Медиумски реформи – три чекори напред, два чекора назад
Медиумски реформи – три чекори напред, два чекора назад
Едвард Џозеф: Софија може да ги поткопа темелите на македонската држава
Едвард Џозеф: Софија може да ги поткопа темелите на македонската држава
КАЕВСКИ: Срамно, Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ширеа лаги и ги рушеа државните позиции со Бугарија
КАЕВСКИ: Срамно, Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ширеа лаги и ги рушеа државните позиции со Бугарија
На младите им треба психолошка поддршка, која нема да трае само 15 минути
На младите им треба психолошка поддршка, која нема да трае само 15 минути
Град Скопје ќе доделува годишни стипендии од 24.000 денари за спортисти-средношколци
Град Скопје ќе доделува годишни стипендии од 24.000 денари за спортисти-средношколци
ЛИТАР ГОРИВО ВО ЕУ НАБЛИЖУВА КОН ТРИ ЕВРА: Најскап бензин возат Финците, но и во Грција е скоро 2 и пол евра
ЛИТАР ГОРИВО ВО ЕУ НАБЛИЖУВА КОН ТРИ ЕВРА: Најскап бензин возат Финците, но и во Грција е скоро 2 и пол евра
И Холандија го активира антикризниот план, ги вклучува термоелектраните
И Холандија го активира антикризниот план, ги вклучува термоелектраните
Петар Колев: Доколку Македонија не ја прифати подадената рака на Бугарија ќе биде целосно изолирана
Петар Колев: Доколку Македонија не ја прифати подадената рака на Бугарија ќе биде целосно изолирана

ХАХА, ГАФ НА ТРАЈКОВСКА, НЕ САКАЈЌИ ОТКРИ ЗОШТО ЈА ПРАВИ ЕМИСИЈАТА ЗА ШАРЕНА РЕВОЛУЦИЈА

– Што мислите, колку тежи Шарена Револуција на политичкиот пазар? Во партиските математики, ВМРО ДПМНЕ сигурно си вели ќе биде корисно ако шарените останат дома за денот на изборите, а пак сдсм сигурно си вели ајде уште овие избори да ги извадиме на гласачки кутии знаејќи дека тие никогаш нема да гласаат за ВМРО ДПМНЕ…

Оливера Трајковска во едно од своите безброј долги прашања како ФРОЈДОВСКИ да си призна зошто ја прави емисијата за Шарена револуција и зошто цела емисија во прашањата мрчење и кењаше како идеалите биле разочарани, како револуцијата била изненверена па дури повикуваше на нова револуција поради скандалите на власта?!?!

Се чини идејата на ВМРО ДПМНЕ зошто толку напиња да ја збори Шарена револуција и нивните медиски куртони е да се креира гнев и разочарување кај Шарените за тие да не излезат на избори и тогаш ВМРО да се соочи со СДСМ лице во лице и тогаш ВМРО се надева дека ќе може да го победи СДСМ без помош на шарените…

Ете затоа Оливера ја прави емисијата, самата си кажа во едно од прашањата. Кој ќе верувал дека Трајковска ќе работи на тоа Груевци да се вратат на власт, просто е неверојатно што се случува со големите македонски новинарски бардове попут Трајковска и Геровски…

loading...

auto go88

sunwin ăn chơi máy chủ sunwin ở đầu sunwin ơ đâu