МАРИЧИЌ ВО ДОЛГО КИЛОМЕТАРСКО ИНТЕРВЈУ ЗА МИА ВО ДЕТАЛИ ГО ОБЈАСНУВА МОДИФИЦИРАНИОТ ФРАНЦУСКИ ПРЕЛОГ: Со модифицираниот француски предлог го добиваме она за што со години се бориме
МАРИЧИЌ ВО ДОЛГО КИЛОМЕТАРСКО ИНТЕРВЈУ ЗА МИА ВО ДЕТАЛИ ГО ОБЈАСНУВА МОДИФИЦИРАНИОТ ФРАНЦУСКИ ПРЕЛОГ: Со модифицираниот француски предлог го добиваме она за што со години се бориме
Спасовски: Вкупниот криминалитет бележи намалување за 8,31 проценти
Спасовски: Вкупниот криминалитет бележи намалување за 8,31 проценти
МЗШВ со поддршка на „Фестивал на биодиверзитет“ – Го јакнеме локалното производство и малите производители
МЗШВ со поддршка на „Фестивал на биодиверзитет“ – Го јакнеме локалното производство и малите производители
БОМБА НА МЕРСЕЛ БИЉАЛИ: ВМРО ја прави третата стратешка грешка!?
БОМБА НА МЕРСЕЛ БИЉАЛИ: ВМРО ја прави третата стратешка грешка!?
Авиони од Русија попладнево ќе ги однесат протераните 70 дипломати од Софија
Авиони од Русија попладнево ќе ги однесат протераните 70 дипломати од Софија
(ВИДЕО) ПОЧНА СЕДНИЦАТА НА СОВЕТОТ ЗА БЕЗБЕДНОСТ, ПРИСУТЕН ЦЕЛИОТ ДРЖАВЕН ВРВ, ЌЕ СЕ РАЗГОВАРА ЗА МОДИФИЦИРАНИОТ ФРАНЦУСКИ ПРЕДЛОГ
(ВИДЕО) ПОЧНА СЕДНИЦАТА НА СОВЕТОТ ЗА БЕЗБЕДНОСТ, ПРИСУТЕН ЦЕЛИОТ ДРЖАВЕН ВРВ, ЌЕ СЕ РАЗГОВАРА ЗА МОДИФИЦИРАНИОТ ФРАНЦУСКИ ПРЕДЛОГ
Пронајдено телото на момчето кое се удави во Беровско Езеро
Пронајдено телото на момчето кое се удави во Беровско Езеро
СПАСОВ: Францускиот предлог сепак е добар и треба да го прифатиме, ВМРО ДПМНЕ си најдоа нова ТИРАНСКА ПЛАТФОРМА за да го плашат народот
СПАСОВ: Францускиот предлог сепак е добар и треба да го прифатиме, ВМРО ДПМНЕ си најдоа нова ТИРАНСКА ПЛАТФОРМА за да го плашат народот

ХЕРОЈОТ КОМЕНТАТОР ОД МТВ: СОНУВАМ АЛБАНЦИТЕ ВО ФУДБАЛСКАТА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА ДА СЕ ПОМАКЕДОНЧАТ И ДА ПЕАТ МАКЕДОНСКИ ПАТРИОТСКИ ПЕСНИ!

Погледнете колку плитко разбирање за етносите за соживотот и за човечките права има еден спортски коментатор. Херојот коментатор од МТВ кој се трескаше од земја со жестоки националистички говори после победите на македонската фудбалска репрезентација, синоќа на Алфа ТВ изјави кој бил неговиот најголем сон:

– Сонувам да нема различни етноси меѓу фудбалерите туку сите да станат едно и да пејат македонски патриотски песни, па уште и химната сите да ја пеат на глас на македонски јазик мислам ќе полудам!

Ете колку ги почитува он Албанците фудбалери кои играат за македонската фудбалска репрезентација, сонувал да ги помакедончи, од нив да направи човеци, гоцева раса а не тоа што сега се, обични гнасни шиптари, диво племе што би рекол Миленко, уште еден спортски коментатор…

Треба во земјава да почнеме да викаме ГЛУП СИ КАКО СПОРТСКИ КОМЕНТАТОР, прости легендо Атанас Костовски, ти си исклучок од сето ова…

Замислете ја реакцијата на ова вмровско копито ак онекој од албанските фудбалери реши да запее некоја албанска песна на албански при прослава на даден гол или пак со рацете да ЛЕТА ОРЛЕ односно да го симболизира албанското етничко знаме кое е симбол на сите Албанци на Балканот, колку ли само овој би БЛУЕЛ СО ОГАН кон истите тие фудбалери кои сега ги фали што давале голови па уште пееле и македонски народни песни на македонски…

loading...

go88 mod apk đăng nhập go88 phần mềm hack tài xỉu go88

link tải sunwin mới nhất