ЛИДЕРОТ НА МЛАДИТЕ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТИ ОД СТРУМИЦА, СТОЛЕ КОЦИРОВ: Едно сме биле, едно и ќе останеме. СДММ е авангарда, движечка сила и мотивација на секој млад социјалдемократ
ЛИДЕРОТ НА МЛАДИТЕ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТИ ОД СТРУМИЦА, СТОЛЕ КОЦИРОВ: Едно сме биле, едно и ќе останеме. СДММ е авангарда, движечка сила и мотивација на секој млад социјалдемократ
Над 1 000 неважечки ливчиња во Кочани, Илијев од СДСМ во водство пред Папазов од ВМРО-ДПМНЕ
Над 1 000 неважечки ливчиња во Кочани, Илијев од СДСМ во водство пред Папазов од ВМРО-ДПМНЕ
ВО ЖИВО: ВО 00.30 ЧАСОТ СЕ ОЧЕКУВА ОБРАЌАЊЕ ОД БИХАЧКА НА ЛИДЕРОТ НА СДСМ, ЗОРАН ЗАЕВ
ВО ЖИВО: ВО 00.30 ЧАСОТ СЕ ОЧЕКУВА ОБРАЌАЊЕ ОД БИХАЧКА НА ЛИДЕРОТ НА СДСМ, ЗОРАН ЗАЕВ
(ВИДЕО) КОСТАДИНОВ ПОБЕДИ ВО СТРУМИЦА СО 4000 РАЗЛИКА
(ВИДЕО) КОСТАДИНОВ ПОБЕДИ ВО СТРУМИЦА СО 4000 РАЗЛИКА
НИКОЛОВСКИ ПОТВРДИ: Во Прилеп победи кандидатот на ВМРО ДПМНЕ, во Скопје, Битола и Куманово ќе победиме ние во втор круг, во Штип ќе се бие битка во втор круг
НИКОЛОВСКИ ПОТВРДИ: Во Прилеп победи кандидатот на ВМРО ДПМНЕ, во Скопје, Битола и Куманово ќе победиме ние во втор круг, во Штип ќе се бие битка во втор круг
(ВИДЕО ВО ЖИВО) НИКОЛОВСКИ: КОЧИ МИЦКО, СДСМ ПОБЕДУВА ВО СКОПЈЕ И ПОБЕДУВА ИЛИ ВОДИ ВО 28 ОПШТИНИ!
(ВИДЕО ВО ЖИВО) НИКОЛОВСКИ: КОЧИ МИЦКО, СДСМ ПОБЕДУВА ВО СКОПЈЕ И ПОБЕДУВА ИЛИ ВОДИ ВО 28 ОПШТИНИ!
Митко Јанчев прогласи победа со резултат три наспроти еден
Митко Јанчев прогласи победа со резултат три наспроти еден
БРАВО СКОПЈАНИ: ШИЛЕГОВ ВОДИ ПРЕД ДАНЕЛА СО 15 000 ГЛАСОВИ!
БРАВО СКОПЈАНИ: ШИЛЕГОВ ВОДИ ПРЕД ДАНЕЛА СО 15 000 ГЛАСОВИ!

ГРУЈО Е НА РЕД: БИВШИОТ ХРВАТСКИ ПРЕМИЕР САНАДАР ДОБИ ОСУМ ГОДИНИ ЗАТВОР НА ПОВТОРНОТО СУДЕЊЕ ЗА КОРУПЦИЈА

Санадер за истиот случај доби девет години затвор во 2013, но пресудата беше поништена од Врховниот суд (Фото: Ројтерс)

Бившиот хрватски премиер Иво Санадер е осуден на осум години затвор на повторното судење за корупција и нелегално финансирање на неговата партија Хрватска демократска заедница (ХДЗ).

Санадер за истиот случај доби девет години затвор во 2013, но пресудата беше поништена од Врховниот суд. Тој беше премиер на Хрватска од 2003 до 2009, кога се повлече без да даде објаснување.

На повторното судење беше кажано дека Санадер организирал група луѓе за криминални активности и прикривање на нелегални финансиски зделки, поврзано со извлекувањето пари од државни компании преку маркетиншката агенција „Фими медија“, со кои потоа се финансирала ХДЗ. Партијата ќе мора да плати казна од 460.000 евра и да врати речиси два милиона евра во државниот буџет.

loading...

Angels of Death Specials Episode 4

https://twistmoe.net watch anime dub

Website https://animebee.to: Watch Shakugan no Shana-tan animebee Episode 4 anime stream

Watch AniMen: Triton Force Episode Full

Bagtheweb: https://www.bagtheweb.com/u/gogoanimelol/profile

Zoimas: https://www.zoimas.com/profile/gogoanimebe/about