бидат побрзи
ШИЛЕГОВ: Со 280 илјади евра ќе се „дислоцира и мултиплицира“ зеленилото кое ќе се уништи за БРТ
ШИЛЕГОВ: Со 280 илјади евра ќе се „дислоцира и мултиплицира“ зеленилото кое ќе се уништи за БРТ
ШИЛЕГОВ: ЗОШТО АРСОВСКА ПРОДОЛЖУВА ДА ЈА ЛАЖЕ ЈАВНОСТА ДЕКА НЕМА БУГАРСКО ДРЖАВЈАНСТВО
ШИЛЕГОВ: ЗОШТО АРСОВСКА ПРОДОЛЖУВА ДА ЈА ЛАЖЕ ЈАВНОСТА ДЕКА НЕМА БУГАРСКО ДРЖАВЈАНСТВО
ШИЛЕГОВ: СКОПЈЕ ЌЕ ГО ИМА ПРВИОТ АКВАРИУМ ВО РЕГИОНОТ
ШИЛЕГОВ: СКОПЈЕ ЌЕ ГО ИМА ПРВИОТ АКВАРИУМ ВО РЕГИОНОТ
(ВИДЕО) Кондовски: Студентска стипендија за битолските студенти кои ќе се школуваат во Битола
(ВИДЕО) Кондовски: Студентска стипендија за битолските студенти кои ќе се школуваат во Битола

Груби: Владата стои зад општина Чаир за добри проекти

Скопје, 26 август – Првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, г. Артан Груби придружуван од министрите Бујар Османи, Крешник Бектеши и Насер Нуредини, како и градоначалникот на Чаир, Висар Ганиу, беа во посета во населбата Серава, каде што од блиску ги следеа работите за изградба на водоводна мрежа, фекална и атмосферска канализација, проект во вредност над 1 милион евра од ТАВ Програмата.

„Сакам да ви пренесам дека со ангажирањето на Владата, сите средства наменети за изградба на карго аеродромот во Штип, 36 милиони евра, веќе ги прераспределивме со владина одлука за развој на проекти во сите наши општини, и што како можете да забележите преку медиумите но и во општините каде што живеете, во сите населени места, нема општина која нема проекти што не се реализираат, вклучително и општина Чаир, на која што ги поддржуваме сите проекти со кои аплицирала во Владата, и ова не го кажувам случајно, го кажувам затоа што сакам пред вас, мои сограѓани
да потенцирам дека во име на сите нас во Владата дека стоиме зад Висар Ганиу и општина Чаир и проектите како што се реализираат“, истакна Првиот вицепремиер, Груби.

Според Груби, ова не е единствен проект во општина Чаир, бидејќи наскоро ќе започне реализацијата на два други проекти преку Министерството за животна средина и просторно планирање, за подобрување на животот на граѓаните во општина Чаир.

„Денеска сме тука да промовираме еден од проектите на ТАВ Програмата, почеток на работите, но многу скоро ќе продолжиме со два други проекти со Министерството за животна средина и просторно планирање за подобрување на животот на граѓаните во општина Чаир, односно акцентот на нашето присуство овде е да покажеме дека стоиме зад проектите на Висар Ганиу во општина Чаир и ние гарантираме за нивна заедничка реализација“, рече во продолжение Груби пред присутните.

loading...

WCOStream Watch anime online, English anime online HD

AnimeHeaven Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

AnimeTV: Kimi no Iru Machi OVA anime episode 2 online free at https://animetv.cc 2 anime tv

Website https://animeflv.uk: Watch I’m Standing on a Million Lives Season 2 animeflv Episode 9 free anime online

Tune: https://tune.pk/user/gogoanimelol/about

Uid: http://uid.me/kissanimemx#