(ВИДЕО) Македонски Телеком одбележува 25 години мобилна телефонија во Македонија
(ВИДЕО) Македонски Телеком одбележува 25 години мобилна телефонија во Македонија
ЕВЕ ЗОШТО ЗАЕВ ЌЕ БИДЕ ПРЕМИЕР УШТЕ ДОЛГО ВРЕМЕ: ВЛАСТА (СДСМ - БЕСА - ЛДП - ДОМ - ДУИ) ОСВОИ 390 000 ГЛАСОВИ НАСПРОТИ ОПОЗИЦИЈАТА (ВМРО ДПМНЕ-ГРОМ - АА) КОЈА ОСВОИ 340 000 ГЛАСОВИ НА ОВИЕ ЛОКАЛНИ ИЗБОРИ!
ЕВЕ ЗОШТО ЗАЕВ ЌЕ БИДЕ ПРЕМИЕР УШТЕ ДОЛГО ВРЕМЕ: ВЛАСТА (СДСМ - БЕСА - ЛДП - ДОМ - ДУИ) ОСВОИ 390 000 ГЛАСОВИ НАСПРОТИ ОПОЗИЦИЈАТА (ВМРО ДПМНЕ-ГРОМ - АА) КОЈА ОСВОИ 340 000 ГЛАСОВИ НА ОВИЕ ЛОКАЛНИ ИЗБОРИ!
КОЛКУ НЕКОИ НОВИНАРИ ПОВРШНО АНАЛИЗИРААТ - ИДИОТСКА КОЛУМНА НА УРЕДНИКОТ НА ДОЈЧЕ ВЕЛЕ ПОЛНА СО ТЕШКИ ГЛУПОСТИ
КОЛКУ НЕКОИ НОВИНАРИ ПОВРШНО АНАЛИЗИРААТ - ИДИОТСКА КОЛУМНА НА УРЕДНИКОТ НА ДОЈЧЕ ВЕЛЕ ПОЛНА СО ТЕШКИ ГЛУПОСТИ
ОМРАЗАТА КОН ЗАЕВ МУ ГО ПОМРАЧИЛА УМОТ НА ГЕРО, МУ СЕ ЗАКАНУВА НА ЗАЕВ СО ГРОБОВИ, НЕ ЗНАЕ ДА СЕ ИЗРАДУВА НА УСПЕХОТ НА НЕГОВИТЕ ВМРО ДПМНЕ, ТУКУ ЦЕЛИОТ СО КЛЕТВИ МУ СЕ ЗАКАНУВА НА ЗАЕВ
ОМРАЗАТА КОН ЗАЕВ МУ ГО ПОМРАЧИЛА УМОТ НА ГЕРО, МУ СЕ ЗАКАНУВА НА ЗАЕВ СО ГРОБОВИ, НЕ ЗНАЕ ДА СЕ ИЗРАДУВА НА УСПЕХОТ НА НЕГОВИТЕ ВМРО ДПМНЕ, ТУКУ ЦЕЛИОТ СО КЛЕТВИ МУ СЕ ЗАКАНУВА НА ЗАЕВ
ПРОФЕСОРОТ НАНО РУЖИН СТАНА ПРОФЕСОР НА УНИВЕРЗИТЕТОТ НА ОБЕДИНЕТИТЕ НАЦИИ ВО БЕЛГРАД
ПРОФЕСОРОТ НАНО РУЖИН СТАНА ПРОФЕСОР НА УНИВЕРЗИТЕТОТ НА ОБЕДИНЕТИТЕ НАЦИИ ВО БЕЛГРАД
СПОРЕДЕНО СО МИНАТИЕ ИЗБОРИ ВО 2017-ТА ГОДИНА, РЕЧИСИ 230 000 ГЛАСАЧИ ОСТАНАА ДОМА НА ОВИЕ ИЗБОРИ И РЕШИЈА ДА НЕ ГО ДАДАТ СВОЈОТ ГЛАС НИКОМУ
СПОРЕДЕНО СО МИНАТИЕ ИЗБОРИ ВО 2017-ТА ГОДИНА, РЕЧИСИ 230 000 ГЛАСАЧИ ОСТАНАА ДОМА НА ОВИЕ ИЗБОРИ И РЕШИЈА ДА НЕ ГО ДАДАТ СВОЈОТ ГЛАС НИКОМУ
СЕ ОГЛАСИ ЗАЕВ: Граѓаните пратија порака и ние таа порака мораме да ја слушаме, да ја разбереме и да постапуваме по неа
СЕ ОГЛАСИ ЗАЕВ: Граѓаните пратија порака и ние таа порака мораме да ја слушаме, да ја разбереме и да постапуваме по неа
Кондовски кон битолчани: Вашата поддршка ми значи, одиме на голема победа!
Кондовски кон битолчани: Вашата поддршка ми значи, одиме на голема победа!

