БРАВО: Се интензивира соработката РСМ и САД и на полето на безбедноста на храната
БРАВО: Се интензивира соработката РСМ и САД и на полето на безбедноста на храната
Ристовска: Задоволни сме од пресудите, притворот за Мијалков е неопходен поради опасност од бегство
Ристовска: Задоволни сме од пресудите, притворот за Мијалков е неопходен поради опасност од бегство
(ВИДЕО) ОВИЕ ДВАЈЦА АЛБАНЦИ СЕ ЅВЕЗДИ ОД ДЕНЕШНИТЕ ПРОТЕСТИ ЗА МОНСТРУМ, ОКОЛУ НИВ ЛЕТААТ СТОЛОВИ, ПЕНДРЕЦИ И ШОК БОМБИ, ОНИ ИСКУЛИРАНИ СИ МОТААТ ЦИГАРА И ЧЕКААТ АВТОБУС
(ВИДЕО) ОВИЕ ДВАЈЦА АЛБАНЦИ СЕ ЅВЕЗДИ ОД ДЕНЕШНИТЕ ПРОТЕСТИ ЗА МОНСТРУМ, ОКОЛУ НИВ ЛЕТААТ СТОЛОВИ, ПЕНДРЕЦИ И ШОК БОМБИ, ОНИ ИСКУЛИРАНИ СИ МОТААТ ЦИГАРА И ЧЕКААТ АВТОБУС
БРАТ ЉУБЕ: ЈАС НЕ СУМ КАКО НИВ, НЕ СЕ РАДУВАМ НА ТУЃАТА НЕСРЕЌА, НО МЕ РАДУВА ШТО КОНЕЧНО ПРАВДАТА ПОБЕДИ!
БРАТ ЉУБЕ: ЈАС НЕ СУМ КАКО НИВ, НЕ СЕ РАДУВАМ НА ТУЃАТА НЕСРЕЌА, НО МЕ РАДУВА ШТО КОНЕЧНО ПРАВДАТА ПОБЕДИ!
НУКЛЕАРНА БОМБА НА ОРДАНОВСКИ: МИЈАЛКОВ БИЛ СКРИЕН ВО КУЌА НА КАМЧЕВ НА ВОДНО, ВМРО ДПМНЕ БИЛА ВКЛУЧЕНА ВО ОПЕРАЦИЈАТА, ПЛАНОТ БИЛ ДА СЕ КРИЕ ДОДЕКА НЕ ПАДНЕ ВЛАДАТА НА ЗАЕВ!
НУКЛЕАРНА БОМБА НА ОРДАНОВСКИ: МИЈАЛКОВ БИЛ СКРИЕН ВО КУЌА НА КАМЧЕВ НА ВОДНО, ВМРО ДПМНЕ БИЛА ВКЛУЧЕНА ВО ОПЕРАЦИЈАТА, ПЛАНОТ БИЛ ДА СЕ КРИЕ ДОДЕКА НЕ ПАДНЕ ВЛАДАТА НА ЗАЕВ!
КОНЕЧНО СО ГРЦИЈА ИМАМЕ НОРМАЛНИ ОДНОСИ: Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев, придружуван од министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски денеска се сретна со Михалис Хрисохоидис, министер за заштита на граѓаните на Хеленската Република
КОНЕЧНО СО ГРЦИЈА ИМАМЕ НОРМАЛНИ ОДНОСИ: Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев, придружуван од министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски денеска се сретна со Михалис Хрисохоидис, министер за заштита на граѓаните на Хеленската Република
РАДМИЛА И ОСМАНИ ПОЛОЖИЈА ЦВЕЌЕ НА ГРОБОТ НА БОРИС ТРАЈКОВСКИ ВО БУТЕЛ
РАДМИЛА И ОСМАНИ ПОЛОЖИЈА ЦВЕЌЕ НА ГРОБОТ НА БОРИС ТРАЈКОВСКИ ВО БУТЕЛ
Во врска со судската одлука за Таргет-Тврдина, за Демократскиот сојуз од исклучителна важност е тоа што после шест години, Судот потврди дека масовното прислушување е вршено преку системите на Министерството за внатрешни работи. Злоупотребена е власта за незаконито и неовластено прислушување на обични граѓани, новинари, бизнисмени, носители на политички и државни функции и многу други, со што директно се загрозени приватноста и основните права и слободи
Во врска со судската одлука за Таргет-Тврдина, за Демократскиот сојуз од исклучителна важност е тоа што после шест години, Судот потврди дека масовното прислушување е вршено преку системите на Министерството за внатрешни работи. Злоупотребена е власта за незаконито и неовластено прислушување на обични граѓани, новинари, бизнисмени, носители на политички и државни функции и многу други, со што директно се загрозени приватноста и основните права и слободи

ХАХА, НЕВЕРОЈАТЕН ГАФ НА МИЦКОВСКИ: ГО ПОВИКАЛ ДИРЕКТОРОТ НА ТВ АЛФА НА СОСТАНОК ВО СЕДИШТЕТО НА ПАРТИЈАТА БАШ ПРЕД НОВИНАРИТЕ КОИ ЧЕКАЛЕ ПРЕС КОНФЕРЕНЦИЈА

Директорот на Алфа телевизија Јани Бојаџи денеска попладнето беше во седиштето на ВМРО ДПМНЕ. Ова го сведочат медиумите кои беа на настанот на кој поранешни членови на партијата Интегра, беа кај Мицкоски да договорат нивно преминување во партијата.

Снимателите кои биле повикани во седиштето на партијата да снимаат инсерти го виделе Бојаџи во ходникот од седиштето на ВМРО ДПМНЕ, како чека најверојатно да се сретне со лидерот Мицкоски.

Бојаџи за 24 Инфо рече дека не бил службено и објасни што правел во седиштето на ВМРО ДПМНЕ. Овој фатен на препад морал да измислува невидени будалаштини за тоа што бара во седиштето на партијата за која телевизијата работи де факто како партиска телевизија.

-Вообичаено неделите ги користам за возење велосипед. Ние, вљубените во двете тркала не пропуштаме да уживаме во уникалната можност слободно да возиме во градот кога автомобилите се во гаражите. Крајот од денешната скопска тура го искористив со мои пријатели, инаку членови на партијата ВМРО ДПМНЕ да размениме мислење за мојата идеа Македонија и Скопје да станат балкански велосипедски центар, изјави Бојаџи.

Го прашавме и Наум Стоилковски, портпаролот на ВМРО ДПМНЕ со кого се сретнал Бојаџи и за што се разговарало, но кусо ни одговори дека, иако бил на работа не го затекнал Бојаџи во седиштето на партијата.

Просто е неверојатно колку Мицковски ја следи политичката матрица на Груевски, прави куртон медиуми како партиски медиски испостави и бункери од каде со лажни вести и црна пропаганда води медиска војна за добивање политички поени, наместо да креира политики и да остави медиумите тоа да го оценуваат, тој не ја реформира партијата нема став за ниту едно клучно прашање, кочи се што може да се закочи од реформи и напредок кон ЕУ и притоа уредува медиуми, растура мали партии, се бави со мешетарење итн итн… ЧИСТ ГРУЕВИЗАМ 2.0!

loading...

Watch The Rising of the Shield Hero Season 2 Episode 1-Preview at ANIMEFLIX animeflix sailor moon

Hige wo Soru. Soshite Joshikousei wo Hirou. Episode Preview at website https://animeheaven.pro anime heaven au