(ВИДЕО) ЕУФОРИЈА ВО КАВАДАРЦИ: ФК ТИКВЕШ ВЛЕГУВА ВО ПРВАТА ЛИГА
(ВИДЕО) ЕУФОРИЈА ВО КАВАДАРЦИ: ФК ТИКВЕШ ВЛЕГУВА ВО ПРВАТА ЛИГА
Арсовска – Алтај: Потпишан значаен договор за соработка меѓу Скопје и турскиот град Конја
Арсовска – Алтај: Потпишан значаен договор за соработка меѓу Скопје и турскиот град Конја
Средба во Давос на претседателот Стево Пендаровски со нобеловецот по економија Џозеф Штиглиц
Средба во Давос на претседателот Стево Пендаровски со нобеловецот по економија Џозеф Штиглиц
(ВИДЕО) Претседателот Пендаровски на панел сесијата „Одржувањето на безбедноста во Европа“ на Светскиот економски форум во Давос
(ВИДЕО) Претседателот Пендаровски на панел сесијата „Одржувањето на безбедноста во Европа“ на Светскиот економски форум во Давос
Сите што гласавме за Преспанскиот договор имаме удел во ова што се случува со МПЦ, велат осумте пратеници од опозицијата што гласаа за уставните измени
Сите што гласавме за Преспанскиот договор имаме удел во ова што се случува со МПЦ, велат осумте пратеници од опозицијата што гласаа за уставните измени
ПЕНДАРОВСКИ ВО ДАВОС ОСТВАРИ КРАТКИ СРЕДБИ СО ШПАНСКИОТ ПРЕМИЕР САНЧЕЗ И СО ПРЕМИЕРОТ НА КОСОВО КУРТИ
ПЕНДАРОВСКИ ВО ДАВОС ОСТВАРИ КРАТКИ СРЕДБИ СО ШПАНСКИОТ ПРЕМИЕР САНЧЕЗ И СО ПРЕМИЕРОТ НА КОСОВО КУРТИ
НОВО МАСОВНО ПУКАЊЕ ВО САД, 18 ГОДИШНИК УБИ 14 УЧЕНИЦИ И ПРОФЕСОР ВО СРЕДНО УЧИЛИШТЕ ВО ТЕКСАС, ПОЛИЦИЈАТА СМРТНО ГО ЗАСТРЕЛА
НОВО МАСОВНО ПУКАЊЕ ВО САД, 18 ГОДИШНИК УБИ 14 УЧЕНИЦИ И ПРОФЕСОР ВО СРЕДНО УЧИЛИШТЕ ВО ТЕКСАС, ПОЛИЦИЈАТА СМРТНО ГО ЗАСТРЕЛА
ССМ најави масовни протести од утре: Не добиле средба со Владата
ССМ најави масовни протести од утре: Не добиле средба со Владата

ХАРИ КОСТОВ ЗА ФАКТОР: Очекувано е каматните стапки да одат по нагорна линија, Комерцијална банка ќе остане фактор на стабилност за партнерите и клиентите

Многу ризици и предизвици стојат на патот на светската економија – пандемијата, постојаните мутации на вирусот, слабата имунизација, растот на цените, енергетската криза… Иднта година по нагорна линија ќе одат и каматните стапки. Во годината пред нас македонската економија ќе продолжи да заздравува, но ќе останат и притисоците врз инфлацијата. Какви се впечатоците и очекувањата за 2022, Фактор и оваа година пренесува ставови на познати стопанственици и банкари.

Хари Костов, главен извршен директор и претседател на Управен одбор на Комерцијална банка, смета дека како ќе се справиме со кризата ќе зависи од самите нас, компаниите и граѓаните, колку тие ќе носат проактивни и разумни деловни политики и потфати. Комерцијална банка годинава ја завршува со награда и, според очекувањата, рекордна добивка, и останува фактор на стабилност и сигурност за клиентите и партнерите.

Повеќе за интервјуто на ФАКТОР.МК

loading...

https://aniwatch1.com/. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

AniWatch Kuro Gal ni Natta kara Shinyuu to shitemita. Episode 1

AniWatch Bleach Episode 359

One Piece Episode 1000

AniWatch Redo of Healer Episode 10

online anime AniWatch Attack on Titan Season 2