Хеликоптерите ќе полнат керозин во Штип за да не летаат до Скопје

Керозинот од Скопје ќе се пренесува во Штип, изјави директорот на Центарот за управување со кризи, Стојанче Ангелов, на денешната прес-конференција, додавајќи дека оваа активност е посложена, поради тоа што се работи за исклучително запалива течност.

– Намерата е во текот на денешниот ден керозинот да биде сместен во касарната во Штип, каде ќе биде на безбедно. Српските хеликоптери кои се со помал резервоар ќе можат да полнат гориво во штипската касарна, а со тоа ќе ја зголемиме нивната ефикасност. Доколку има потреба во текот на денот да ги ангажираме на друго место, имаме можност да ја однесеме цистерната на друго место. Намерата ни е да се скрати времето на полнење на гориво, а со тоа да се зголеми ефикасноста на хеликоптерите – рече Ангелов.

Од ЦУК известуваат дека сè уште се активни пожарите во Делчевски Балабан и Курачка Маала, како и во Пехчево, во Бајаз Тепе, а пожарот се движи кон Робово, Умлена и Чифлик со интензивно дејство кон Срника, пожарот се префрла од планината Разловци кон планината Голак.

Активен пожар има во Беровско, во селото Умрлена, како и во Пехчевскиот и Делчевскиот регион, каде гори во селата Мачево и Робово.

Синоќешниот пожар во Св. Николе, на Богословскиот Рид, кој се движеше во правецот на Штип, во голем дел е саниран, но поради југозападниот ветер се движи кон селото Дарвинци, пешадија од АРМ е веќе испратена како дополнителна сила.

Во Прилепско, во селата Топлица, Ракле и Никодин, пожарот е под контрола, како и пожарот во Дрен и Смолане.

Во општина Куманово, во село Бељаковце има активен пожар и таму се испратени на помош 80 луѓе од АРМ.

Во општините Ранковце и Крива Паланка, веќе два дена има активен пожар во селото Гулинци.

Во валандовската месност наречена Богона постои активен пожар.

Во текот на вчерашниот ден во Скопје беа активни 18 пожари, од кои е останат само пожарот во Сарај, кој се спуштил од тетовскиот регион. Во еден момент беше зафатен и дел од Јасен, но пределот е под контрола.

Пожарот во селата Косел и Расино, во Охридско е комплетно локализиран. Синоќешниот пожар во Велешко е локализиран, како и во Кавадарци каде за сега состојбата е стабилна.

Во изработка е и барање до ЕВН да ги проверат нивните жици, бидејќи во неколку случаи е утврдено дека пожарот е настанат од искрење на бандери или далeководи. Онаму каде има лабави жици, од ЦУК апелираат, граѓаните веднаш да пријават, а ЕВН да се обидат да реагираат и да преземат мерки на сите оние места кои се пријавени.

Еден од пожарите настанати поради искрење на бандера е пожарот кој настана во Богословец, за што има и сведоци.

loading...

Website https://wcostream.cc: Watch Manga Nihon Keizai Nyuumon wcostream Episode 1 free anime

AnimeDao: Sweet Blue Flowers anime episode 11 online free at https://animedao.nl dubbed anime

Website https://kissanime.mx: Watch Through the Windows kissanime Episode Full kissanime my hero

A Certain Magical Index II (Dub) Episode 24

Divephotoguide: http://www.divephotoguide.com/user/animefreakws

Misterpoll: https://www.misterpoll.com/users/1280280