ДОДЕКА КРИПТОВАЛУТИТЕ БЕЛЕЖАТ ВРТОГЛАВ ПАД НА БЕРЗИТЕ, ШЕФИЦА НА ММФ ЛАГАРД ГИ ДОТЕПА: КРИПТОВАЛУТИТЕ СЕ БЕЗВРЕДНИ, МОРА ДА НАЈДЕМЕ НАЧИНИ ДА ГИ ЗАШТИТИМЕ НЕУКИТЕ ИНВЕСТИТОРИ ОД ВАКВИ ИЗМАМИ ВО КОИ ГИ ГУБАТ СВОИТЕ ЗАШТЕДИ
ДОДЕКА КРИПТОВАЛУТИТЕ БЕЛЕЖАТ ВРТОГЛАВ ПАД НА БЕРЗИТЕ, ШЕФИЦА НА ММФ ЛАГАРД ГИ ДОТЕПА: КРИПТОВАЛУТИТЕ СЕ БЕЗВРЕДНИ, МОРА ДА НАЈДЕМЕ НАЧИНИ ДА ГИ ЗАШТИТИМЕ НЕУКИТЕ ИНВЕСТИТОРИ ОД ВАКВИ ИЗМАМИ ВО КОИ ГИ ГУБАТ СВОИТЕ ЗАШТЕДИ
Бектеши: Честитки до поглаварот на МПЦ-ОА и сите православни верници по повод автокефалноста на МПЦ, политиките на добрососедство се од голема важност за целиот регион
Бектеши: Честитки до поглаварот на МПЦ-ОА и сите православни верници по повод автокефалноста на МПЦ, политиките на добрососедство се од голема важност за целиот регион
БЕСИМИ: РЕБАЛАНС КАКО ОДГОВОР НА КРИЗАТА И ЗАЧУВУВАЊЕ НА РАСТОТ
БЕСИМИ: РЕБАЛАНС КАКО ОДГОВОР НА КРИЗАТА И ЗАЧУВУВАЊЕ НА РАСТОТ
(ВИДЕО) ОСВЕН ШТО СЕ ИЗБРУКА МОРАЛНО ПРЕД СВЕТОТ, РУСИЈА СЕ ПОСРАМИ И ВОЕНО, УКРАИНА ГИ ПОКАЖА СИТЕ СЛАБОСТИ НА РУСКАТА ВОЕНА МАШИНА
(ВИДЕО) ОСВЕН ШТО СЕ ИЗБРУКА МОРАЛНО ПРЕД СВЕТОТ, РУСИЈА СЕ ПОСРАМИ И ВОЕНО, УКРАИНА ГИ ПОКАЖА СИТЕ СЛАБОСТИ НА РУСКАТА ВОЕНА МАШИНА
(ВИДЕО) КОВАЧЕВСКИ, ПЕНДАРОВСКИ И МИЦКОВСКИ СО ЧЕСТИТКИ ЗА АВТОКЕФАЛНОСТА НА МПЦ: ОВА Е ГОЛЕМ ИСТОРИСКИ ДЕН ЗА НАШИОТ НАРОД И ДРЖАВА
(ВИДЕО) КОВАЧЕВСКИ, ПЕНДАРОВСКИ И МИЦКОВСКИ СО ЧЕСТИТКИ ЗА АВТОКЕФАЛНОСТА НА МПЦ: ОВА Е ГОЛЕМ ИСТОРИСКИ ДЕН ЗА НАШИОТ НАРОД И ДРЖАВА
(ВИДЕО) Запленети над 1100 метри мрежа и околу 100 килограми риба во Преспанското езеро
(ВИДЕО) Запленети над 1100 метри мрежа и околу 100 килограми риба во Преспанското езеро
Ковачевски - Драги: Проширувањето на ЕУ е клучно за просперитет на регионот и на Европа
Ковачевски - Драги: Проширувањето на ЕУ е клучно за просперитет на регионот и на Европа
Бектеши: Верски објекти и приватни училишта направиле сериозни злоупотреби – плаќале пониска цена на електрична енергија
Бектеши: Верски објекти и приватни училишта направиле сериозни злоупотреби – плаќале пониска цена на електрична енергија

ГРУЈО СОГОЛЕН ДО ГОЛА КОЖА, ПАДНАА СИТЕ МАСКИ КОИ 15 ГОДИНИ УПОРНО ГИ НОСЕШЕ ПАТОРОТ – Новачевски: Купив плац за џабалак по едно евро за квадрат на државно земјиште до крстот на Тоше во Крушево, Груевски планираше да гради викендица

Ристо Новачевски, кум на екс премиерот Никола Груевски, со кого заедно се обвинети во случајот „Плацеви на Водно“, денеска во судница давајќи ја својата одбрана, го разоткри тајниот имот на неговиот кумашин.

Тој најпрвин истакна дека на барање на Груевски основал фирма преку која купил плацеви на Водно, но и земјиште во Крушево.

Поточно раскажа дека Груевски сакал да купи и земјиште во Крушево, во близина на крстот на Тоше.

-Тоа беа државни земјишта, се продаваа по едно евро за квадрат. Груевски сакаше тогаш да земе плац за викендица, а која би ја градел по завршување на неговиот мандат.

Бараше да го купам на мое име и тоа и го сторив. Беше на јавно наддавање, за некои 40.000 денари, истакна Новачевски.

Тој појасни дека за сето ова што го правел на барање на Груевски немал никаков ќар.

-Не сум имал некаков бенефит или ќар од ова, освен некои мои трошоци за водење на фирмата “Сирах инженеринг”, истакна Новачевски.

Како што веќе пишуваше неделникот “Фокус”, плацот кој Груевски тајно го купил преку својот кум се наоѓа во викенд населбата, која се наоѓа веднаш под крстот во Крушево, во близина на манастирот Св. Преображение, или познат како манастирот на Тоше.

Продажбата на вкупно 21 парцела се вршела во периодот од 2012 до 2015 година, а шпекулациите се дека соседи на Груевски му се уште неколкумина функционери од тогашната власт.

“Фокус” веќе пишуваше дека таму требало да се населат важни станари, а тоа може да се заклучи и од брзината со која се реализирала изградбата на инфраструктурата, за која финансиски помагала и тогашната Влада.

Според обвинението за овој случај, Никола Груевски е обвинет за делата „перење пари и за противправно стекнување и прикривање на имот“.

Неговиот кум, Ристо Новачевски, бизнисмените Ненад Јосифовиќ, Јордан (Орце) Камчев и Ратка Куновска Камчева се товарат за „перење пари“, а првиот братучед на Груевски и поранешен директор на УБК, Сашо Мијалков, е обвинет за „помагање при кривично дело перење пари и други приноси од казниво дело“.

loading...

https://aniwatch1.com/. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

stream anime online JUJUTSU KAISEN

aniwatch Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Mugen Train Arc

AniWatch Arifureta: From Commonplace to World's Strongest Season 2 Episode 8

free anime AniWatch SHAMAN KING (2021)

Arifureta: From Commonplace to World's Strongest Season 2