Макрон во посредничка улога меѓу Скопје и Софија: Освен со Ковачевски разговарал и со Радев
Макрон во посредничка улога меѓу Скопје и Софија: Освен со Ковачевски разговарал и со Радев
ЈАКИМОВСКИ ПРОТИВ ВМРО ДПМНЕ: ГЛУПАВО Е ДА СЕ ОБВИНУВА ВЛАДАТА ЗА ИНФЛАЦИЈАТА, ТОА Е СВЕТСКИ ФЕНОМЕН ПОРАДИ ПАНДЕМИЈАТА И ВОЈНАТА
ЈАКИМОВСКИ ПРОТИВ ВМРО ДПМНЕ: ГЛУПАВО Е ДА СЕ ОБВИНУВА ВЛАДАТА ЗА ИНФЛАЦИЈАТА, ТОА Е СВЕТСКИ ФЕНОМЕН ПОРАДИ ПАНДЕМИЈАТА И ВОЈНАТА
(ВИДЕО) СТЕВЧО ЈАКИМОВСКИ: ШТОМ БУГАРСКИТЕ МЕДИУМИ РАСПАЛИЈА ПО СОПРУГАТА НА ПРЕМИЕРОТ КОВАЧЕВСКИ, ЗНАЧИ ПРЕМИЕРОТ НЕ ИМ ПОПУШТА, ДОБРО ГИ БРАНИ ИНТЕРЕСИТЕ НА ДРЖАВАТА
(ВИДЕО) СТЕВЧО ЈАКИМОВСКИ: ШТОМ БУГАРСКИТЕ МЕДИУМИ РАСПАЛИЈА ПО СОПРУГАТА НА ПРЕМИЕРОТ КОВАЧЕВСКИ, ЗНАЧИ ПРЕМИЕРОТ НЕ ИМ ПОПУШТА, ДОБРО ГИ БРАНИ ИНТЕРЕСИТЕ НА ДРЖАВАТА
Зидојче цајтунг: Србија и Бугарија му вртат грб на Путин
Зидојче цајтунг: Србија и Бугарија му вртат грб на Путин
Вархељи се врати во Софија да ги убеди Петков и Радев да ја откочат блокадата на Северна Македонија
Вархељи се врати во Софија да ги убеди Петков и Радев да ја откочат блокадата на Северна Македонија
Претседателот Пендаровски го прими ученикот Амир Дестанов, кој освои трето место на натпревар по математика иако живее многу тешко во тешка сиромаштија
Претседателот Пендаровски го прими ученикот Амир Дестанов, кој освои трето место на натпревар по математика иако живее многу тешко во тешка сиромаштија
За само 100 дена од мандатот на Ковачевски: поголеми плати, пензии, инвестиции и успешно справување со кризата
За само 100 дена од мандатот на Ковачевски: поголеми плати, пензии, инвестиции и успешно справување со кризата
Северна Македонија тапка во место според годишниот извештај за состојбата со човековите права на ЛГБТИ луѓето
Северна Македонија тапка во место според годишниот извештај за состојбата со човековите права на ЛГБТИ луѓето

ГУЖВА ВО СКОПЈЕ: УТРЕ ВО ПОСЕТА НА ЗЕМЈАВА ДОАЃААТ ПОЛСКИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ ДУДА И АВСТРИСКИОТ МИНИСТЕР ЗА ЕВРОПА ЛИНХАРТ

Пред утрешното пристигнување на Дуда во дводневна посета, од МВР денеска соопштија дека ќе има посебен режим на сообраќај на поширокото централно подрачје на главниот град

Полскиот претседателот Анджеј Дуда утре ќе допатува во дводневна официјална посета на земјава, во чии рамки в петок ќе има средба со неговиот домаќин, шефот на државата Стево Пендаровски, а предвидено е да се сретне и со претседателот на Собранието, Талат Џафери и со премиерот Зоран Заев.

Според највавата, Дуда ќе ја почне посетата утревечер, со церемонија на доделување Медал на претседателот на Република Полска на Здружението на полската заедница во Северна Македонија „Полонија“.

Пендаровски в петок ќе го пречека Дуда со државнички почести во вилата Водно, каде што ќе имаат тет-а-тет средба, по што ќе следат пленарни разговори на делегациите на двете земји, а потоа двајцата претседатели ќе одржат заедничка прес-конференција.

Дуда и Пендаровски истиот ден ќе се обратат и на отворањето на Полско-македонскиот економски форум, што ќе се одржи во хотелот „Мериот“ во Скопје.

Во рамки на посетата, шефот на полската држава ќе положи венец на гробот на Гоце Делчев во црквата „Св. Спас“.

Пред утрешното пристигнување на Дуда, од МВР денеска соопштија дека ќе има посебен режим на сообраќај на поширокото централно подрачје на Скопје.

Полскиот претседател денеска престојуваше во Црна Гора, каде што имаше средби со државниот врв, а со неговиот домаќин, црногорскиот претседател Мило Ѓукановиќ, покрај пречекот во Подгорица, беа и во обиколка на Цетиње.

Во Скопје утре доаѓа и сојузниот министер за европски и меѓународни работи на Република Австрија, Михаил Линхарт.

loading...

free anime online. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

AnimeHeaven Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Episode 24

watch anime Naruto

watch anime free AnimeHeaven Naruto (Dub)

TSUKIMICHI -Moonlit Fantasy-

AnimeHeaven Mother of the Goddess’ Dormitory

tải go88