ИНТЕРЕСНА СЛУЧАЈНОСТ: ВО ИСТ ДЕН НА ДВЕ ТЕЛЕВИЗИИ ГОСТУВА ИСТ РЕЛИГИСКИ ЕКСПЕРТ НА ТЕМА МПЦ СПЦ
ИНТЕРЕСНА СЛУЧАЈНОСТ: ВО ИСТ ДЕН НА ДВЕ ТЕЛЕВИЗИИ ГОСТУВА ИСТ РЕЛИГИСКИ ЕКСПЕРТ НА ТЕМА МПЦ СПЦ
БОМБА НА ХАРИ КОСТОВ: ДА ИМ СЕ ЗАБРАНИ НА МЛАДИТЕ ПОД 30 ГОДИНИ ДА СЕ БАВАТ СО ПОЛИТИКА, НАМЕСТО ДА ЛЕПАТ ПЛАКАТИ И ДА ЧЕКАТ ПАРТИИТЕ ДА ГИ УХЛЕБАТ ДА УЧАТ ДА ЗАРАБОТАТ ПАРИ НА ПАЗАРОТ НА ТРУД
БОМБА НА ХАРИ КОСТОВ: ДА ИМ СЕ ЗАБРАНИ НА МЛАДИТЕ ПОД 30 ГОДИНИ ДА СЕ БАВАТ СО ПОЛИТИКА, НАМЕСТО ДА ЛЕПАТ ПЛАКАТИ И ДА ЧЕКАТ ПАРТИИТЕ ДА ГИ УХЛЕБАТ ДА УЧАТ ДА ЗАРАБОТАТ ПАРИ НА ПАЗАРОТ НА ТРУД
Петков по средбата со Ковачевски: Си ветивме дека конструктивниот дијалог ќе продолжи
Петков по средбата со Ковачевски: Си ветивме дека конструктивниот дијалог ќе продолжи
ЗОШТО (НЕ) Е ТАКА? Митови за менталното здравје
ЗОШТО (НЕ) Е ТАКА? Митови за менталното здравје
Трајанов: САД ќе ги седнат С. Македонија и Бугарија на иста маса
Трајанов: САД ќе ги седнат С. Македонија и Бугарија на иста маса
АПЕЛ ЗА ПОМОШ ЗА СЕМЕЈСТВОТО НА МАЛАТА НИЛ НАСУФОСКИ
АПЕЛ ЗА ПОМОШ ЗА СЕМЕЈСТВОТО НА МАЛАТА НИЛ НАСУФОСКИ
Делегација на СПЦ преводена од Патријархот Порфириј пристигна во Скопје
Делегација на СПЦ преводена од Патријархот Порфириј пристигна во Скопје
Ковачевски: Не може да се зборува за каков било напредок со Бугарија, разговорите продолжуваат
Ковачевски: Не може да се зборува за каков било напредок со Бугарија, разговорите продолжуваат

Хероите кои ги изнесоа бомбите од УБК со кои падна режимот и пола ВМРО и најголемите босови на мафијата седи на обвинителна клупа, хероите Лазаревски и Костовски наградени со наградата Мето Јовановски

Честитки за Лазаревски и Костовски

Верувам дека наградата “Мето Јовановски” ќе биде важна сатисфакција за разузнавачите кои ни помогнаа да се ослободиме од режимот на вмровското зло. И тажно потсетување дека луѓето ја искористија нивната жртва во откривањето на масовното прислушување и се ослободија од режимот, но не и од злото. Кое, еве го, пет години потоа парадира и како црвоточина го разорува општеството.

Им ја честитам наградата на Ѓорѓи Лазаревски и Звонко Костовски. Тоа високо признание за промоција и унапредување на човековите права оди во вистински раце. Тие придонесоа за унапредување на нашите права повеќе отколку што ни се чини, но,општеството не успеа да придонесе многу за унапредување на нивните. Тоа е Македонија.

Бранко Тричковски, фб пост

loading...

https://44anime.net/. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

sites to watch anime Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

watch anime 4Anime That Time I Got Reincarnated as a Slime (Dub)

4Anime Suppose a Kid from the Last Dungeon Boonies moved to a starter town? Episode 5

4Anime Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba (Dub) Episode 19

One Piece (Dub) Episode 758