Противпожарните единици во Кавадарци и Неготино добија нова опрема преку проект за меѓуопштинска соработка кој се реализира со поддршка на Програмата за развој на Обединетите нации (УНДП) и Бирото за регионален развој
Противпожарните единици во Кавадарци и Неготино добија нова опрема преку проект за меѓуопштинска соработка кој се реализира со поддршка на Програмата за развој на Обединетите нации (УНДП) и Бирото за регионален развој
АУЕ-ФОН на свечена церемонија ги додели дипломите на студентите од прв и втор циклус на студии
АУЕ-ФОН на свечена церемонија ги додели дипломите на студентите од прв и втор циклус на студии
Маричиќ за Тв 21: Владата прави се за ублажување на последиците од кризата, следува ребаланс и сериозни заштеди во Буџетот
Маричиќ за Тв 21: Владата прави се за ублажување на последиците од кризата, следува ребаланс и сериозни заштеди во Буџетот
АУДИ А6 СМРТНО ПРЕГАЗИ ПЕШАК ВО ЃОРЧЕ ПЕТРОВ
АУДИ А6 СМРТНО ПРЕГАЗИ ПЕШАК ВО ЃОРЧЕ ПЕТРОВ
ГРАД СКОПЈЕ: Продолжува чистењето на кејот на реката Вардар
ГРАД СКОПЈЕ: Продолжува чистењето на кејот на реката Вардар
Министерот Шаќири учествува на Светскиот образовен форум во Лондон
Министерот Шаќири учествува на Светскиот образовен форум во Лондон
КОСТАДИНОВ: Во Струмица повеќе нема диви продавачи на текстил
КОСТАДИНОВ: Во Струмица повеќе нема диви продавачи на текстил
Владата го усвои пакетот законски измени за повисоки плати во правосудниот и обвинителскиот систем
Владата го усвои пакетот законски измени за повисоки плати во правосудниот и обвинителскиот систем

ГРУЈО ДРМА ОД БУДИМПЕШТА – Цензура, кој побара Курир и Нетпрес да ја избришат реакцијата на Протуѓер

Проработе цензурата на режимот, провмровските медиуми почнаа да бришат вести за Протуѓер по реакцијата на бегалецот Никола Груевски, дека се чувствува предаден од поранешниот генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ.

Мартин Протуѓер пак ги обнини медиумите, дека не го пренесле точно неговиот исказ даден на рочиштето за случајот „Плацеви на Водно“.

Главните медиумски упоришта на ВМРО-ДПМНЕ го пренесоа статусот на Протуѓер, но веројатно ги искара Груевски и им се закани дека нема да добиваат веќе унгарски реклами па од веста остана само “упс 404 нот фаунд”.

Ова е класичен доказ како работи цензурата на режимот, се објавуваат па бришат вести.

За предметот, во кој е обвинет екс премиерот Никола Груевски и се товари дека злоупотребил 1,3 милиони евра од партиската каса за купување имот на Водно, сведочеше токму Протуѓер, кој на крајот на денот ги обвини медиумите дека го извадиле од контекст кога го пренесувале неговото сведоштво.

-Мене ми беше невообичаено бидејќи околу 2012 година ми спомна дека земал некое земјиште од 10.000 квадрати некаде на Водно. За волја на вистината, за други детали не сме разговарале. Тој беше таков човек, сакаше да беше внимателен, претпазлив и ако не сака да каже нешто не кажуваше, гласи дел од сведочењето на Протуѓер.

Сепак, во реакцијата на Протоѓер, всушност тој никаде не демантира дека во исказот кажал оти Груевски му спомнал дека купил земјиште на Водно.

За овие искажани зборови, кои како вест ги пренесоа медиумите присутни на рочиштето, Протуѓер сепак не демантира дека ги изустил, туку тврди дека се добил погрешен впечаток.

Неговиот поранешен шеф, Груевски е уверен дека Протуѓер дал таков исказ во судницата, па на фејсбук напиша дека е неточен „оној дел од неговата изјава каде говори дека во некој момент сум му спомнал дека сум земал земјиште на Водно од 10.000 метри квадратни“.

Во „Плацеви на Водно“ бегалецот во Будимпешта е првообвинет и му се суди во отсуство, а според обвинението, во периодот од јуни 2006 до октомври 2012 година, тој како лидер на партија наместо да прикаже пари како примени донации во ВМРО-ДПМНЕ, за себе прибавил 1,3 милиони евра, а потоа ги пуштал во оптек и купувал парцели на Водно.

Покрај Груевски обвинети се бизнисменот Орце Камчев, неговата мајка Ратка Куновска-Камчева, Сашо Мијалков, Ристо Новачевски и Ненад Јосифовиќ.

loading...

english dubbed anime. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

watch animes How a Realist Hero Rebuilt the Kingdom

watch animes DON'T TOY WITH ME, MISS NAGATORO

SK8 the Infinity (Dub) Episode 6

JUJUTSU KAISEN Episode 23

GoGoAnime My Hero Academia Season 2