БРАВО - КОЖУВЧАНКА ДОНИРАЛА НАД 160 000 ЕВРА НА КАВАДАРЧАНИ!
БРАВО - КОЖУВЧАНКА ДОНИРАЛА НАД 160 000 ЕВРА НА КАВАДАРЧАНИ!
Премиерот Ковачевски на ФБ: Благовремената и координирана реакција го спречи ширењето на пожарот во Битола и предизвикување на поголема штета
Премиерот Ковачевски на ФБ: Благовремената и координирана реакција го спречи ширењето на пожарот во Битола и предизвикување на поголема штета
ОВА Е НАЈГОЛЕМ СРАМ ЗА ДРЖАВАТА: Наместо да ги повлечат тужбите против воените инвалиди и членовите на семејствата на загинатите припадници на безбедносните сили, МВР отиде дотаму што поднесе тужби дури и против членовите на семејствата на загинатите полицајци со законска камата да ја вратат земената оштета
ОВА Е НАЈГОЛЕМ СРАМ ЗА ДРЖАВАТА: Наместо да ги повлечат тужбите против воените инвалиди и членовите на семејствата на загинатите припадници на безбедносните сили, МВР отиде дотаму што поднесе тужби дури и против членовите на семејствата на загинатите полицајци со законска камата да ја вратат земената оштета
Славењето на Водици во реканското село Битуше е посебно доживување, различно од другите македонски села и градови
Славењето на Водици во реканското село Битуше е посебно доживување, различно од другите македонски села и градови
ЛДП се шири со нови општински организации. Вечерва во хотел Сириус, се одржа основачко Собрание на општинската организација на ЛДП - Василево
ЛДП се шири со нови општински организации. Вечерва во хотел Сириус, се одржа основачко Собрание на општинската организација на ЛДП - Василево
Комерцијална банка и East Gate Mall - заедно за нова радост! Подари 1.000, 2.000, 3.000, 4.000 или 5.000 денари во вид на подарок-картичка и израдувај ги оние што најмногу ти значат
Комерцијална банка и East Gate Mall - заедно за нова радост! Подари 1.000, 2.000, 3.000, 4.000 или 5.000 денари во вид на подарок-картичка и израдувај ги оние што најмногу ти значат
АНАСТАСОВ: УЛИЦИТЕ ВО ПРОБИШТИП СЕ ЧИСТАТ И ПОСОЛУВААТ РЕДОВНО, СЕПАК ДА СЕ ВОЗИ ВНИМАТЕЛНО
АНАСТАСОВ: УЛИЦИТЕ ВО ПРОБИШТИП СЕ ЧИСТАТ И ПОСОЛУВААТ РЕДОВНО, СЕПАК ДА СЕ ВОЗИ ВНИМАТЕЛНО
Демократски сојуз: ВМРО-ДПМНЕ, продолжува со монструозни конструкции и обвинувања
Демократски сојуз: ВМРО-ДПМНЕ, продолжува со монструозни конструкции и обвинувања

Груби за Канал 5: Сакам да возам сега, а не кога ќе имам 80 години, тоа е идејата

Веднаш штом законот стапи на сила, ќе почнат преговорите со Бехтел и Енка за изградба на трите автопатски делници на коридорите 8 и 10, најавува вицепремиерот Артан Груби кој е и потписник на Меморандумот со американско-турската градежна компанија…

Кога ќе почне да се гради и колку би ја чинело државата, детали се уште нема. Груби за Канал 5 вели дека тоа допрва ќе се договара, но идејата со ваквото законско решение е во земјава да се изградат квалитетни автопати во брзи рокови.

„Очекуваме некаде средината на јули да е конечно усвоен во Собрание, со што Владата ќе направи експертска група и меѓунардона куќа за преговори со конзорциумот Бехтел Енка./ Оваа влада сака да изгради патишта на кои ќе возиме сите заедно, а не да чекаме кога ќе ни истече возачка па тогаш. / Сакам да возам сега, а не кога ќе имам 80 години, тоа е идејата.“ изјави за Канал 5 Артан Груби, прв вицепремиер.

Законот вчера доби амин и од власта и од опозицијата, но против денеска се огласија од Левица.. обвинуваат дека станува збор за скандалозен проект, што според нив го покажува делот каде е предвидено дека домашното законодавство делумно или целосно нема да важи за фирмата. Груби ги отфрла обвинувањата и уверува дека целиот проект ќе биде транспарентен.

„Би ги замолил дотичните да не ги преземаат улогите на Уставен суд, и Врховен суд и на пратеник и на министер коментирајќи се живо што се случува во државата. Најтранспаретно се носи закон ќе има дебата и на пленарна./ Не се работи за корумптивен проект, напротив сакаме да реализираме квалитетно и брзо а не да чекаме минимум 8 години како што чекаме за Кичево-Охрид. “ изјави за Канал 5 Артан Груби, прв вицепремиер

Она што е познато, според предлог законот е дека на градежната компанија ќе и се дадат низа овластувања, таа ќе менаџира но и ќе ги гради Коридорите. Ангажирани ќе бидат и домашни и странски фирми и работници, кои може да се ангажираат во просек до 60 часа недело во текот на годината, за што остро реагираа синдикатите и бараат овој член да биде избришан.

loading...

online anime. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

My Hero Academia Season 5 (Dub)

AniWatch Demon Slayer: Entertainment District Arc Episode 1

DARLING in the FRANXX (Dub)

The Misfit of Demon King Academy: History’s Strongest Demon King Reincarnates and Goes to School with His Descendants

watch subbed anime JUJUTSU KAISEN (Dub)